Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşçı'nın görevden alınmasının ardından yerine Vakfıkebir’li hemşerimiz Ali Tosun atandı. Müdür Tosun en son Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürütüyordu. 

“DEVLETİMİZE VE MİLLETİMİZE HİZMET YOLUNDA HER VAZİFE ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ”

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Ali Tosun, atama sonrası sosyal medya hesabından yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi. Müdür Tosun, “Vakit geldi. Öp öz yurdumuz için yeni ve bir o kadar önemli bir vazife bizi bekler. Yeni diyar 'Adıyaman'. Allah'ın izniyle; sabır,  sebat ve yiğitlik yurdu bu güzel şehirde yine yeniden Bismillah diyerek İl Milli Eğirim Müdürlüğü görevime başlıyorum. Niyet hayır akibet de hayır olur inşallah. Devletimize ve milletimize hizmet yolunda her vazife çok önemli ve değerliydi. Ancak itiraf etmeliyim ki Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü yaşanan büyük felaketten sonra çok daha anlamlı hale geldi. Üzülmüş, kırılmış, kederlenmiş umutsuzluğa kapılmış vatandaşlarımızdan dua alabilme, acılarını paylaşıp yaralarına merhem olabilme umuduyla yeni görevime başlıyorum. Bu önemli görevi nasip eden Yüce Allah’a hamdü senalar olsun. Asrın felaketinde en çok hasar gören,  diğer yandan ise azmin, gayretin, samimiyet ve fedakârlıkların en güzel örneklerinin sergilendiği kentimizde, yaralarımızı daha hızlı sarmak adına var gücümüzle çalışacağız. Yapacak çok işimiz var. Birlik, bütünlük içinde,  kimseyi ötekileştirmeden,  herkesi sağduyuyla dinleyerek, hakka hukuka uygun kararlarla,  birbirinden önemli ve doğru çalışmalar gerçekleştireceğimize şüpheniz olmasın. Bu önemli görev için Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Sayın Bakanımız Yusuf Tekin Bey’e şükranlarımı arz ediyorum. Rabbim hayırlı hizmetlere vesile kılsın inşallah. Dualarınıza talibim. Selam ve saygılarımla Allah’a emanet olun dedi.”

MÜDÜR ALİ TOSUN KİMDİR?

YAYLALARDA KAÇAK YAPILAR TESPİT EDİLİYOR YAYLALARDA KAÇAK YAPILAR TESPİT EDİLİYOR

Adıyaman yeni İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, 1980 yılında, Trabzon İli Vakfıkebir İlçesinin İlyaslı Köyü’nde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Vakfıkebir’de tamamladıktan sonra Yükseköğrenimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi İlköğretim Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü’nde tamamladı. Sakarya Üniversitesinde Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında Yüksek Lisans yaptı.

Öğretmenlik mesleğine Yalova’nın Armutlu ilçesinde başlayıp, on yıl okul müdürlüğü, iki yıl ilçe milli eğitim şube müdürlüğü, ilçe millî eğitim müdür vekilliği ve il millî eğitim müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu. Yalova ve Zonguldak il müdürlüğü görevlerinde bulundu.