Vakfıkebir AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Uzun ve Vakfıkebir Organize Sanayi Bölge Müdürü Duygu Sağlam Karayolları 10. Bölge Müdürü Mehmet Aşık’ı makamında ziyaret ederek ilçede yapımı devam eden Organize Sanayi İl Yolu ve Kavşak çalışmaları hakkında istişarelerde bulundular. Başkan Ahmet Uzun ziyaret sonrası yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Sanayi̇ Yolu Asfalt’a Hazir, Kavşaklar Tamamlaniyor! (2)

“SANAYİ YOLU ASFALT’A HAZIR”

Vakfıkebir AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Uzun görüşme sonrası yaptığı açıklamada; “Vakfıkebir Organize Sanayi Bölgesi, Vakfıkebir’in 5,5 km güneyinde olup yaklaşık 810 dönümlük alanda yer almaktadır. 2000 yılında başlayan Kamulaştırma 2018 yılında tamamlanmış, Organize Sanayi Bölgemiz sınırları içerisinde yer alan tüm taşınmazlar Vakfıkebir Organize Sanayi Bölgesi Tüzel Kişiliği” adına tescil edilmiştir.  Bölge sınırları içerisinde toplamda 64 sanayi parseli bulunmakta olup, 31 sanayi parselinin 20 yatırımcıya tahsisi gerçekleştirilmiştir. Vakfıkebir Organize Sanayi Bölgemizin faaliyete geçmesi noktasında yavaş yavaş sona geliniyor. Tüm alt yapı çalışmaları bitmek üzere. İnşallah çok kısa bir zaman içerisinde ilçemize ve bölgemiz istihdamına büyük katkı sağlayacak olan bu büyük hizmeti hayata geçireceğiz. Vakfıkebir Organize Sanayi Bölgemize Ulaşım; Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından karayolları standartlarına uygun şekilde projelendirilen 5,5 km uzunluğunda, 25 m genişliğinde çift gidiş çift geliş olarak planlanan bağlantı yolu ile sağlanacaktır.  Bağlantı yolunun Sahil kısmından yol yapım çalışmaları devam ediyor. OSB sınırları içerisinde kalan yaklaşık 1 kilometrelik kısmında yol açma ve toprakarme çalışmaları tamamlandı ve şev destekleme çalışmaları tamamlanmak üzere. Önümüzdeki günlerde bu kısmın asfaltlama çalışmalarına da başlanacak. 3 bin kişiye iş ve aş kapısı olacak olan Vakfıkebir Organize Sanayi Bölgemizde yeni yolun yapım çalışmaları planlandığı gibi devam ediyor dedi.”

YAYLALARDA KAÇAK YAPILAR TESPİT EDİLİYOR YAYLALARDA KAÇAK YAPILAR TESPİT EDİLİYOR

“KAVŞAKLAR TAMAMLANIYOR”

Başkan Ahmet Uzun, “Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü tarafından ihalesi gerçekleştirilen ve geçtiğimiz yıl yapım çalışmalarına başlanan 4 adet hemzemin kavşağın ve 2 adet cep yerinin yapım çalışmaları devam ediyor. Hacıköy Mahallesi Emniyet Kavşağı çalışmaları tamamlanarak trafiğe açıldı. Kemaliye Mahallesi Terminal Kavşağında çalışmaların önemli bir kısmı bitti.  Önümüzdeki bir ay içerisinde tamamlanarak trafiğe açılması planlanıyor. Çarşı Mahallesi Devlet Hastanesi Kavşağında kamulaştırma çalışmaları tamamlandı. Tahliyelerin yapılmasının ardından kavşak yapım çalışmalarına hızlı bir şekilde başlanacak. Kemaliye Mahallesi Gençlik Merkezi Kavşağında ise kamulaştırma çalışmaları devam ediyor. Kamulaştırma çalışmalarının tamamlanmasının ardından kavşak yapım çalışmalarına başlanacak dedi.”

“TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Başkan Uzun; “Böyle önemli bir yatırımın ilçemize kazandırılmasını sağlayan Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Abdulkadir Uraloğlu’na, önceki dönem Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Mehmet Cahit Turhan’a ve Sayın Adil Karaismailoğlu’na, AK Parti Trabzon Milletvekillerimize,  25.26.27. dönem AK Parti Trabzon Milletvekilimiz Sayın Muhammet Balta’ya, önceki dönem AK Parti Trabzon Milletvekillerimize, Trabzon Valimiz Sayın Aziz Yıldıram’a, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Metin Genç’e, önceki dönem Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Murat Zorluoğlu’na, Karayolları Genel Müdürümüze ve Bölge Müdürlerimize, önceki dönem Vakfıkebir Belediye Başkanımız Sayın Muhammet Balta’ya şükranlarımızı sunuyoruz. OSB’miz için geçmişten günümüze emek veren tüm Bakanlarımıza, Valilerimize, Milletvekillerimize, Kaymakamlarımıza, Belediye Başkanlarımıza, Meclis Üyelerimize, siyasetçilerimize ve katkısı olan herkese şahsım ve ilçem adına bir kez daha teşekkür ediyorum dedi.”