Çarşıbaşı İYİ Parti olağan 3.kongresi Çarşıbaşı Esnaf ve Sanatlkarlar Odası salonunda gerçekleştirdi. Çarşıbaşı ilçe kongresini yürütmek üzere Divan başkanlığına Trabzon İYİ Parti İl Başkanı Azmi Kuvvetli seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından ilçe başkanı Hamza Ustabaşı gürsüye çıkarak partililere hitap etti.

ÇARŞIBAŞI MYO’DA GÖREV DEĞİŞİMİ ÇARŞIBAŞI MYO’DA GÖREV DEĞİŞİMİ

“TÜRKİYE’NİN UMUDU İYİ PARTİ’DİR”

Ustabaşı yaptığı konuşmasında; Sayın Divan, protokolimizin değerli üyeleri ve kıymetli misafirler İYİ Parti Çarşıbaşı ilçesi 3.olağan kongresine hoş geldiniz. İYİ partimiz zor günlerde kuruldu. Sevgi değer genel başkanımız Meral Akşener ve teşkilatlarımız zor günler atlattı. Genel Başkanımız Meral Akşener’i ve var olmamamız için her şey yapılsa da buradayız varız dimdik ayaktayız. Ayrıca bu salonda görüyorum ki çok büyük bir kalabalık var. Sadece İYİ Parti olarak değil Millet ittifakı olarak 2023 seçimlerinde iktidar olacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.”dedi. İlçe Başkanı Ustabaşı’ndan sonra kürsüye çıkan İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs yaptığı konuşmasında Ustabaşı ve yönetimine başarılar diledi. 

Trabzon İYİ Parti Milletvekili Hüseyin Örs konuşmasında; ”Bugün Türkiye’nin umudu bir İYİ Parti var. Türkiye Büyük Millet Meclisinde milletin derdine deva olmaya çalışan bir İYİ Parti var. Orada sayımız az ama çalışıyoruz. Önergeler veriyoruz. Soru önergeleri veriyoruz. Kanun teklifleri önergeleri veriyoruz. Millet için veriyoruz. Çünkü biz İYİ partiyiz. Türkiye Büyük Millet Meclisi yan gelip yatma yeri değil. Aziz milletin derdine deva olma yeridir. Bu inançla, bu kararlılıkla Allah birliğimizi bozmasın. Allah bize güç kuvvet versin. En kısa zamanda iktidar olacağız. Bunu da şöyle yorumlamak istiyorum, az kaldı. İktidara geliyoruz. Ayrıca aynı zamanda kongrede yeniden seçilen başkanımız Hamza Ustabaşı ve yeni yönetim kurulu üyelerine başarılar diliyorum.”ifadelerinde bulundu. Yapılan kongre sonrasında yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu.

İYİ PARTİ ÇARŞIBAŞI İLÇE YÖNETİM KURULU

Başkan Hamza Ustabaşı, Murat Korkmaz, Mehmet Güngör, Hasan Çakır, Ahmet Özbarış, Gülen Yanık, Sebahat Kul, Kemal Şar, Seyfettin Bahar, İsmail Akak, Cemal Kant, Faik Sönmez, Numan İşçi, Murat Yüksek, Hanımcık Yüksek, Sefa Can Kara, Mehmet Turgut, Ferhat Doğru, Kenan Yavuz, Demet Kayhan Sevgi.