Çelebi: Tüm projelerimizde bölgenin bütününü düşünerek hareket ediyoruz.

GÜMÜŞHANE’DE YAPILDI

Proje katılımcılarından TR Healing Travel firmasının ev sahipliğinde Gümüşhane’de düzenlenen toplantıya Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkut Çelebi, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay, Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, TTSO Meclis Kâtip Üyesi ve Sağlık Turizmi Proje Yetkilisi Mehmet Üçüncüoğlu, Trabzon'da sağlık turizmi yetki belgesiyle faaliyet gösteren hastane, sağlık kuruluşu ve turizm acentesi yetkilileri katıldı.

“İLÇELERDE KAPATILAN O KURUM” “İLÇELERDE KAPATILAN O KURUM”

HAZIRLANAN PROJELERDEN TÜM İLLERİN YARARLANMASINI AMAÇLIYORUZ

TTSO Başkanı Erkut Çelebi, oda olarak hazırladıkları tüm projeleri, sadece şehri değil tüm bölgeyi düşünerek hayata geçirmeye çalıştıklarını vurgulayarak, “Sağlık Turizmi Projemiz de bunlardan biri. Trabzon’daki sağlık kuruluşlarının tanıtımını yaparken, aslında bölgeye sağlık turisti çekiyoruz. Bundan tabii ki çevre iller de yararlanacaktır. Bu anlamda Gümüşhane zaten sürekli iş birliği halinde olduğumuz bir kentimiz” dedi.

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay da TTSO’nun uyguladığı sağlık turizmi projesinin başarılı bir çalışma olduğunu vurgulayarak, “Bu çalışmadan eminim ki Gümüşhane de olumlu şekilde etkilenecektir” ifadesini kullandı. Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, sağlıkta bölgesel anlamda kalkınmayı planladıklarını ifade ederek, “Şehrimizde güzel bir birliktelik oluşturduk. Aynı amaç doğrultusunda yola devam ediyoruz. Umuyoruz ki bu projeyi bölgesel anlamda da daha ileriye taşıyacağız” diye konuştu.

Toplantıda daha sonra projenin önemli hedef pazarlarından Tiflis’te yapılan ikili iş görüşmesi etkinliği ve ziyaretler ile diğer konular değerlendirildi.