Vakfıkebir Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Yaşar Saral gazetemizi ziyaret ederek Haber Müdürü Sadık Aydın ile bir süre sohbet etti. Müdür Saral, “Hak temelli yaklaşımla çalışma” sürdürüyoruz. Öncelikle bizlerin sesinin duyurulmasında, yaptığımız çalışmaların halka duyurulması yönünde bizlere verdiğiniz destek için teşekkür ediyorum diyerek sözlerine başladı.

“HAK TEMELLİ YAKLAŞIMLA ÇALIŞIYORUZ”

Vakfıkebir Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Yaşar Saral, merkezin nasıl bir misyonla işlediğini şu sözlerle anlattı: “Hak temelli yaklaşımla çocuk, genç, kadın, erkek, engelli, yaşlı bireyler ve ailelerine yönelik koruyucu, önleyici, destekleyici, geliştirici, güçlendirici ve danışmanlık odaklı sosyal hizmet uygulamaları yürütüyoruz. Merkezde toplumun her kesimi için sosyo-kültürel faaliyetler, eğitim faaliyetleri, psikolojik ve hukuki danışmanlık, yönlendirme, psiko-sosyal destek hizmetleri, farkındalık ve güçlendirme çalışmaları, etkileşim ve paylaşım grup çalışmaları yer alıyor. Vakfıkebir, Beşikdüzü, Tonya, Çarşıbaşı ve Şalpazarı ilçelerinde yani 5 ilçede çalışmalar sürdürüyoruz. Şehit ve Gazi ailelerine yönelik çalışmalarımızda var. Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan birimler ile dezavantajlı (Yoksullar, evsizler, yaşlı ve engelliler, göçmenler, şiddet mağduru kadın veya çocuklar, sokakta yaşayan veya çalışan çocuklar, bağımlılar, sorunlu veya parçalanmış aileler vs.) olan birey veya gurupların toplumsal yaşamdan kopmamasını, verdiği eğitimler ile sağlıklı bir toplum için sağlıklı aile ve nesillerin yetişmesini amaçlamaktadır.

KİMLER SOSYAL HİZMETTEN FAYDALANABİLİR?

Sosyolojik, psikolojik ve ekonomik olarak toplumsal yaşamda güçlük çeken, ihtiyaçlarını asgari düzeyde karşılayamayan her vatandaş Sosyal Hizmetten faydalanabilir dedi.”

MYO’DA "MOTİVASYON BULUŞMASI" MYO’DA "MOTİVASYON BULUŞMASI"

“BÜYÜKLİMAN GAZETESİ BÖLGENİN EN GÜÇLÜ SESİ”

Müdür Yaşar Saral, “Öncelikle bizlere Vakfıkebir Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü olarak her zaman yazılı ve görsel basında vatandaşa yapmış olduğumuz hizmetler noktasında yer almaktayız. Sizin nezlinizde basın mensuplarına da her zaman yanımızda oldukları için teşekkürlerimizi iletmiş olalım.” Saral, “Siz değerli gazetecilerimiz ve basın çalışanlarımız; "Gecenin en geç saatlerinde, yağmurda, karda, kışta, soğukta, sıcakta, ailelerinizden zaman ayırarak ve canlarınız pahasına en iyi, en doğru haberleri topluma objektif olarak yansıtmaktasınız. Siz değerli basın mensuplarımızın ve işin arka planında olan çalışanlarınıza da teşekkür ediyorum. Özellikle bölgenin en güçlü sesi olan, tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışı ile bölgenin basın camiasının lideri konumundaki Büyükliman Postası Gazetesini kutluyor, çalışmalarınızda başarılar diliyoruz dedi.”

Büyükliman Postası Gazetesi Haber Müdürü Sadık Aydın ise; “Nazik ziyaretleri ve gazete hakkındaki düşünceleri için Müdür Yaşar Saral’a teşekkür etti. Aydın, tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışımızla herkese gazetemizde söz ve yer veriyoruz. Herkesin sesi olmaya ve bu doğrultudaki çalışmalarımıza devam ediyoruz dedi.