İYİ Parti Vakfıkebir İlçe Başkanı Alpaslan Beşli, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle gazetemize nezaket ziyaretinde bulunarak Haber Müdürümüz Sadık Aydın ile bir süre sohbet ettiler.

Başkan Alpaslan Beşli ziyaret sırasında yaptığı açıklamada; "Tarafsız ve özgür bir basının varlığı güçlü demokrasilerin vazgeçilmez unsurudur. Halkımıza doğru haber alma imkânı sağlayan ve düşüncelerini başkaları ile paylaşmasına aracı olan basın kuruluşları, önemli bir toplumsal görev icra etmektedir. Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşanmasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir. Sizler Büyükliman Postası Gazetesi olarak Basın meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, tarafsız ve objektif bir yayıncılık anlayışı; toplumda basına güveni artırmasının yanında, kamuoyunun yanlış bilgilendirilerek yönlendirilmesinin önüne geçiyorsunuz. Toplumsal değerlere saygılı, sorumluluk bilinci içinde, tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren özgür basın, demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün, “Basın, Milletin müşterek sesidir” ifadesi basının toplumu aydınlatması bakımından üstlendiği misyonu en güzel şekilde açıklamaktadır. Bu vesileyle, başta sizler olmak üzere bıkmadan, usanmadan, zor koşullarda, büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiren tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim dedi.”

“19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI” “19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI”

Büyükliman Postası Gazetesi Haber Müdürü Sadık Aydın ise yaptığı açıklamada; “Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, 24 Temmuz 1908 tarihinde Türk basınında sansürün kaldırılması, "Gazeteciler ve Basın Bayramı" olarak her yıl 24 Temmuz`da kutlanmaktadır dedi. Aydın, nazik ziyaretleri ile bizleri onurlandıran Sayın Başkanımıza teşekkür ediyoruz dedi.”