Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde gerçekleşen Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası sona ererken dereceye giren öğrenciler, düzenlenen törenle ödüllerine kavuştu. Vakfıkebir Hikmet Kaan İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri büyük bir başarıya imza atarak dereceye girdiler.

“HİKMET KAAN İHO’DAN BÜYÜK BAŞARI”

“BAŞKAN UZUN UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ” “BAŞKAN UZUN UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ”

Vakfıkebir Hikmet Kaan İmam Hatip Ortaokulundan Hamza Altın - Reversi il ikincisi, Yusuf Enis Atmaca- Kulami il ikincisi, Fatma Zehra Köse - Pentago il üçüncüsü oldular. Dereceye giren Öğrenciler ödüllerini Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Evren Görmüş'ün elinden aldı. Öğrencilerimizi ve onları turnuvaya hazırlayan Danışman Öğretmenleri Ali Osman Köse' yi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

“KATILAN VE KATKI SUNAN ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUZ”

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile TAZOF (Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu) arasındaki protokol gereği yürütülen ve ilkokul ile ortaokul öğrencilerini kapsayan turnuvada farklı kategorilerde yarışmalar düzenlendi. Trabzon ilinde düzenlenen törende dereceye giren öğrencilere madalya takılarak çeşitli hediyeler verildi. Çocuklarımızı düşünen, üreten, gerçek hayatta karşılaştıkları sorunları akılcı yöntemlerle çözen, sosyal becerilerini geliştirebilmiş, ekip çalışmalarında uyumlu hareket edebilen bireyler olarak yetiştirmek amacıyla ülkemizde akıl ve zekâ oyunlarıyla ilgili çalışmalar yapılmaktadır. Bu yıl da Milli Eğitim Bakanlığı ve Tüm Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu (TAZOF) arasında yapılan işbirliği protokolü kapsamında Trabzon'da "Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası" gerçekleştirildi.

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Evren Görmüş, Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Trabzon İl Finali programına katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Eren Görmüş, törende yaptığı konuşmada "Teknoloji bağımlılığının hızla yayıldığı bir dönemde öğrencilerin bu tür oyunlara ilgi göstermesi ve böyle nitelikli organizasyonlara katılmasından son derece memnunuz. Turnuvaya katılan ve katkı sunan öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, hepinize başarılar diliyorum dedi.” Turnuvada ilkokul ve ortaokul kategorilerinde dereceye giren öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürü Evren Görmüş tebrik ederek, öğrencilere ödüllerini takdim etti.