Vakfıkebir Kaymakamlık Toplantı Salonunda; Kış Mevsimi Trafik tedbirleri kapsamında vatandaşlarımızın kış mevsimi süresince huzur ve güven içinde seyahat etmelerini, sürücülerin trafik kural ihlal davranışlarını en aza indirilmesini sağlamak amacıyla yürütülen çalışmaların güncel durumu değerlendirildi. Toplantıya Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan’ın yanı sıra Belediye Başkan vekili Erol Bahadır, İlçe Emniyet Müdürü Murat Soysay, İlçe Jandarma Komutan vekili Aydın Bıçak, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsmail Hakkı Çobanoğlu ve kurul üyeleri katıldı.

“KIŞ MEVSİMİNDE ALINACAK TEDBİRLERE İLİŞKİN TOPLANTI YAPILDI”

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte olumsuz hava koşulları nedeni ile meydana gelebilecek trafik kazalarının önlenmesi, trafik güvenliğinin sağlanması ve vatandaşlarımızın can ile mal güvenliğinin korunmasına yönelik alınacak tedbirlerinin görüşüldüğü toplantı, Vakfıkebir ilçe Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan başkanlığında gerçekleştirildi. Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan ile ilgili kurum ve kuruluş yetkililerinin katıldığı İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda Kaymakam Uzan, İlçe genelinde yaşanabilecek olumsuzlukların yerinde ve zamanında çözüme kavuşturulması için kurum ile kuruluşlar arasındaki iş birliğinin önemine değinirken, ilgili koordinasyonun sağlanması konusunda hassasiyet gösterilmesini de istedi.

“ALINACAK TEDBİRLER GÖRÜŞÜLDÜ”

İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı tarafından vatandaşlarımızın sağlıklı ve güven içerisinde yolculuk yapabilmeleri amacıyla alınacak tedbirler ve yapılacak çalışmaları içeren sunumlar yapılırken, günlük hayatı olumsuz yönde etkileyecek hava koşullarında, şehirlerarası, şehir içi, mahalle yollarının trafiğe açık bulundurulması, sürücülerin yönlendirileceği alternatif güzergâhlar ve güvenli trafik akışının sağlanması için ilgili kurumların alacağı tedbirler de görüşüldü.

“HASSASİYET GÖSTERİLMESİ ÖNEM ARZEDİYOR”

HAKİM USTA, GÖREVİNE BAŞLADI HAKİM USTA, GÖREVİNE BAŞLADI

Kaymakam Dr. Hacı Arslan yaptığı konuşmada, “Kış aylarında özellikle aşırı yağışın olduğu, kimi zaman sis, kimi zaman ise kar ve gizli buzlanmanın da etkisini gösterdiği bir bölgedeyiz. Günlük hayatı olumsuz yönde etkileyecek hava koşullarında, şehirlerarası, şehir içi ve uzak mahalle yollarının trafiğe açık bulundurulması, gerekli ikaz işaretlerinin doğru ve görünür yerlere konulması, olumsuz bir durumda sürücülerin yönlendirileceği alternatif güzergâhların belirlenmesi, özellikle köy yollarının düzenli şekilde kontrol edilerek güvenli trafik akışının sağlanması için her kurum ve kuruluşumuza düşen özel görevler var. Bunların tam ve eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi noktasında dikkatli olunması gerekiyor. Tüm birimlerimizin kendi bünyelerinde de mevcut araç, gereçlerin bakımlarının yapılması ve kış mevsimine hazır bir şekilde girilmesi için çalışmalarını tamamlamalarını istiyoruz.

“KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASINA ÖNEM VERİYORUZ”

Vatandaşlarımızın da kendi emniyet ve güvenlikleri için başta emniyet kemeri olmak üzere trafik kurallarına uymalarını ve mevcut kış şartlarına göre araçlarının bakımları ile hazırlıklarını tamamlamalarını istiyoruz. Herhangi bir olumsuzluğa mahal vermemek adına 1 Aralık-1 Nisan arasında uygulanması zorunlu olan kış lastiği konusunda vatandaşlarımızın duyarlı olmasını istiyoruz. Bununla birlikte bu konuda denetimlerin sıkı bir şekilde yapılması öncelikli konularımız arasında bulunuyor” dedi.

Kurum ve kuruluş yetkililerinin aldıkları tedbirler ile yapılan çalışmaları paylaştığı toplantının sonunda Kaymakam Uzan, herkese görevinde başarılar diledi.