Eynesil İlçe Müftüsü Dr. Yılmaz Çelik, yaklaşık üç yıldan beri yürüttüğü ilçe müftülüğü görevinden tayininin çıkması nedeniyle Vakfıkebirli hemşehrimiz, Şalpazarı İlçe Müftüsü Hüseyin Hacıfettahoğlu, Giresun İli Eynesil İlçesi müftülüğüne atandı. Müftü Hacıfettahoğlu bu hafta itibariyle Eynesil Müftülüğü görevine başladı. Başarılı ve çalışkan kimliği ile dikkatleri üzerine çeken Vakfıkebirli hemşerimiz Müftü Hüseyin Hacıfettahoğlu’na yeni görev yerinde başarılar diliyoruz.

RAYLI SİSTEM YAPILACAK, REŞADİYE VİYADÜĞÜ KALKACAK RAYLI SİSTEM YAPILACAK, REŞADİYE VİYADÜĞÜ KALKACAK

MÜFTÜ HÜSEYİN HACIFETTAHOĞLU KİMDİR?

Müftü Hüseyin Hacıfettahoğlu, 1975 yılında Trabzon İli Vakfıkebir İlçesinde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Vakfıkebir’de tamamlayan Hüseyin Hacıfettahoğlu, Vakfıkebir imam-hatip lisesinden mezun olduktan sonra hafızlık yaptı. 1996 yılında İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesine girdi. 2002 yılında İstanbul Pendik Haseki Eğitim Merkezine 18. dönem kursiyer olarak başlayıp, 2004 yılında mezun oldu. Sakarya İli Geyve İlçesi Bozören Köyünde ve İstanbul İli Kadıköy İlçesi Saliha Kulaksızoğlu Camilerinde imam-hatiplik, İstanbul İli Eminönü İlçesi Ali Paşa Camii'nde müezzin-kayyım, İstanbul İli Gaziosmanpaşa İlçesi Ebuzer Camii'nde imam hatiplik görevlerinde bulundu.

Daha sonra Sinop İli Ayancık, Trabzon İli Beşikdüzü ve Yomra ilçelerinde vaiz olarak görev yapan Hacıfettahoğlu, 2012 yılında Diyarbakır İli Kulp İlçe Müftülüğü görevine atandı. 2015-2018 tarihleri arasında Gümüşhane İl Müftü Yardımcılığı görevinde bulunan Hüseyin Hacıfettahoğlu, 16.07.2018 tarihinde Şalpazarı ilçe Müftülüğü görevine atanmıştı. 2023 yılı Ağustos ayı itibariyle Giresun ili Eynesil ilçe müftüsü olarak atanarak görevine başladı. Müftü Hacıfettahoğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.