İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, ilçe ziyaretleri kapsamında Vakfıkebir İlçe Teşkilatını ziyaret ederek partililerle bir araya geldi.  Vakfıkebir de ilçe teşkilatıyla bir araya gelen Örs, "Seçime az bir süre kaldı, İYİ Parti iktidarı yakın" ifadelerini kullandı.

“9 NİSANDAN SONRA SAHA ÇALIŞMALARIMIZ BAŞLAYACAK”

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs Vakfıkebir İlçe teşkilatını ziyareti sırasında yaptığı açıklamada; “Seçim süreci başladı, devam ediyor. Aynı anda bizim ve diğer partilerinde meclis çalışmaları devam ediyor. İyi parti olarak milletvekilliği için Aday adayları müracaatlarını tamamladı. Genel merkez listeyi belirleyecek. Bu vesile ile Trabzon’a gelmişken ilçe teşkilatlarını da ziyaret etme fırsatı buldum. Trabzon’un doğusunda 9 ilçede toplantılarımızı tamamladık. Bugünde Trabzon’un batısındaki ilçeleri ziyaret ediyorum. Hem özlem gidermek hem de istişarelerde bulunmak için sizlerle beraberim. Nisan ayının 9’unda aday listelerinin sıralaması belli olacak. Ayın 9’undan sonraki süreçte inşallah sizlerle birlikte seçim çalışmalarını son hızla yapacağız. Saha çalışmaları benim sevdiğim bir çalışmadır. Sahada vatandaşlarla birlikte olmak bana mutluluk veriyor. Tabi haliyle bu saha çalışmalarının yorgunluğu da oluyor. Bu da bu işin tatlı tarafı. Bu çalışmalardan hem keyif alırım hem mutluluk hem de heyecan duyuyorum dedi.”  

 “İNŞALLAH İKTİDAR MİLLETVEKİLİ OLARAK DA MEMLEKETİMİZE HİZMET ETMEK NASİP OLUR”

Milletvekili Örs, “Mecliste iyi Partiyi temsilen Trabzon adına vazife yaptık. Ankara’da bölgemizden ve yöremizden gelen problemleri TBMM’de dile getirmeye çalıştık. 5 yıl boyunca muhalefet milletvekili olarak görev yaptım. Hep eksiklikleri yapılamayanları dile getirdim. Önümüzdeki dönemde Allah nasip ederse İYİ Parti olarak iktidar olacağız. İktidar milletvekili olacağımız için işimiz biraz daha zor olacak. İktidar milletvekili olunca onun sorumlulukları da daha fazla oluyor. Canab-ı Allah inşallah bizlere iktidar milletvekili olarak da memleketimize hizmet etmeyi nasip eyler dedi.”

MHP BİRLİK VE DİRLİK DEMEKTİR MHP BİRLİK VE DİRLİK DEMEKTİR

“MEMLEKETİMİZİN VE BÖLGEMİZİN ÇOK SORUNLARI VAR”

Örs, “Memleketimizin ve bölgemizin çok sorunları var. İktidar da olan milletvekili arkadaşlarımız da bu bölgelerimize hizmet etme çabası içerisinde olduklarını biliyoruz. Fakat hiç bir soruna çare bulamadılar. Çok söz verdiler, hiçbir sözü tutmadılar. Tabi ki bunda en etkin faktör halkın işini yapsak da yapmasak da bize nasıl olsa oy veriyorlar demelerinden kaynaklanıyor.  Sorunları çözmemek ve iş yapmamak daha kolaylarına geldi. Ben Trabzon İYİ Parti milletvekili olarak mecliste çok konuştum. Mecliste en çok konuşan milletvekillerinden biriyim. Bu konuşmalarımızda havadan sudan konularla ilgili söz almıyorum. Memleketimizin sorunlarını veya kendi yöremizden gelen problemleri orada dile getiriyoruz. Bunlara dikkat çekmeye başlıyoruz. Nihayetinde biz muhalefet milletvekili olarak orada bulunuyoruz. İktidar partisinden icraatçı milletvekili değiliz. Halkımız bize muhalefet milletvekili olarak görev verdi. Diğer arkadaşlara da iktidar milletvekili olarak görev verdi. Nihayetinde muhalefetin görevi iktidar partisinin yapamadıklarını, eksik bulduklarını dile getirip yapılmasına vesile olmak. Ben kendi şahsım adına iktidar partisi doğru bir şey yaptığı zaman bu doğrudur diyen milletvekiliyim. Biz körü körüne de hareket edecek halimiz yok. Eksiklikleri de söylemekten hiç çekinmeyen bir kardeşinizim. Yapıcı muhalefet her zaman iktidar partisini çalıştırır ve eksikliklerin giderilmesini sağlar. Benim muhalefet milletvekili olarak yapacağım şey mecliste vatandaşın sorunlarını yapıcı bir şekilde dile getirmek, onlara yardımcı olmak. Eleştireceğiz gerçekleri söyleyeceğiz fakat her zaman da bu eleştirileri dozunda tutmamız gerekiyor.

“SEÇMENİN TAVRI VE TEPKİSİ DE İKTİDARI DA MUHALEFETİ DE YÖNLENDİRİR”

Milletvekili Örs, “Biz Trabzon milletvekilleri olarak 6 kişiyiz. Partilerimiz farklı olmasına rağmen iletişim halindeyiz. Rahatlıkla halkımızın sorunlarını birbirimize aktarabiliyoruz. Seçmenin tavrı belirleyicidir. Seçmenin tavrı ve tepkisi de iktidarı da muhalefeti de yönlendirir ona yol haritası çizer. Ben ilk milletvekili olarak seçildikten sonra meclise gittim. Meclisin kütüphanesinde bizden önceki eski milletvekillerimiz neler konuşmuşlar. Onları merak ederek inceledim. Onlarda bizler gibi o gün ki şartlarda memleketin meselelerini konuşmuşlar. Eksiklikleri dile getirmişler. Memleketimiz ve yöremizdeki problemleri dile getirilmiş. Biz de onları kendimize örnek alarak gittiğimiz her yerdeki sorunları meclis kürsüsünden gündeme taşıdık. Trabzon ve ilçelerinde gezerken övgüyle bahsedilen eski milletvekillerimizi duyuyorum. Bu beni mutlu ediyor. Bunlar güzel şeyler. Biz de diyoruz ki burada memleketimize hizmet etmeye devam edelim. Halkımızın sıkıntılarına çare bulalım ve arkamızdan biz de iyi duygularla anılalım. Bende bu duygularla bir dönem daha milletvekilliği için adaylık başvurumu yaptım. Allah nasip ederse milletimizde teveccüh gösterirse hep beraber bir dönem daha Trabzon’a hizmet veririz diye düşünüyorum.  Muhalefet milletvekilliğini yaptık. İnşallah iktidar milletvekili olarak iktidarın sıkıntısını da çekelim diyorum. İnşallah Canab-ı Allah bizlere iktidar olmayı da nasip eder.”

“VAKİT İYİLERİN VAKTİ”

Milletvekili Örs, “Yeni bir döneme girdik. 14 Mayıs’a az kaldı. Sandık ufukta göründü. İYİ Parti iktidarı, hiç olmadığı kadar yakın. 25 Ekim 2017’de milletimize bir söz verdik. Artık vakit, o sözü tutmanın vaktidir. Artık vakit, iyilerin vaktidir. Artık vakit, iktidar vaktidir. Vizyonumuz, projelerimiz, kadrolarımız hazır. İYİ Parti, iktidara hazır! Seçim günü gelip, milletimizden yetkiyi aldığımızda, verdiğimiz sözleri tek tek yerine getireceğiz dedi.”