Veda Programına İlçe Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan, Belediye Başkanı Muhammet Balta, Cumhuriyet Savcısı Kadir Enes Atilla, Hakim Burak Çiftçi, Daire Amirleri, Siyasi Partilerin Başkanları, STK Temsilcileri, Muhtarlar ve basın mensupları katıldı. Emekliye ayrılan Kaymakamlık Yazı İşleri Müdiresi Şifa Karadeniz ve Kaymakamlık Personeli Dilaver Akkan için düzenlenen veda gecesinde, görevlerini başarıyla yerine getiren Karadeniz ve Akkan’a, çeşitli hediyeler verildi, bundan sonraki yaşamlarında başarılar dilendi.

“YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ YAPMAK ÇOK KOLAY BİR GÖREV DEĞİL”

Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta yaptığı konuşmasında, “Şifa Ablamız, 44 yılı aşkındır Vakfıkebir’de hizmet veren benimde 14 yıl gibi bir süre çalışma fırsatı, mesai arkadaşlığı yapma fırsatı bulduğum çok değerli bir insan. Ayrıca onun öncesinde 1982-83 yıllarından buyana komşuluk ile başlayan samimiyetimiz çok şükür bu günlere kadar geldi. Dabi ki her başlangıcın bir de sonu var. Kamu görevini sonlandırsa da biz tecrübelerinden yine faydalanmaya devam edeceğiz. Resmi olarak bu görevini sonlandırmış olsa bile fahri olarak bu görevi sürdürmeye devam edecek. Beni ziyaretinde de ifade ettiği gibi bana ne zaman ihtiyaç duyarsanız elimden geleni yapmaya hazırım dedi. Çalışma azmi ve heyecanı, iş aşkı hale ilk günkü gibi kendisinde devam ediyor. Bu hakikatten mutluluk verici. Yazı işleri müdürlüğü yapmak çok kolay bir görev değil. Herkesi memnun edemeyeceğiniz gibi herkesin işini göremeyeceğiniz bir kamu görevi yürütüyorsunuz. Özellikle bu kalem müdürlükleri yöneticilerin biraz daha yükünü hafifledir. Bu anlamda kendisini kutluyorum. Başarılı bir müdürlük yaparak birçok insana örmek olacak bir iş hayatı olmuştur. Kendisini kutluyorum. Her zaman çözüm odaklı çalışmıştır. Vatandaşlara karşı dutum ve davranışlarından dolayı hiç bir şikayet almadık. Bu anlamda kendisine teşekkür ediyorum. Yeni bir başlangıç için yola çıkıyor. Ben bundan sonraki hayatında sağlık, sıhhat, uzun bir ömür diliyorum. Kendisi yine hayatımızın içerisinde olacak. Çalışmaktan da kefiy aldığım, mutlu olduğum ve bundan sonra da birlikteliğimiz abla kardeş şeklinde devam edecek olmasından dolayı da ayrıca memnunum. Yeni Hayatında başarılar diliyorum dedi.” Başkan Muhammet Balta, “Ayrıca Kaymakamlık personellerinden Dilaver Akkan Bey’in de emekli olması ile birlikte aynı organizasyonda yer alması mutluluk verici. Vakfıkebir ilçemizde uzun yıllardır birçok kaymakama hizmet etmiştir. İçimizden biri oldu. Bir yönetici olarak kendisinden memnunuz. Ona da hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum. Kendiside bundan sonra bizimle birlikte olacaktır dedi.”

“KENDİLERİNİ TEBRİK EDİYOR, KUTLUYORUM”

Vakfıkebir İlçe Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan ise, “Veda yemekleri hüzün ve ayrılış yemekleridir. Şifa Hanım 23 kaymakamla çalışma başarısı göstermiş hakikatten çok çalışkan bir insan. Müdüre hanımı bu anlamda tebrik ediyorum. İnsanla uğraşmak gerçekten zor bir iş. İnsanlarla bir münakaşa yaşamadan kamu hizmeti ifa etmek kolan bir iş değil. Hem de bunu 44 yıl gibi uzun bir süre başarılı bir şekilde sürdürmek hiç de kolay değil.  Kendisini tebrik ediyor kutluyorum. Ben kendisine hakkımı helal ediyorum. Bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum. Allah’ım yolunu açık eylesin. Bu engin tecrübelerinden yine faydalanmaya devam edeceğiz. Yeni hayatında sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum. Yine yakın çalışma arkadaşımız Dilaver Akkan Bey, 35 yıl Telekom ve makam şoförü olarak kamuda hizmet etmiş. Kendisinden de şoförlüğünden de razıyım. Kendisine hakkımı helal ediyorum. Kendisinden de helallik istiyor, yeni hayatında kendisine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum. Vakfıkebir ailesini bir araya getirme başarısını gösteren ve veda yemeğinin organizasyonunu yapan Sayın Belediye Başkanımız Muhammet Bey’e de bu güzel organizasyon için teşekkür ediyorum dedi.”

“HEP BİRLİKTE HALKIMIZIN HUZUR VE GÜVENLİĞİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ” “HEP BİRLİKTE HALKIMIZIN HUZUR VE GÜVENLİĞİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

“HAKKINIZI HELAL EDİN”

Yazı İşleri Müdürü Şifa Karadeniz, “ Değerli hazirun hepiniz hoş geldiniz. Bu konuşmaları hep dinleyen tarafdım bugüne kadar. Şimdi ise konuşan taraf olmak açıkçası çok farklı hissettiriyor. Yıllardır hep birileri geldi. Birileri gitti. Ben hep kalıp uğurlayan taraf oldum. Fakat bugün artık konuşma sırası ve uğurlanan taraf olma sırası bende. Tabi ki heyecanlıyım. Geçmişe baktığımda birçok kıymetli insanlarla mesai arkadaşlığı yaptım. Her birisi ayrı bir tecrübe oldu benim için. Her birisi güzel birer anı oldu. Bende yıllarca kazandığım bu tecrübelerimi insanlarla paylaşmaya çalıştım. Hayatıma dokunan, hayatına dokunduğum, bu yolda desteğini esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyorum.  Hükümet konağı benim ikinci evim gibiydi. Mesai arkadaşlarım ailem gidilerdi. 44 yıl 6 ay, nerdeyse yarım asırlık bir ömür. Bu sayfalar burada kapanırken, hayat defterime birçok yaşanmışlık, anı, arkadaşlıklar, dostluklar ve kardeşlikler ekledim. Dabi ki hayat defterimi doldurmaya devam edeceğim. Bundan sonrası farklı olacak. Dabi ki hayat defterimi doldurmaya devam ederken sizler gibi iyi insanlarla karşılaşabilirim. Bu güzel anlamlı geceyi organize eden Sayın Belediye Başkanımız Muhammet Balta’ya minnettarım. Ayrıca emek veren ve başta Sayın Kaymakamımız olmak üzere katılan siz değerli dostlarıma da gönülden teşekkür etmek istiyorum. Bir teşekkürde mesai arkadaşlarıma yapmak istiyorum. Sizler bana hep iyilerle çalışma fırsatı sundunuz. Bu duygularla herkese hoşça kalın diyerek veda etmek istiyorum. Sürçülisan etmişsen af ola. Benden yana hakım herkese helaldir. Sizlerde hakkınızı helal edin dedi.”