Vakfıkebir ilçesi Yalıköy Mahallesi sahilinde 32 dönümlük alanda Millet Bahçesi Ekmek temalı olması nedeniyle diğer Millet Bahçelerinden çok farklı.

Çevre Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi tarafından 2019 yılında ihale edilen Ekim 2019 tarihinde yapımına başlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Haziran 2021 yılında resmen açılan yaklaşık 12 bin ihale bedelli Vakfıkebir Millet Bahçesi toplam 32.721 metrekare alanda yapıldı. Vakfıkebir Ekmeğinin ana tema oluşturduğu Millet Bahçesinde;  ekmek müzesi, millet kıraathanesi, bay ve bayan mescidi, yürüyüş yolları, 2.200 metre bisiklet yolu, çocuk oyun alanı, 3 adet pergole,  9 adet kamelya, 1adet Serender,  yeşil alanları ile 85 araçlık otopark bulunuyor.

"GÜN BATIMI EŞSİZ BİR MANZARA SUNUYOR"

Vakfıkebir Ekmek Temalı Millet Bahçesi, halkın rahatça nefes alacağı, spor yapacağı, çocukların vakit geçireceği, ayrıca olası bir afet durumunda toplanma merkezi niteliği taşımasının yanında en güzel gün batımını izlemek için ideal bir alan. Millet Bahçesinin gün batımında, yeni evli çiftler için dış çekim merkezi ve doğa tutkunları lee fotoğraf sanatçıları için uğrak noktası. Hem günün yorgunluğunu gidermek için gelen vatandaşlar Millet Bahçesinin çevresini gezerek hem spor yapıyorlar hem de  akşama doğru gün batımını izleyerek günün yorgunluğunu atıyorlar. Konum itibariyle gün batımı eşsiz bir manzara sunuyor. Doğal ortam gün batımında doğanın bütün renklerini görme imkânı sunuyor.

“MİLLET BAHÇESİ VE EK HİZMET BİNASI ALTINDAKİ İŞYERİ İHALEYE ÇIKIYOR” “MİLLET BAHÇESİ VE EK HİZMET BİNASI ALTINDAKİ İŞYERİ İHALEYE ÇIKIYOR”

Millet bahçesi gezginleri gün batımında da güzel bir hayal dünyasına götürürken doğa sizlere o an her türlü güzel duyguyu yaşatmak için renklerin bütün tonlarını önünüze seriyor. Gün batımında gözleriniz kamaşabilir ve parıltılı bir dünyaya girdiğinizi fark edersiniz. Bu görüntülerle huzur bulursunuz. Güneş denize veda ederken, denizin durgunluğunun yansıması harika görüntüler oluşturur. Manzarasıyla büyüleyen bir millet bahçesinin keyfini yaşatırken gün batımında ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatıyor.

>Mehmet Bülent Alp