Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, CHP Vakfıkebir İlçe Başkanı Olcay Bahadır ve yönetim kurulu üyeleri, Cumhuriyet mahallesi Muhatarı Abdul Vahit Aksoy, Çarşı Mahallesi Muhtarı Gökhan Bahadır, Çamlık Mahallesi Muhtarı İlyas Bahadır, Esentepe Mahallesi Muhtarı Volkan Atik öğrenciler hayatları için risk taşıyan ve ayrıca bozulan yol ile ilgili Cumhuriyet İlkokulu yol güzergahında açıklamada bulundular.

“BUGÜN YARIN OLUŞABİLECEK BİR CAN KAYBININ HESABINI KİMSE VEREMEZ”

CHP Vakfıkebir İlçe Başkanı Olcay Bahadır burada yaptığı açıklamada; “Cumhuriyet Halk Partisi adına sizlere önemli bir konuyu duyurmak amacıyla bu basın açıklamasını yapmayı uygun gördük. Vakfıkebir Cumhuriyet İlköğretim ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu güzergahında bulunan yolun bakımsızlığı ve Organize Sanayi Bölgesine giden hafriyat kamyonlarının bu yolu kullanması, ciddi güvenlik riskleri oluşturmaktadır. Bu yol, öğrencilerimizin ve vatandaşlarımızın günlük hayatını etkileyen önemli bir ulaşım aksıdır. Ancak ne yazık ki, uzun süredir bakımsız bırakılmış durumdadır. Yol üzerindeki çukurlar, asfaltın parçalanması ve bozulması, sürücülerin dikkatini dağıtmakta ve kazalara zemin hazırlamaktadır. Ayrıca, Organize Sanayi Bölgesine giden hafriyat kamyonlarının bu yolun kullanılmasına izin verilmesi, tehlikeli bir durumu daha da artırmaktadır. Bu hafriyat kamyonlarının kullandığı güzergah bir ulaşım aksı ve okul giriş ve çıkışları bu güzergah üzerinde bugün yarın oluşabilecek bir can kaybının hesabını kimse veremez. Güzergahın acilen değiştirilip yaya için kullanılabilir bir hale getirilmesi için ilgili makamları göreve davet ediyoruz. Öğrencilerimizin, vatandaşlarımızın ve sürücülerin güvenliği en öncelikli konumuz olmalıdır.

“VAKFIKEBİR’DE BURUK VEDA” “VAKFIKEBİR’DE BURUK VEDA”

“YETKİLİLERDEN, ACİLEN ÖNLEM ALMALKARINI VE YOLUN KAMYONLARA KAPATILARAK ONARILMASINI TALEP EDİYORUZ!”

Ayrıca, ilgili kurumların bu duruma duyarlılık göstererek sorunu çözmek için işbirliği yapmalarını bekliyoruz. Vatandaşlarımızın can güvenliği ve rahat bir ulaşım hakkı, bir toplum olarak hepimizin sorumluluğudur. Basın mensuplarının da bu konuya dikkat çekmesini ve halkımızı bilgilendirmesini önemle rica ediyoruz. Kamuoyunun desteği ve farkındalığıyla bu sorunu çözebileceğimize inanıyoruz. Sonuç olarak, Yetkililerden acil önlem alınmasını ve yolun kamyonlara kapatılarak onarılmasını talep ediyoruz. Toplumumuzun güvenliği için birlikte hareket ederek bu sorunu çözebiliriz diyerek sözlerini tamamladı.

“BU GÜN YARIN BİR YAVRUMUZ CAN KAYBI YAŞARSA EYVAH PARA ETMEZ”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez ise burada yaşanabilecek bir can kaybının hesabını kimse veremez dedi. Milletvekili Suiçmez, Biz OSB’ye karşı değiliz. Fakat bu yol güzergahı üzerinde ilkokul-ortaokul ve üniversite öğrencilerini eğitim hayatlarına devam etmeleri risk taşıyor. Hiç kimse bu öğrencilerin eğitim hakkına engel olamaz. Bu yüzden risk taşıyan bu yol güzergahının bir an önce değiştirilmesi ve onarılması gerekiyor. Yetkilileri göreve davet ediyoruz. Bu sese kulak verin. Bu gün yarın bir yavrumuz can kaybı yaşarsa eyvah para etmez dedi.”