Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Trabzon ziyaretleri kapsamında Vakfıkebir ilçe teşkilatını da ziyaret ederek belediye meclis üyesi adaylarına başarılar diledi. DP Genel Başkanı Uysal’ın Vakfıkebir ilçe teşkilatını ziyareti sırasında DP İzmir Milletvekili Haydar Altıntaş, Vakfıkebir İlçe Başkanı Muharrem Somoğlu, İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayları ve partililer katıldı.

VİCDANINIZ SIZLAMAYACAK MI? VİCDANINIZ SIZLAMAYACAK MI?

BUGÜN DE YENİDEN "YETER, SÖZ MİLLETİN VE VAKFIKEBİR’İN"

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal Vakfıkebir ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, "Bugün milletimizin taleplerinin maalesef demokratik kanallarda hiçbir karşılığı yok." dedi. Uysal, partisinin ilçe belediye meclisi adayları ve partililer ile birlikte yaptığı toplandı da, her daim yönü milletin vicdan hizasında durmuş bir gelenek olarak her zaman "millet" dediklerini söyledi. Bugün de yeniden "yeter, söz milletin ve Vakfıkebir’in" dediklerini belirten Uysal, şöyle konuştu: "Bu vesileyle huzurunuzdayız. Bu büyük ülke, birileri yok saysa da sanki Cumhuriyet 3 Kasım 2002'de kuruldu zannetseler de büyük bir geçmişin içerisinden geliyor. Kıt kanaat imkanlarla büyük hizmetleri yaparak geliyoruz. Bugün milletimizin taleplerinin maalesef demokratik kanallarda hiçbir karşılığı yok. Bu milleti, Türk çiftçisini, esnafını, tüccarını, gencini ve kadınını arkasına alıp büyük güçlerin karşısına çıkacağımıza onları alarak milletin karşısına çıkmayı yeğleyen bir siyasi anlayış var. Dini menfaat, menfaati de din yapmış anlayışla Türkiye'nin yol alabilme imkanı yok."

“TÜRKİYE'NİN BU ANLAYIŞLA YOL ALABİLME ŞANSI ASLA VE KATA YOK”

Uysal, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin ardından uzun süre seçim olmayacağını vurguladı. Vatandaşın talepleri, itirazları ve hissiyatının siyasette karşılık bulması için bugün ortaya koyacakları iradenin "birilerini kendine getirebileceğini" vurgulayan Uysal, şunları kaydetti: "Büyük liderimiz Süleyman Demirel'in güzel bir sözü var. Diyor ki, 'Vatandaşımızı daha iyi şartlarda yaşatalım ama biraz da vatandaşımız daha iyi şartlarda yaşamayı kendi isteyecek.' Perşembenin gelişi çarşambadan değil, pazartesiden belliyken, kimse alın terinin karşılığını alamazken, çiftçimizin her sene borçlanması artarak yola devam edebilme imkanı var mı? 3-5 ve 8-10 ayda aflar, ötelemelerle ancak borcumuzu katlıyoruz, gelirimizi ve karımızı arttıramıyoruz. Bir siyasi parti, millete hizmet etmek için kurulur. Türkiye'nin bu anlayışla yol alabilme şansı asla ve kata yok dedi."