31 Mart 2024 günü yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde yeni veya yeniden seçilen Mahalle Muhtarlarımızın muhtarlık müessesesi ile görev, yetki ve sorumluluklarını daha kapsamlı bir şekilde kavrayabilmeleri; kamu hizmetlerini etkin, verimli ve güvenli bir şekilde sunabilmeleri, mahallenin ihtiyaçlarını en kısa sürede yetkili/ilgili birimlere ileterek koordinasyon içinde olabilmelerini temin amacıyla Vakfıkebir Mustafa Turupçu Gençlik Merkezi Toplantı Salonunda hizmet içi eğitim programı düzenlendi.

1 Muhtarlara Yöneli̇k Hi̇zmeti̇çi̇ Eği̇ti̇m Veri̇ldi̇

“MUHTARLIKLAR ÜLKEMİZDE DEMOKRASİNİN GELİŞMESİNE KATKIDA BULUNUYOR”

KOÇAL, SÖZLEŞMEMİZİN HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM KOÇAL, SÖZLEŞMEMİZİN HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM

Toplantı Vakfıkebir İlçe Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan başkanlığında; Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Arslan, İlçe Jandarma Komutanı J.Ütğm. Mert Oğuztarhan, İlçe Emniyet Müdür Vekili Mükrem Ilgıt Aksu, Nüfus Müdürü Gülizar Ocak, Muhtarlar Derneği Başkanı İzzet Çilingir ve 46 Mahalle Muhtarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda ilk olarak Muhtarlar Derneği Başkanı İzzet Çilingir ardından Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Arslan ve Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan birer konuşma yaptı. Kaymakam Uzan, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde yeniden seçilen ve yeni seçilen 46 Mahalle Muhtarımızı tebrik ederek görevlerinde başarılar diledi. Muhtarların mevzuattan kaynaklanan görev, yetki, hak ve sorumluluklarını anlatarak muhtarlık görevi sırasında dikkat edilmesi gereken konularda uyarılarda bulundu.  Kaymakam Uzan, muhtarlığın yerel yönetimin halkla buluşan dinamik alt birimi olduğunu, mahalle muhtarlıklarının ülkemizde demokrasinin gelişmesine katkıda bulunurken yönetime katılımı sağlamanın da önemli araçlardan biri olduğunu, muhtarların vatandaşların kolay ve hızlı bir şekilde ulaşıp sorunlarını dile getirdiği en yakın yönetim kademesi olması itibariyle de kamu hizmetlerinin yürütülmesindeki rolünü büyük olduğunu, muhtarlarla birlikte el ele çalıştıklarını, amaçlarının daha kaliteli hizmeti vatandaşlara sunmak olduğunu, muhtarların yetişmelerine toplum içerisinde rollerini daha iyi, işlevlerini daha iyi yerine getirebilmelerine yönelik bu programı gerçekleştirdiklerini belirtti.

Kaymakamlık İlçe Yazı İşleri Müdürü Yeşim Kuleyin Bahadır tarafından sunulan eğitimde; Merkezi Yönetim, İl ve İlçe Yönetimi ile Mahalli İdare Yönetimi”, “Muhtarlık Müessesi ve Organları “ ,“Muhtarların Görev Yetki ve Sorumlulukları”, “Muhtar Bilgi Sistemi (MUBİS)”hakkında bilgi verdi.