“BAŞKANIMIZ MUHTARLARIMIZLA İSTİŞARELERDE BULUNDU” “BAŞKANIMIZ MUHTARLARIMIZLA İSTİŞARELERDE BULUNDU”

Adı Ömer Şafak, Kemaliye Adnan Demirtürk İlkokulu birinci sınıf öğrencisi, annesi Tuğba Şafak tarafından eğitim ve öğretimde yaşıtlarından geri kalmasın diye her gün okula getiriliyor. İlköğretim haftası kutlamalarında İlçe Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan da Ömer ile yakından ilgilenerek okul Müdürü Rahmi Durmuş, sınıf öğretmeni Nermin Türkyılmaz ve annesi Tuğba Şafak’tan durumu hakkında bilgiler aldı.

ÖMER’DE BİRİNCİ SINIFA BAŞLADI!

Eğitimin eşitliğinden yararlanmak istediğini belirten anne Tuğba Şafak, Oğlum Ömer, eğitiminden geri kalmasın diye her gün okula getiriyorum. Anlama ve algılamasında bir problem olmadığını özellikle öğretmeni Nermin Hanım söylüyor. Çabuk kavrayabilen ve öğrenmeye meyilli bir öğrenci. Elimden geldiğince öğrenimini sürdüreceğim dedi.

Ömer Şafak’ın öğretmeni Nermin Türkyılmaz, arkadaşları Ömer’i çok sevdiğini ve hatta yanından hiç ayrılmadıklarını belirterek arkadaşları ile çabuk kaynaştığını söyledi. Ömer’in birinci sınıftan önce ana sınıfı deneyimi oldu. Çok akıllı bir çocuk, okumayı erken başlayacağını özellikle hemen E harfini tanıdı ve çok güzel yazı yazıyor. Ömer’imiz tabi ki her zaman korunmaya ve yardıma muhtaçlı olarak hayatını sürdürebiliyor.  Onun için elimizden gelenin fazlasını yapmak için de uğraşacağız.