banner92

banner77

AKŞENER, İMAMOĞLU VE YAVAŞ TRABZON'DA

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener beraberinde Millet İttifakı Cumhurbaşkanı yardımcısı adayları İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte Trabzon İl Başkanlığı tarafından düzenlenen mitinge katıldı.

Politika 10.05.2023, 22:08 10.05.2023, 22:20 Ahmet Kamburoğlu
AKŞENER, İMAMOĞLU VE YAVAŞ TRABZON'DA

Atatürk Alanı Meydan Parkında düzenlenen mitinge Akşener ile birlikte Millet İttifakı Cumhurbaşkanı yardımcısı adayları İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da katıldı.

Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı alan tamamen İYİ Parti ve Türk Bayrakları ile donatıldı. Millet İttifakının ortaklarından CHP’nin de flamalarının yer aldığı alana partililer, kurulan arama noktalarından geçerek alındı.

Partililerin miting alanı için ayrılan yeri doldurduğu görülürken, miting öncesinde alanda çalınan marşlarla coşku tavan yaptı.

Miting öncesinde alanda, “Sevgi, barış, kardeşlik” ve “Hak, hukuk, adalet” sloganlarının atılması da dikkat çekti.

MANSUR YAVAŞ'IN AÇIKLAMALARI...

Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, mitingde özetle şu şekilde konuştu:

“Seçime gidiyoruz. Ben biranlatayım. Ben seçimden ne anlıyorum. Ankara’da seçime girdik, her şey gayet güzel gidiyordu. Anketler birden bire ortaya ıkıncı iş değişti. Ne proje konuşuldu ne bir şey… Dediler ki “işçilerin hepsini çıkaracak” Neredeyse yemin ediyorlar. İnsanları zor ikna ediyoruz. Arkasından “sosyal yardımları kesecek”

Aman yarabbim.. Sanki babalarının mallarını dağıtıyorlar da niye keselim. Vatandaş bunların çoğunu dinlemedi. Sonra küçümsemeye başladılar.

ANKARA’YI ÖYLE SOYDULAR

O da geçti, millet dinlemedi. En. Son rakibim televizyona çıktı, yıllarca çünkü Ankara’yı öyle soydular. Milleti kutuplaştırıp oy aldılar. Ve ondan sonra dadiler ki, “Mansur yavaş seçilirse PKK’lılar sayaçları okuyacak, DHKP-C’liler fatura getirecek” Neyse vatandaş onları dinlemedi. Biz seçilirsek bekası gidermiş devletin yine aynısını söylüyorlar. Bende seçilir seçilmez ilk önce PKK’nın açılım sırasında hükümete dayattığı, Andımızı kaldırın, Ne Mutlu Türküm Diyene yazmayın kaldırdıkları T. C. Tabelalarını çakarak girdim.

Şimdi de aynı. Seçime girersiniz her kes bir şekilde tercihini yapar. Ben seçildiğim akşam söz vermiştim. Rozetimi çıkarttım, ertesi gün şükür namazımı kıldım. Ankara’yı bu ranttan bu kurtardığı için. Ankara halkına hizmet verip eski yönetim ile şimdiki arasındaki farkı göstermek için şükrettim. Haydi Bismillah dedim başladım. Bir Allah’In kulunu ayırmadım.

ANKARA “DUR” DEDİ, TÜRKİYE “DUR” DİYECEK

İnsanlar oy verir vermez, insanları kınayamazsınız. Oy alamıyorsanız hata sizdedir. Hiç kimse onlar gibi düşünmek, hiç kimse de bizim gibi düşünmek zorunda değil. Sadece onlar gibi düşünmediği için şu toplumun yüzde 50’den fazlası, terörle iş birliği ile itham ediliyorlar. O yetmiyor, “illet zillet…” Seçim gelince mevsimlik milliyetçilikleri tutar” 

Ankara halkı buna “dur” dedi, inşallah Türkiye’de “dur” diyecek… İnsanları bir biriyle kutuplaştırmasınlar… 40 yıllık Türk milliyetçisiyim, terörün benim yanımda ne işi var.

İHA’LARIN SİHA’LARIN ÇOK DAHA GÜZELİ YAPILACAK

Artık bu karalama propagandalarıyla oy alma dönemi bitti. O İHA, SİHA’lar 90’lı yıllarda başladı bugüne geldi. 90’lı yıllarda bu iş nasıl başladıysa, 70’li yıllarda gemiler imal etmeye başladıysa şimdiye kadar hiçbir iktidar bunu siyasete alet etmedi. Okullara, camilere siyaset girdi. Her tuşa basıyorlar, insanları kutuplaştırıyorlar. Buna hiç kimsenin hakkı yok. Rusya ve ABD Sınırlarımızı tehdit ettiği müddetçe, orada PKK, YPG’ye silahlı eğitim verdiği müddetçe o SİHA ve İHA’ların çok daha güzeli yapılacak. Önce Kandil’e yağacak. Ülkenin milli politikaları değişmez. Bu politikalar bin yıldır olmuşmuş politikalardır. Türki Cumhuriyetler ve İslam Coğrafyası ile ilişkilerimiz devam edecek. 

Değişecek bir tek şey var o da iktidar.

EKREM İMAMOĞLU'NUN AÇIKLAMALARI...

“TRABZON SENİNLE GURUR DUYUYOR”

Mansur Yavaş’ın konuşmasının ardından İBB Başkanı ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte, mitinge katılanları selamladı.

Boynunda Trabzonspor kaşkolu takan İmamoğlu, “Trabzon seninle gurur duyuyor” sloganları ile karşılandı.

MEMLEKETİMİN HAVASINDAN, SUYUNDAN

Ne güzel memleketimde olmak. Memleketin havası insana elbette iyi gelir. Bende hep söylüyorum, Allah’ım beni insanlarıma mahcup etme. Beni doğduğum topraklara mahçup etme.

Burayı adımladığım günlerin, saatlerin sayısı yok. İnsanı mutlu eder, insanın doğduğu yerde olmak.

Sabah arkadaşlarım diyorki, “Dün çok yorgun görünüyordun, bugün bambaşka görünüyorsun” Valla memleketimdeyim, havasından suyundan..

İnsanı coşkulu benim güzel memleketim. Bu memleket çok özel. Bu şehirde Kanuni Sultan Süleyman doğuyor, bu şehirde Fatih Sultan Mehmet Fethediyor, Allah nasip ediyor Kanunini’nin doğduğu mahallede büyüyen bir çocuk, bu ülkenin en kadim şehri, Osmanlı İmparatorluğunun başkenti, İstanbul’a Belediye Başkanı oluyor. Ne mutlu bana.

BEN KOLLARI SIVAYINCA BUNLARA BİR ŞEY OLUYOR

Bir de bu Trabzon’un topraklarından çıkan ilk İstanbul Belediye Başkanı. Ne mutlu bana…

Onun için siz sevgili hemşerilerimle buluşmanın gururunu yaşıyorum.

4 gün sonra sandığa gideceğiz. İki taraftan birini seçeceksiniz.

(Ceketi çıkar tezahüratları sonrasında İmamoğlu, ceketini çıkardı)

Ben kolları sıvayınca bunlara bir şey oluyor. Dağılıyorlar. Geçen buraya gelişimizi hatırlıyorsunuz değil mi? AFAD Mesaj atıyor. Fırtına kopacakmış, damlar uçacakmış, millet kömürden zehirlenecekmiş…

İKİ TARAFI ANLATACAĞIM SİZE.

Bir tarafta biz varız. Ülkenin girdiği ekonomik krizi aşmak için dünya çapında kadroları olan millet ittifakı. Güçlü bir ekibiz.

Diğer tarafta, dünyanın en büyük, bakın 2002’de bunu anlatın.. Bu doğru. Bunu dünya yayınlıyor. Bunu Türkiye’de kabul ediyor. Biz değil, siyasi bir söz değil.

2002’de bu ekip, Türkiye’yi dünya ekonomisinde 16. Sırasında aldı, şu anda 21. Sırasında.

Fakirliğe, yüksek enflasyona ve geçim sıkıntısına sebep olanlar onlar.

Bakın iki taraf..

BİR OY UĞRUNA HER TÜRLÜ HAKARETİ…

Biz milletine umut veren, kötü dil kullanmayan ki ben burada konuşuyorum. Babam beni izliyor, annem de izliyor. Ben nasıl kötü söz söylerim. Bize annemiz, babamız öyle öğretti. Daha ötesi beni bu memleketin anne babaları, çocukları izliyor. Nasıl kötü söz söylenir. Söylenmez.

Kötü dil kullanmayan, yalan konuşmayan, iftira atmayan..

Diğer tafta ne var, bir oy uğruna her türlü ağır hakareti yapan, örneklerini vereceğim. Hatta oy için kumpas kurup, milleti azmettirip, taş attıranlar var.

Kumpas kuranlar var, iftiracılar var.

SALDIRAN, TAŞ YAĞMURUNA TUTULAN…

Bakın sevgili hemşerilerim, Erzurum’da tatsız olaylar yaşadık. Üzerinde çok dumayacağım, kısa kesceğim. Saldırılan taş yağmuruna tutulan biz ne dediler, “Taşları kendileri getirdi, kendi kendilerine taş attılar” Ya bunlar şaşırmış, aklına ziyan sözler.

Bir gün geçti oradan vazgeçtiler provokasyona FETÖ yaptı demeye başladılar.

Karşımızda öyle yalan iftira var ki bir oy uğruna Ekrem İmamoğlu’nu sandıkta yenemediler, İmralı’dan gelen mektubu okuttular. Hatırlayın.

Kırmızı bülten ile aranan, Osman Öcalan’ı devlet televizyonunda konuşturdular. Onu da hatırlayın. “Farkında değiliz” dediler.

Milattan önceyi anlatmıyorum, 4 seneyi önceyi anlatıyorum.

Bu kardeşinizin kanına dokunuyor. Trabzonlu buna haddini bildirecek.

Bu hemşerinizin kanına dokunuyor, onu söyleyeyim. Basit bir şey değil..

İstanbul seçimlerinde bunları yaşadık.

SOYADINA YAKIŞMIYOR, ZİBİDİLİK YAPIYOR

Milletvekili var Trabzon’da. Genç olduğu için biraz ahlaklı olduğunu düşünürüm. Ama beni o kadar yanılttı. Mecliste Ekrem İmamoğlu’ hakaret etme vekili. Soyadına yakışmıyor. Ailesine çok iyi tanırım. Köyüne kadar tanırım. Bence ailesi yuhalıyor onu. Zibidilik yapıyor. Buradan söylüyorum zibidilik yapıyor. İsmini bile ağzıma almam, ağzım yorulur. Bugün bir tarafta anayasanın ilk 4 maddesine kayıtsız şartsız sahip çıkan biz varız, Cumhuriyete, Türk Bayrağına, Demokrasisine, başkent Ankara’ya ve İstiklal Marşına…

Atatürk’e alerjisi olanlar onlar, bu ülkenin değerli polis müdürü Gaffar Okan’ı ve 5 polis şehit eden terör örgütüne ilintili parti onların yanında, aynı örgüt müslüman kadını katlediyor, vahşice öldürüyor. Polisleri kadınlarımızı terör eden terör örgütü. Bunun Genel Başkanını İstanbuldan milletvekili adayı gösteriyor.

TRABZONLUYU KİMSE VATAN SEVGİSİ İLE SINAMAYA KALKMASIN

Bizim ittifakımız belli. Bizim kadromuza laf bile edemezler. Toz bile konmaz. Bu kadar net. Mansur başkanım burada konuştu. Mansur Yavaş mı, Ekrem İmamoğlu mu vatan haini. Birazdan buraya gelecek Meral Akşener mi hain.. Hadi oradan.

Trabzonluyu kimse vatan sevgisi ile sınamaya kalkmasın. Buradan benim memleketimin insanlarına sesleniyorum. Aldatılmış gençler, aldatılmış evlatlar olabilir. Onlara üzülüyorum. Onları gün gelecek ikna edeceğim. Onları anlatadanlara kızıyorum. Benim vatan sevgimi sorgulayacak insan, dünyada daha anasının karnından doğmadı. Hiç kimseni, burada olan hiçbir arkadaşım,evladına, benim memleketim insanlarının kimsiniz vatan

TORPİL İÇİN DAYIM YOK, AMA LİYAKAT İÇİN MERAL ANA VAR

Ankara’da İstanbul’da yönetimi aldık. Ne oldu? Millet mutlu biliyor musunuz? Hani maç yapardık ya, 2 avanta verirdik. Bunlara 5 veririm. Yine yeneriz İstanbulda..

Bizim derenin uşağı dediki, “Aramızda kalsın kazanıyoruz” Sidiksalı kardeşim yazdı.

Yönetimi biz aldık, tıkır tıkır işleyen belediyeler oldu. Hemde bizi engellediler, köstek oldular.

Herkes artık daha mutlu. Torpil için dayım yok, ama Liyakat için Meral Ana var..

Ülke tıkır tıkır işleyecek, merak etmeyin. Millet güzel güzel kazanacak. Milletçe birlik ve bütünlük içinde devam edeceğiz. Devlette devamlılık usulünce hareket edeceğiz.

Devlet insanı olmayı önemseriz. Allah’ım mahçup etme dedim kime, “Anneme, babama, eşime, çocuklarıma”

Bu insanları mahçup etmeyeceksin. Onun için çok hassas davranacaksın. Devlet insanı olmak önemli bir şey.. Hak hukuk adaletin simgesi, Türkiye’nin birleştirici gücü Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde geliyoruz.

BABASININ ÖĞÜDÜNÜ PAYLAŞTI

Değerli dostum Mansur Yavaş ile 4 kıymetli Genel Başkanımız ile geliyoruz.

Bu ülkede particiliği bitireceğiz. Ama öncesinde bir birimizi seveceğiz. Ben siyasete başladığımda bamam deki, “Partili olabilirsin. Partin için çok çalış millet için çok çalış. Ama sakın partizanlık yapma. Partizanlık yaparsan benim evladım değilsin”

Bana emek veren bu güzel şehrin insanları var, bana emek veren can ailem, bana emek veren öğretmenlerim var. Sen benim kalkacaksın, gelmişimi, geçmişimi ya da milli duygularımı, ya da inancımı teraziye koymaya kalkacaksın. Hadi oradan işine.. Vekili de bakanı da hepsi.. Cumhurbaşkanı da işine. Zaten 14 Mayıs’ta onu evine yollayacağız. Yollayacağız evine tıpı tıpı gidecek. Bu ülkede particiliği bitireceğiz.

Ekre İmamoğlu sevgi pıtırcığıymış.. Evet kardeşim. Ben köyde büyüdüm ama sevmeyi seviyorum. Bu memleketin 86 milyon insanına aynı gözle bakmıyorsam, hepsini eşit sevmiyorsam namerdim. Hepsini seviyorum. Yönetici milletine öyle bakacak.

ÇAY VE FINDIK KURUMSALLAŞACAK

Onun için mülakatı çöpe atacağız. Liyakat ile sizi hakettiğiniz makamlara getirecek. Ülkenin sorunlarını çözeceğiz. Çözerken Trabzon sorunlarını da çözeceğiz. Çaydır, fındık, emeklerinin karşılığını alacak. Sıradan değil.. Çayı, fındığı bu bölgede kurumsallaştıracağız. Daha çok para kazanacak insanlar.

Hiç şüpheniz olmasın. Bir çok konuyu biz açtırdık. Kılıçdaroğlu bastırmasa EYT çıkmazdı. Olmayacak bir şey yok çok rahat olur. Trabzon cazibe merkezi olmalı. Bir saat Trabzon tarihini anlatırım.

Bu kent hak ettiği yerde değil. Bu kent ekonomik olarak 40. 50. Sırada olur mu? Türkiye’nin 81 ili arasında.

Bu şehirde 20’ye yakın konsolosluk vardı. Dünyanın ticaret merkezlerindedi. Şu Boztepe’nin önüne dikilen viyadükler başka türlü geçmez miydi. Rezillik, hakaret, saygısızlık değil mi?

ARAP TURUSTİ’DE, AVRUPALISI DA, ABD’LİSİ DE…

30 yıldır bu şehri yönetiyorlar. 5 yılda Volkan ağabeyde nefes aldı. Bu şehirde nitelikli yönetim olsaydı, göç ederler miydi? Bunlar gelirse Arap turistler gelmezmiş.. Biz olduğumuzda en kaliteli Arap turisti, AvrupalıSI, Amerikalısı Çinlisi gelir.. istanbul turizmde rekor kırıyor. Biz insanları severiz. İnsanları seven, sanatı seven, kültürü seven insan ayrıştırmayan akım..

TRABZON BU KARDEŞİNİZE EMANET

Güney Çevre Yolunu biz yapacağız. Temel attılar gördünüz mü?

Bunları farkında mısınız. Trabzon’da 4 bakanlık vermiş. 4’ünü de emekli etti. 4’ünü de vekil adayı yaptı. Hem de korktu seçilmezler, 4’ünü de birinci sıraya koydu.

Trabzon bu kardeşinize emanet. İhmal edilmiş her projeyi Samsun’dan Sarp’a demiryolu, hafif raylı, işsizlik, konut sorunu, üniversite öğrencilerinin yurt sorunu, hepsini çözeceğiz.

Trabzon’un hak ettiği yere gelmesi için harekete geçeceğiz. Bütün bu işleri, yerel yönetimlerle, üniversitelerle, ortak akılla yapacağız. Kamu yararı gözeteceğiz.

Biz iş yapmaya, çalışmaya geliyoruz. Çok güçlü enerjik kadromuz var.

MERAL AKŞENER'İN AÇIKLAMALARI...

BÖYLESİNE PİS BİR DİLLE SEÇİME GİDİLDİĞİNİ HİÇ GÖRMEDİM

Hem MansurBaşkan, hem sizin evladınız Ekrem Başkan çok güzel şeyler paylaştı sizinle. Ben hayatımda böyle bir rezil dille, seçime gitmedim.

Siyasi bir ailenin kızıyım, ağabeyim MHP il Başkanıydı..

Böylesine pis bir dille seçime gidildiğini hiç görmedim. Siyasetin öznesi, milletimizdir. Siyasetçi milletin karşısında, seçmenin karşısında hazır olda durmak mecburiyetindedir. Patron sizsiniz, veli nimet sizsiniz… ama bur karşılık seçime giderken çok üzülüyorum. Kadınlar sürtük, çukur oldu…

Emekliler şükürsüz oldu.. Kardeşim o kadar çok şey oldukki, en son olduğumuz mevzu, şu: Savaşa gitmiyoruz, siyasette seçim, seçmenin bayramıdır.

BÖYLE BİR ŞEY OLABİLİR Mİ?

Burayı şereflendiren her bir Trabzonlu, bu arkadaşların diline göre işgalcisiniz, siz aynı zamanda darbecisiniz, siz aynı zamanda gayri millisiniz..

Böyle bir şey olabilir mi? Bize diyorlar ki, “Allahsız, kitapsız, dinsiz, imansız”

Trabzonlu dini bilir.

HEM DE ÇALI SÜPÜRGESİ İLE SÜPÜRECEĞİZ

Sürekli dinden imandan bahsetti, sonra 5 maaş, 15 maaş alsın yan gelip yatsın, sen işsiz gez. Böyle bir şey olur mu, haramın dibine battınız. Gencecik çocukların hayallerini çaldınız. Gencecik evlatlarımızın umutlarını çaldınız.

Biz süpüreceğiz, hem de çalı süpürgesi ile süpüreceğiz.

Bir tanesi diyor ki, “Biz kazanırsak erkelerin, erkeklerle evlenmesini serbest bıracakmışız” “Erkelerin hayvanlarla evliliğini serbest bıracakmışız” Kafayı yediler. Ama bunlar bu işlerle kafayı bozdular.

16 MİLYAR LİRAYA NE YAPILABİLİRDİ

Bir tane jeliboncu arkadaş var. Jeliboncu arkadaş bir tane park yaptı.

Bu park 16 Milyar Liraya mal olmuş. 3 kişinin cebine girdi. Her taraf dinazor. Bu dinazor takıntısı nedir sizce..

16 Milyar TL ile neler yapılmazdı? Bütün gençlerin KYK Borçları silinebilirdi. Çiftçilerimizin, mazotunda, elektriğinden, yeminde, ilacında indirim yapılabilirdi.

HESAP VERMEKTEN KORKUYORLAR

Bütün bunlara baktığınız zaman çalmak, çırpmak, harama el uzatmak ve bu seçimde kaybediyor olmanın bir sonuç.. Çünkü hesap vermekten korkuyorlar.

14 Mayıs akşamı helal oylarınız ile bir oyunuz Kemal’e, bir oyunuz Meral’e..

Sayın Kılıçdaroğlu 13. Cumhurbaşkanı seçilecek. Recep bey ve arkadaşlarını emekli edeceğiz. Sayın Kılıçdaroğlu’nu Çankaya köşküne göndereceğiz.

CHP’Lİ HER AİLEDEN BİR OY İYİ PARTİ’YE

Benim İYİ Partililerden istediklerim şu: Bir oy Kemal’e, bir oy Meral’e.

CHP’li kardeşlerimden de her aileden bir tanecik oy istiyorum. Öyle bir ricam var sizden…

Bu birliktelik, bu ülkeyi refaha çıkacak.

Seçim biter bitmez köy okularını açacağız, 11 bin köy okulu açılabilir pozisyonda.

Tükiye SMA’lı bebeklerle ilgili acı çekiyor. O meseliy ben çözeceğim.

Her köye veteriner, ziraat mühendisi ve öğretmen zaten gidecek.

Köylerde yaş ortalaması 50 – 55 arası. Gençler köylere gidip, tarımla uğraşacaksa SSK veya Bağkur Primlerini biz ödeyeceğiz. Çobanların maaşlarını biz ödeyeceğiz.

Kaynak; 61saat

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner93
banner94
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 14 37
2. Galatasaray 14 37
3. Beşiktaş 14 26
4. Kayserispor 14 26
5. A.Demirspor 14 23
6. Trabzonspor 14 23
7. Kasımpasa 14 21
8. Rizespor 14 21
9. Antalyaspor 14 20
10. Hatayspor 14 18
11. Karagümrük 14 17
12. Ankaragücü 14 17
13. Sivasspor 14 15
14. Gaziantep FK 14 15
15. Konyaspor 14 14
16. Pendikspor 14 13
17. Başakşehir 14 12
18. Samsunspor 14 11
19. Alanyaspor 14 11
20. İstanbulspor 14 8
Takımlar O P
1. Eyüpspor 14 36
2. Kocaelispor 14 29
3. Bandırmaspor 14 26
4. Göztepe 14 26
5. Bodrumspor 14 24
6. Gençlerbirliği 14 24
7. Sakaryaspor 14 23
8. Ahlatçı Çorum FK 14 20
9. Keçiörengücü 14 19
10. Erzurumspor 14 18
11. Manisa FK 14 17
12. Boluspor 14 16
13. Ümraniye 14 15
14. Adanaspor 14 15
15. Şanlıurfaspor 14 14
16. Pendikspor 0 0
17. Tuzlaspor 14 12
18. Giresunspor 14 9
19. Altay 14 5
Takımlar O P
1. Arsenal 15 36
2. Liverpool 15 34
3. Aston Villa 15 32
4. M.City 15 30
5. Tottenham 14 27
6. M. United 15 27
7. Newcastle 14 26
8. Brighton 15 25
9. West Ham United 14 21
10. Chelsea 15 19
11. Brentford 15 19
12. Fulham 15 18
13. Wolves 15 18
14. Crystal Palace 15 16
15. Bournemouth 15 16
16. Nottingham Forest 15 13
17. Luton Town 15 9
18. Everton 14 7
19. Burnley 15 7
20. Sheffield United 15 5
Takımlar O P
1. Real Madrid 15 38
2. Girona 15 38
3. Barcelona 15 34
4. Atletico Madrid 14 31
5. Athletic Bilbao 15 28
6. Real Sociedad 15 26
7. Real Betis 15 25
8. Las Palmas 15 21
9. Valencia 15 19
10. Getafe 15 19
11. Rayo Vallecano 15 19
12. Villarreal 15 16
13. Deportivo Alaves 15 16
14. Osasuna 15 15
15. Sevilla 14 13
16. Cadiz 15 12
17. Mallorca 15 11
18. Celta Vigo 15 9
19. Granada 15 7
20. Almeria 15 4
Yeni Sayımız
05.12.2023 05.12.2023

Aralık 2023

01.12.2023 01.12.2023

Kasım 2023

28.11.2023 28.11.2023

Kasım 2023

24.11.2023 24.11.2023

Kasım 2023

21.11.2023 21.11.2023

Kasım 2023

17.11.2023 17.11.2023

Kasım 2023