Vakfıkebir’li hemşehrimiz İstanbul 1. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Başkanı olan Doç Dr. Bilal Günaydın, Kamu Hastaneleri Genel Müdürü olarak atandı.

Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Görevini yürüten Prof. Dr. Zülfikar Akelma, görevi Doç. Dr. Bilal Günaydın’a teslim etti. İstanbul 1.Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Başkanı olarak başarılı çalışmalara imza atan Vakfıkebir’li hemşehrimiz Doç. Dr. Bilal Günaydın Kamu Hastaneleri Genel Müdürü olarak atanarak görevine başladı.

Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü görevini başarıyla yürüten Prof. Dr. Zülfikar Akelma, görevini Doç. Dr. Bilal Günaydın'a devretti. 7 Mart 2024 tarihinde gerçekleşen devir teslim töreni, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü makamında düzenlendi. Törene, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü yöneticileri ve personeli yoğun ilgi gösterdi. Doç. Dr. Bilal Günaydın, öncesinde İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Başkanlığı görevini başarıyla yürütüyordu. Akelma'nın başarılı yönetimi ve Günaydın'ın deneyimli geçmişi, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü'nün sağlık hizmetlerindeki kaliteyi daha da artırmayı hedefliyor.

“ALLAH’IN ADALETİ VE DEVLETİN MENFAATİ NE İSE ONA GÖRE CEVAP VERDİM”

"GÜLERYÜZLÜ BAŞKAN'DAN BAYRAMLAŞMA" "GÜLERYÜZLÜ BAŞKAN'DAN BAYRAMLAŞMA"

Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü görevine atanan Doç. Dr. Bilal Günaydın yaptığı açıklamada; “Görevi devraldığımda annem ve babamın gönderdiği çiçek notunda ‘‘Makamın yükseldikçe gönlün alçalsın ve asla adaletten vazgeçme. Rızkını veren de, alan da sadece ve sadece Allah’tır.’’ notu vardı. Görev yaptığım süre boyunca her zaman gariplere, yoksullara ve dertli insanlara yardımcı olmaya çalıştım. Adaletten asla ve asla ayrılmadım. Kapıma gelen ve sahada gördüğüm herkese elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım. Gelen taleplere Allah’ın adaleti ve devletin menfaati ne ise ona göre cevap verdim. Haramzadeleri makam ve mevkileri ne olursa olsun hep kurumdan uzak tuttum dedi.”