Vakfıkebir ilçesinde Liselerde Destekleme ve Yetiştirme Kursları Fen Lisesi'nde yapılacak. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın’ın başkanlığını yaptığı MTAL'de yapılan toplantıya MTAL Müdürü Mehmet Kahveci, Fen Lisesi Müdürü Cengiz Kasımay, Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hayrettin Deniz, Gülbahar Hatun Anadolu Lisesi Müdürü Kadri Alay ve Müdür yardımcısı İbrahim İlhan Kalyoncu katıldı.

Toplantıda 2022-2023 eğitim öğretim yılı DYK kursları değerlendirildi. Kurs Merkez Müdürü Cengiz Kasımay kursla ilgili bilgi verdi. Söz alan okul müdürleri bütün kurslarda devamsızlık ve veli takibi noktasında yaşanan sorunlar olduğunu ancak bunun kursun verimli olmasını engellemediğini ifade ettiler. Kursa katılan öğrencilerin ders başarılarında da farklılık olduğunu tespit ettiklerini söyleyerek Kurs Müdürü ve Kursta görevli idareci ve öğretmenlere teşekkür ettiler.

“KARARIN İSABETLİ OLDUĞU ORTAYA ÇIKMIŞTIR”

“MİLLET BAHÇESİ VE EK HİZMET BİNASI ALTINDAKİ İŞYERİ İHALEYE ÇIKIYOR” “MİLLET BAHÇESİ VE EK HİZMET BİNASI ALTINDAKİ İŞYERİ İHALEYE ÇIKIYOR”

Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın: 2022-2023 eğitim öğretim yılında alınan kararın ne kadar isabetli olduğu burada bir kez daha ispatlanmış oldu. Kursta görev alan bütün paydaşlarımızı kutluyorum.Kursun ,öğretmen seçimi,devamlılığı,okullara getireceği personel çalıştırılması, yakıt yükü konusunda da tasarrufun sağlandığını görüyoruz.Birlik ve beraberlik içinde başarılı bir kurs dönemi geçirdik. Müdür arkadaşlarımızın da destekleri ve özverili çalışmaları neticesinde 2023-2024 eğitim öğretim yılında da kursun tek merkezde devam etmesi kararını aldık. Burada velilerimizin de kaynak temini, öğrenceleri takip etme noktasında kurs merkezini desteklemeleri çok önemli. Başarı ancak böyle gelir.” dedi.