2023-2024 eğitim öğretim yılı Vakfıkebir Gülbahar Hatun Anadolu Lisesi öğrencilerinin yıl içinde yapmış oldukları resimlerin sergilendiği resim sergisi okulun konferans salonunda açılışı yapıldı. Okulun Görsel Sanatlar öğretmenleri Şuayip Eyüboğlu ve Evren Uçar rehberliğinde düzenlenen serginin açılışı İlçe Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın,  Çarşıbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan Akkan, Beşikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürü Emrah Demiral, Vakfıkebir Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Yaşar Saral, Vakfıkebir İŞKUR Hizmet Merkezi Müdürü Halime Bayraktar, İlçe Şube müdürleri, Okul Müdürleri, STK temsilcileri ve vatandaşların katılımlarıyla gerçekleştirildi. Okulun konferans salonunda öğrencilerinin yıl boyunca hazırladıkları karma resim sergisi sanatseverleri büyüledi. 500’e yakın eser sanatseverler ile buluştu.

TÜRKİYE’NİN EN HIZLISI TRABZON İL BİRİNCİSİ OLDU TÜRKİYE’NİN EN HIZLISI TRABZON İL BİRİNCİSİ OLDU

Resi̇m Sergi̇si̇ Büyüledi̇ (2)

“SERGİMİZİ ZİYARET EDEN TÜM MİSAFİRLERİMİZE TEŞEKKÜR EDERİZ”

Karma resim sergisi ile ilgili katılımcılara bilgiler veren Vakfıkebir Gülbahar Hatun Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mehmet Halıcı, öğrencilerin yıl boyunca bu sergiyi hazırlamak için ter döktüğünü söyledi. Müdür Halıcı, öğrencilerin el ve zihin becerilerini yeteneğe dönüştürdüğünü ifade etti. Halıcı sergi ile ilgili bilgilendirmede de bulundu. Sergimizde: Akrilik boya çalışmaları (25&35)  38 adet, (35&50)  45 adet, (40&60)   13 adet olmak üzere Toplamda: 96 adet çalışma.  Diğer alanlarda değişik teknikte yapılan çalışmalar ise 70 adet logo amblem çalışması, 32 adet kitap kapağı tasarım çalışması,  45 adet karakalem portre çalışması, 24 adet karakalem natürmort çalışması, 16 adet karakalem desen çalışması, 28 adet karakalem figüratif çalışma, 27 adet perspektif çalışması, 21 adet pilot kalem nokta çizgi çalışması, 22 adet pastel boya portre çalışması, 21 adet soyut renkli çalışma, 30 adet minyatür ve hat sanatı çalışması, 21 adet fotoğraf çalışması. Toplam da : 488 adet çalışma sergilenmiştir. Serginin düzenlenmesinde emeği geçen öğretmenimize, resimleriyle katkıda bulunan öğrencilerimize ve sergimizi ziyaret eden tüm misafirlerimize teşekkür ederiz dedi.”

“EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Vakfıkebir İlçe Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan ise "2 görsel sanatlar öğretmenimiz rehberliğinde, farklı stillerde güzel çalışmalar yapmış öğrencilerimiz. Gerçekten hayran kaldık yapmış oldukları çalışmalara. Öğrencilerimizin sadece akademik acıdan değil. Onların el becerilerini ve zihin becerilerini sanatkarane bir biçimde o yeteneklerini ve kabiliyetlerini ortaya çıkarmaları bizim için çok çok önemli. Zaten akademik başarıya bu sanatsal faaliyetlerin ve etkinliklerin de çalışmalara pozitif etkisi olduğunu her zaman dile getiriyoruz. O örneklerden bir tanesini de Gülbahar Hatun Anadolu Lise'miz, öğretmenleri rehberliğinde öğrencilerimizin yapmış olduğu resim sergisinde görmüş olduk. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.