Vakfıkebir Belediye Başkanı Fuat Koçal, 2023-24 eğitim öğretim döneminin sonunda karnesini alan öğrencilere kutlama mesajı yayınladı. Bir eğitim-öğretim yılını daha başarıyla tamamlamış olmanın gururunu ve mutluluğunu hep birlikte yaşadıklarını ifade eden Koçal, ”Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi; eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı ve yüksek bir toplum halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder. Sizler, bu özgürlüğe ve şanlı geleceğe giden yolda önemli adımlar attınız. Her birinizin başarıları bizler için gurur kaynağıdır” dedi.

“MİLLET BAHÇESİ VE EK HİZMET BİNASI ALTINDAKİ İŞYERİ İHALEYE ÇIKIYOR” “MİLLET BAHÇESİ VE EK HİZMET BİNASI ALTINDAKİ İŞYERİ İHALEYE ÇIKIYOR”

MESAJINDA ÖĞRENCİLERE,

“Yıl boyunca gösterdiğiniz azim ve gayret, geleceğinize olan inancımızı bir kez daha pekiştirdi” ifadelerini kullanan Başkan Koçal, sözlerine şöyle devam etti; ”Necip Fazıl Kısakürek'in de dediği gibi; devler gibi eserler bırakmak için, karıncalar gibi çalışmak lazım.  Bu sözü her zaman hatırlayın ve küçük adımların büyük başarılara yol açacağını unutmayın. Gelecekte ülkemizi temsil edecek bilim adamları, doktorları, öğretmenleri, alın teriyle ekmeğini kazanan emekçileri sizler olacaksınız.

DEĞERLİ VELİLER;

Aile bir ağaca benzer, anne baba bir ağacın gölgesi, çocuklar da ağacın çiçekleridir. Ağaç ne kadar sağlam olursa; çiçekler o kadar güzel açar, o kadar güzel kokar. Çocuklarınızın yanında olarak onlara destek oldunuz, onların başarılarını ve sevinçlerini paylaştınız. Sizlerin desteği olmadan bu başarılar mümkün olamazdı. Sizleri de gönülden kutluyorum. Sizlerin desteğiyle çocuklarımızın geleceği daha da parlak olacak.

SAYGIDEĞER EĞİTİMCİLER;

Öğrencilerimize kazandırdığınız bilgi ve değerler, onların hayat yolculuğunda en önemli kılavuzları olacak. Özverili çalışmalarınız ve fedakârlıklarınız için sizlere minnettarız. Türk milletinin yetiştirdiği büyük düşünürlerden Cemil Meriç'in dediği gibi; gerçek öğretmen, bilgiyi öğreten değil, neyi nasıl öğreneceğini öğreten insandır. Sizlerin emeği, nesiller boyu sürecek bir etkiye sahip olacak.

SEVGİLİ ÖĞRENCİLER;

Sizler için yaz dönemini dolu dolu geçirebilmesi için yaz kamplarını iyi değerlendirin. Gençlik Merkezlerinde gerçekleştirilecek eğitici ve öğretici ‘Yaz Gelişim Programı’ ile hem eğlenerek öğrenebilir, hem de spor yaparak keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Sizi günlük hayatta bir adım öne geçirecek bilgileri öğrenebilmek için mücadele edin. Bu tatil döneminin hepiniz için dinlenme ve yenilenme fırsatı olmasını diliyorum. Geleceğe umutla bakan, kendine güvenen ve başarılı bireyler olarak yolunuza devam edeceğinize inancım tam. Başta mazlum coğrafyalardaki gözü yaşlı çocukların da karne sevinci yaşamaları umuduyla tüm öğrencilerimizi, velilerimizi ve eğitimcilerimizi tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir tatil diliyorum.’’