HAKİM USTA, GÖREVİNE BAŞLADI HAKİM USTA, GÖREVİNE BAŞLADI

Kaymakamımız Sn. Dr. Hacı Arslan Uzan, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Arslan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın;  2023-2024 eğitim öğretim yılının son gününde, öğrencilerin karne heyecanına ortak olmak için ilçemiz Kemaliye Adnan Demirtürk İlköğretim Okulu’nu ziyaret ederek, öğrencilere karnelerini dağıttılar. Karne heyecanını öğrencilerle yaşayan Sn. Kaymakamımız, tatillerini iyi değerlendirmelerini ve bol bol kitap okumaları yönünde nasihatlerde bulundu.

HAYAT; YALNIZCA SINAVLARDAN,  KARNELERDEN İBARET DEĞİLDİR!

Vakfıkebir Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın yaptığı açıklamada, “Değerli Çalışma Arkadaşlarım, Sayın Veliler ve Sevgili Öğrenciler; 2023-2024 eğitim-öğretim yılını 14 Haziran 2024 tarihi itibariyle bitiriyoruz. Öğretmen ve öğrencilerimizin geçirdiğimiz eğitim-öğretim yılı boyunca gösterdikleri olağanüstü çabanın birebir şahidi olduk. Akademik alanda gösterdikleri gayretin yanı sıra sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerde de ciddi bir emek sarf ettiler. Katıldıkları kurslar, yarışmalar, müsabakalar, yoğun ders temposu içerisinde koşturdular, bugün öğrencimiz karne alarak yaz tatiline girecekler. Tüm öğrencilerimize girecekleri sınavlarda başarılar diliyorum.  Ama bunun yanı sıra şunu belirtmek isterim ki: Hayat; yalnızca yapılan sınavlardan ve karnedeki notlardan ibaret değildir. Gelecek için atılan onlarca farklı adımdan yalnızca bir tanesidir. Ve çocuklarımızın değeri; akademik başarılarından ziyade, bu vatanın evlatları olarak milli, manevi, insani değerlere haiz erdemli bireyler olarak yetişmeleri ve ülkemize hizmet etmeleriyle ölçülmelidir. Sizler bizim umut dolu geleceğimizsiniz. Biz yetişkinler her halükarda destekçiniz olarak yanınızdayız.

Yil Sonu Karne Heyecani Yaşandi (3)Yil Sonu Karne Heyecani Yaşandi (2)

"SANAL" TATİL DEĞİL "GERÇEK" BİR YAZ TATİLİ!

Yaz tatili için ailelerimizden bir istirhamımız olacak. Çocuklarımızı olabildiğince sanal ortamdan, internetten uzak tutmaya, onları gerçek hayatla tanıştırmaya gerçek hayatın içine çekmeye davet ediyorum. Çocuklarımız oyun oynasınlar, dinlensinler ve sizlerle beraber her gün bir saat kitap okusunlar. Sizlere bu konuda yardımcı olacak, kendi tatil planlarınıza ek olarak çocuklarınızla yapabileceğiniz birtakım yaz etkinliği önerileri Bakanlığımızca yayınlandı. Bu etkinliklerin en azından birkaç tanesini çocuğunuzla birlikte gerçekleştirmeye gayret ediniz. Mesela bir çiçek yetiştirin, çivi çakmayı öğretin ya da onlarla birlikte reçel yapın, kuşlara su verin, birlikte salıncak kurun? Bu sayede onların tatil döneminde oluşan serbest zamanlarını ve enerjilerini bilgisayarla, telefonla doldurmak yerine ailesiyle, arkadaşlarıyla, doğayla geçirerek "gerçek" bir tatil geçirmelerine yardımcı olabilirsiniz. Eğitim kitaplarda yazılanlardan, müfredatta uygulananlardan çok daha fazlasıdır, onlarla birlikte öğrenin, birlikte uygulayın birlikte yaşayın? Yaz tatiline giren ve karne sevinci yaşayan tüm öğrencilerimizin karne heyecanını paylaşıyor, öğrencilerimizi, onları yetiştiren öğretmenlerimizi ve onlara emek veren velilerimizi tebrik ediyorum. Öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimize sağlıklı, mutlu ve verimli tatiller diliyorum dedi.”