Vakfıkebir İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal ve İlçe Vaizi Ekrem Akbaş’ın tayinlerinin çıkması dolayısı ile Vakfıkebirli Muhtarlar tarafından Kadife Sofrada bir veda programı organize edildi.Vakfıkebir Kadife Sofrada düzenlenen veda programına Fethiye Mahallesi Muhtarı ve Muhtarlar Derneği Başkanı İzzet Çilingir’in yanı sıra mahalle muhtarları, Müftü Hüseyin Köksal, Vaiz Ekrem Akbaş ve Şef Refik Altuntaş katıldı. Veda programında ilk konuşmayı Vakfıkebir Muhtarlar Derneği Başkanı İzzet Çilingir yaptı.
“BİZ KENDİSİNİ HEP İLÇE MÜFTÜMÜZ OLARAK GÖRECEĞİZ”
Vakfıkebir Muhtarlar Derneği Başkanı İzzet Çilingir, “7 yıldan bu yana ilçemizde başarılı bir şekilde görev yapan ilçe müftümüz Hüseyin Köksal ve ilçe vaizimiz Ekrem Akbaş hocalarımız için bir veda programı organize ettik. Müftümüz İlçemize geldiği günden bu yana yaptığı başarılı çalışmalar ile ilçemize hem büyük bir eser bıraktı hem de hiç silinmeyecek izler bırakarak ilçemizden ayrılıyor. Çalışkan yapısı ile bizlerle uyum çerisinde başarılı çalışmalara imza attık. Bizler kendisinden razıyız,  Allah ondan razı olsun. Yeni görev yerinde de daha da başarılı olacağına gönülden inanıyorum. İmamlar ve Muhtarlar uyum içerisinde vatandaşın hizmetkarı olmak için mücadele eden iki kurumdur. Her iki kurumda insanlarla diyalog içerisinde oldukları için yaptıkları hizmetlerle anılırlar. İşte bu anlamda İlçe Müftümüz Hüseyin Köksal yaptığı hizmetlerle adını Vakfıkebir tarihine silinmeyecek şekilde yazdırmıştır. Biz kendisini hep ilçemizin müftüsü olarak görmeye devam edeceğiz. İlçe Vaizimiz Ekrem Akbaş hocamızda ilçemizde görev yaptığı süre içerisinde yaptığı başarılı çalışmalarla çocuklarımızın dini eğitimlerine katkıda bulunmuştur. Kendisinden Allah razı olsun diyorum. Yeni görev yerinde Ekrem hocamıza da başarılar diliyorum dedi.” 
İlçe Vaizi Ekrem Akbaş ise yaptığı kısa konuşmada, muhtarlarımızın yaptıkları bu jest karşısında duygulandığını ve bırakılan eserlere sahip çıkılması gerektiğini söyleyerek muhtarlarda helallik istedi.
“15 MİLYONLUK BİR ESERİ ORTAYA ÇIKARTMAK VAKFIKEBİR İLÇESİNİN BÜYÜK BAŞARISIDIR”
Müftü Hüseyin Köksal ise yaptığı konuşmasında; “Bu organizasyon ve muhtarlarımızla bir arada bulunabilmek, sizlerle sohbet edebilmek bizim için büyük bir onurdur.  7 yıldır Vakfıkebir ilçemize hizmet etmeye çalışıyoruz. İyi bir ekip oluşturduğumuza inandım. Ekrem Hocamız ve aramızda şimdi olmayan Osman Hocamız ve Hatice Semiz Hocamızla birlikte iyi bir ekip oluşturduk. Bunun yanı sıra Muhtarlarımız, İlçe eşrafı, İlçenin önde gelenleri ve Cami İmamlarımız ile birlikte çok iyi bir ahenk yakaladık. Bu ahenk sayesinde iyi hizmetlere imza attık. Bu hizmetler memleketimizin ihtiyacı olan hizmetler. Bu hizmetleri birlikte gerçekleştirdik. Takdir edilir ki! 27 bin nüfuslu Vakfıkebir ilçemizde 15 milyonluk (trilyonluk) bir eseri ortaya çıkartmak Vakfıkebir İlçesinin büyük başarısıdır. Biz sadece aracı olduk. Biz ilçemizde yaşayanların iyi niyet duygularını harekete geçirerek bu 15 milyonu toparladık. Vakfıkebir İlçesinin bir ferdi olarak addedilmem benim için büyük bir şereftir. Ben bu ilçeye geldiğim ilk günden beri ben Vakfıkebirliyim demiştim bugünde aynı diyorum. Burada çalıştım, burada hizmet etmeye çalıştım ve benim anılarımdan silinmeyecek iz bırakan yerdir Vakfıkebir. İlçede hep iyilik gördük. Hep böyle düşünüp, hep böyle anlatacağız. Vakfıkebir ilçemizin arzu ettiğimiz yerlere gelebilmesi her birimizin görevini en iyi şekilde yapmasına bağlıdır. Yaptığımız hizmetlere katkılarınızdan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.  Hizmetler bir noktaya kadar gelmiştir. Eksik olan hizmetlerin el birliği ile gidermeye odaklı çalışma sürdürmenizi izlerden istiyorum. Haliyle eleştiri de olacaktır. Fakat yapıcı eleştiriler ile sorunların çözülmesine katkı sunmalıyız. Bu anlamda ben Vakfıkebir de dolu dolu 7 yıl yaşadım. Haliyle bunu ilçe halkı ve sizlerle yaşadık. Daha önce 6 yerde görev yaptım. Fakat Vakfıkebir benim içimde çok özel bir yere sahiptir. Bende bir Trabzonlu olarak Vakfıkebir sayesinde memleketime hizmet etme fırsatı bulmuş oldum. Bu 7 yıl içerisinde açı tatlı anılarımız olmuştur. İstemeyerek anlık bir refleksle kardeşlerimizin kalbini kırmış olabilirim. Onlardan özür diliyorum. Haklarınızı helal etmenizi istiyorum. Benden yana varsa helal ediyorum.  Memleketimiz ve ilçe halkımız hizmetlerin en güzellerini hak ediyor. Gönlümüz sizinle, bu ilçenin iyi haberlerini altıkça mutlu olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle teşekkür ediyor, sizleri ve ilçe halkımızı Allah’a emanet ediyorum dedi.”