Törende konuşan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “56 yıldır Türk futbol tarihine ismini altın harflerle yazdırmış, Türk sporunun medar-ı iftiharı olmuş, ulusal ve uluslararası arenada muhteşem başarılara imza atmış, mazisi başarılarla müzesi kupalarla dolu, şehrimizin marka değeri Trabzonspor'unuzun kuruluş yıl dönümü kutlu olsun.  2019’da Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak şehre geldiğimde bir basın mensubu mikrofon uzattı ve bana sordu: ‘Başkan seçilirseniz, başkanlığınız döneminde sizi en fazla mutlu edecek şey ne olur?’ diye. Hiç tereddütsüz cevap verdik, Trabzonspor’un şampiyonluğu.  Ve Trabzonspor 8. kez Türkiye şampiyon oldu” ifadelerine yer verdi.

ASİL MİLLETİMİZ, 15 TEMMUZ'DA ÖLÜMÜ ÖLDÜRDÜ, KORKUYU KORKUTTU ASİL MİLLETİMİZ, 15 TEMMUZ'DA ÖLÜMÜ ÖLDÜRDÜ, KORKUYU KORKUTTU

BİR FUTBOL KULÜBÜNDEN DAHA FAZLASI

Başkan Zorluoğlu, “Trabzonspor’un bugünlere gelmesinde emekleri bulunan, yaşayan ve ebediyete intikal etmiş değerli büyüklerimizi ve taraftarlarımızı minnetle ve şükranla anıyorum. Trabzonspor bu şehirde bir futbol kulübünden çok daha fazlasını ifade ediyor. Bunun altı her şekilde doldurulabilir.

Dünyada örneği kaç tane vardır bilmiyorum ama bir şehrin bütün olarak takımının galibiyetlerine bu kadar çok sevindiği, mağlubiyetlerinde ise çok üzüldüğü bir başka şehir ben duymadım. Yöneticiler olarak bizler bile Trabzonspor’un mağlup olduğu ki çok fazla olmuyor, pazar günlerinden sonra hafta içi halkın arasında gezmeyi çok arzu etmiyoruz. Ama galip geldiğinde çok daha keyifli bir şekilde ve insanların da mutluluğunu gözlerinde görmenin verdiği rahatlık ile şehrimizde çok daha rahat ziyaretler yapıyoruz" dedi.

Trabzonspor ile gurur duyduklarını belirten Başkan Zorluoğlu, "Bu sene seçime giriyoruz. Bu sene daha fazla sokaklarda olacağız. Takımın galibiyeti bizim de daha rahat gezmemizi sağlıyor. Tabi bu işin latifesi. Trabzonspor’umuzun başarıları ile hem burada iken hem de başka şehirlerde görev yaparken büyük bir gurur duyduk. Sezon öncesindeyiz, başarılı bir sezon olmasını temenni ediyorum. Zorlukların farkındayız. Birlikte istişare ediyoruz. Biz de her türlü desteği vermeye gayret ediyoruz. Yine geçmişte benzer zorluklar içerisinde çok büyük başarılar elde eden kulübümüzün bu senede geçmişte olduğu gibi başarılar elde edeceğine yürekten inanıyorum. Bu büyük duygularla Trabzonspor'umuzun 56. yıl dönümünü kutluyorum" ifadelerini kullandı.