Ulaştırma ve Altyapı Bakanı AK Parti Trabzon milletvekili adayı Adil Karaismailoğlu, AK Parti Maçka İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti, partililerle buluştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip liderliğinde hayal edilen pek çok projeyi gerçeğe dönüştürdüklerini belirten Karaismailoğlu, yarın açılacak Zigana Tüneli’nin bunun en yakın örneği olduğunu söyledi.

Zigana Tüneli’nin eski Türkiye ile yeni Türkiye arasındaki farkı gösteren çok önemli bir gösterge olduğunu kaydeden Karaismailoğlu, 14,5 kilometre kesintisiz ve çift tüp tünelin Avrupa’nın en uzun tüneli olduğunu aktardı. Meşakkatli yolculukların keyfe dönüştüğünü vurgulayan Karaismailoğlu, “İktidarların görevi nedir? Vatandaşının hayatını kolaylaştırmak. Vatanının, şehirlerin gelişmesini sağlamaktır. Bunlar daha önce niye yapılmıyordu? Burada bir zihniyet devrimi oldu. Memleketimizde çok işlerimiz vardı, başladık, bitiriyoruz. Devam eden bir sürü işimiz var. Sen Trabzon’sun, büyük düşün diyoruz. Biz büyük projeler yapıyoruz. Güney Çevre Yolu'nun temelini attık. Yıllardır beklenen hasretle beklenen bir projeydi. Bu projelerle beraber Trabzon gelişecek, Maçka gelişecek” diye konuştu.

ASIL BAYRAMIMIZ 14 MAYIS

Asıl bayramlarının 14 Mayıs’ta olacağını işaret eden Karaismailoğlu, 14 Mayıs’ın hem yapılanları takdir etmek hem de bazılarına ders vermek için çok büyük bir fırsat olduğunu kaydetti. Karaismailoğlu, “21 yıldır vatanı, milleti için çalışan bir liderimiz var. Dünyanın en güçlü liderlerinden bir tanesi. Rusya-Ukrayna Savaşı devam ediyor, bir yılı aştı. Savaşan devletlerle görüşen dünyadaki tek lider Cumhurbaşkanımız. Barış gelecekse de onun liderliğinde gelecek. Esamesi okunmayan bir Türkiye'den, Türkiye ne diyor diye sorulan bir zamana geldik. O yüzden bunları kolay kaybetmeyeceğiz. Bu ülkede huzur, güven ortamı var. Bunlar her şeyden önemli. Bizi yıllarca terör belasına bulaştırdılar. Vaktimizi çaldılar, paralarımızı çaldılar. Güçlü irade, güçlü lider nasıl defetti bunları? Nasıl sürdü ülkenin dışına? Hala oradan işaret ediyorlar. Karşımızdaki ittifakı destekleyin diye. Buna müsaade edecek miyiz? Tabii ki etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

DP VAKFIKEBİR'DE SOMOĞLU GÜVEN TAZELEDİ DP VAKFIKEBİR'DE SOMOĞLU GÜVEN TAZELEDİ

YAPTIKLARI HİZMETLE BİR GÜN GÜNDEME GELDİKLERİNİ HİÇ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Milletin Ankara’da, İstanbul’da ve Adana’da muhalefete fırsat verdiğini dile getiren Karaismailoğlu, şöyle devam etti: “Yaptıkları hizmetle bir gün gündeme geldiklerini hiç gördünüz mü? Ancak havaya konuşuyorlar, bol keseden atıyorlar. Ne söz verdiler, neler yaptılar ortada. Milleti nasıl yarım bıraktılar? Metrolar ortada, yolları ortada… Kendi yaptıkları inşaatın üstüne hafriyat döktüler. Bakın iki tercih yapacaksınız. Ya Güney Çevre Yolu’nun hızlıca bitirilmesi için oyumuzu kullanacağız ya da o Güney Çevre Yolu’nu attığımız temel orada kalacak ve kaderine terk edilecektir. Bunun örnekleri Türkiye'nin her tarafında var. Cuma günü Adana'daydık. Aynı CHP klasiği…Daha önceki belediye yönetiminin başladığı projeye geldiler. Bıraktılar, yapmadılar. Niye yapmıyorsun? Bu projeyi bitirdiğinde vatandaşımız yaşamı kolaylaşacak. Öyle bir dertleri yok ki.”