AİLE VE EVLİLİK HAYATI KURSU İLK MEZUNLARINI VERDİ AİLE VE EVLİLİK HAYATI KURSU İLK MEZUNLARINI VERDİ

Çarşıbaşı İlçesi Kaleköy plajında 9 Ağustos 2023 Çarşamba günü yakınları ile girdiği denizde boğulma tehlikesi geçiren ve kurtarılamayarak hayatını kaybeden öğretmen Nimet Kamiloğlu için Vakfıkebir Hükümet Konağı önünde tören düzenlendi. Vakfıkebir Merkez Eski Cami yanındaki Hükümet Binası önünde düzenlenen cenaze merasimine AK Parti Trabzon Milletvekili Yılmaz Büyükaydın, CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, 25.-26. ve 27. Dönem AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bektaş, Trabzon Sağlık İl Müdürü Hakan Usta, Vakfıkebir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın, Daire Amirleri, Okul Müdürleri, öğretmenler, STK temsilcileri, Siyasi Partilerin temsilcileri, muhtarlar ve mahşeri bir kalabalık katıldı. Nimet öğretmen 13 Ağustos 2023 Pazar günü ikindi namazına müteakiben Vakfıkebir İlçe Müftüsü Şükür Küçük tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Tarlacık Mahallesindeki aile kabristanlığında toprağa verildi.

“NAHİF YÜREĞİNLE YETİŞTİRDİĞİ YÜZLERCE GENÇ İÇİN, GÜZEL ARKADAŞLIĞIN İÇİN SANA ÇOK MÜTEŞEKKİRİZ”

Cenaze namazı öncesinde Vakfıkebir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tören düzenlendi. Töreninin sunuculuğunu Edebiyat Öğretmeni Kader Koltuk yaptı. Nimet öğretmenin öz geçmişinin okunmasının ardından görev yaptığı Vakfıkebir Ömer Nakkaş Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ahmet Birinci tarafından taziye konuşması yapıldı.  

Müdür Birinci; Nimet Hocamız 23 yıl ülkenin çeşitli okullarında hizmet vermiş 2014 yılında şu andaki okulumuza geldi.  Hocamız çok iyi bir insan, çok iyi bir öğretmen, çok iyi bir arkadaş ve çok iyi bir dost olmanın yanında sevecen iyi yürekli ve yardım sever kişiliğiyle mesai arkadaşlarının ve öğrencilerinin sevgisini kazanmıştır. Yüzlerce öğrencinin hayallerinin gerçekleşmesine vesile oldu amma, maalesef acı bir olay ile kendisini kaybettik. Ölüm mutlak bir gün herkesin kapısını çalacak fakat bu ayrılış erken oldu. Daha yapacağı, söyleyeceği birçok şey vardı. Ailesini, arkadaşlarını, öğrencilerini onsuz bıraktı. Ama fani dünyada ne çare. Ecel, ne bir an ileri ne bir an geri. Kelimelerin kifayetsiz kaldığı yerdeyiz. Nahif yüreğinle yetiştirdiği yüzlerce genç için, güzel arkadaşlığın için sana çok müteşekkiriz. Seni her zaman güzel kalbinle gülen yüzünle hatırlayacağız. Yüce Allah Yolculuğunu kolay eylesin. Mekânın cennet Makamın ali olsun dedi.

Konuşmanın ardından İlçe Müftüsü Şükür Küçük’ün kıldırdığı namaz sonrası Diyanet İşleri Başkanlığı Bolu Eğitim Merkezi Müdürü Zeki Yavuzyılmaz’ın duasıyla sona erdi. 2 çocuk annesi olan merhume Nimet Kamiloğlu’na Allah’tan rahmet kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.