Vakfıkebir İlçesi Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı İlçe Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan başkanlığında, kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya İlçe Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan’ın yanı sıra Belediye Başkanı Muhammet Balta, İlçe Emniyet Müdürü Murat Soysay, İlçe Jandarma Komutan Vekili Aydın Bıçak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Cemile Kahyaoğlu, STK Temsilcileri ile ilgili daire müdürleri katıldı.

Toplantıda, 2022-2023 eğitim öğretim yılı içinde gerçekleştirilen faaliyetler değerlendirilirken, 2023-2024 eğitim öğretim yılında yapılması planlanan faaliyetler hakkında da bir sunum yapıldı. Sunumda; İlçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitim Planlama ve iş birliği komisyonu hakkında bilgi verildi. 2022-2023 Eğitim Öğretim yılında Halk Eğitimi Merkezi çalışmaları değerlendirildi. 2023-2024 Eğitim Öğretim yılı faaliyetleri kapsamında DYK kursları (Lise mezunlarının üniversiteye hazırlık kurslar), Açılabilecek kursların tespiti ve planlanması, Kurs dışı etkinlikler ile sosyal ve kültürel faaliyetlerin (konferans, panel, sergi vb.) belirlenmesi, KPSS kursları değerlendirildi. Açık Ortaokul ve Lise faaliyetleri, İlçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitim Planlama ve İş Birliği Komisyonu öneri ve görüşlerinin aynı sıra 2023-2024 Eğitim öğretim yılı alan çalışmaları ve tanıtım faaliyetleri, İş birliği yapılacak Kurum ve Kuruluşların belirlenmesi, işbirliğinin planlanması, Yaygın eğitim çalışmalarında ortaya çıkan güçlükler görüşüldü. 

Toplantı, iş birliği yapılan kurumların temsilcilerinin görüş ve önerileri, dilek ve temennilerinin gündeme alınmasının ardından sona erdi.

“BAŞKAN UZUN, İSTİŞARELERİMİZİ ARALIKSIZ SÜRDÜRECEĞİZ” “BAŞKAN UZUN, İSTİŞARELERİMİZİ ARALIKSIZ SÜRDÜRECEĞİZ”