Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, 2019-2020 Eğitim-Öğretim yarıyılının sona ermesi dolayısıyla bir mesaj yayınladı.Başkan Muhammet Balta mesajında şunları söyledi; Çocuklarımızla birlikte bizlerde bugün veliler olarak karne heyecanı yaşıyoruz. 2019-2020 Eğitim-Öğretim yarıyıl sona erdi. Çocuklarımız kısa da olsa bir tatil yapacaklar.
Sevgili çocuklar, birinci dönem boyunca ortaya koyduğunuz gayret ve çalışmaların sonucunda karnelerinizi aldınız. Notlarınız ne olursa olsun ailenizin, öğretmenlerinizin, büyüklerinizin hepimizin sizi sevdiğimizi ve önemsediğimizi unutmayım. Kıymeti olan her ne varsa bir değer karşılığında ona ulaşılmaktadır. Elbette verdiğiniz emekler bugün karnelerinizde karşılık bulacaktır. Kararlı çalışmanızla gelecekte kendinize, ailenize, ülkemize ve tüm insanlığa sağladığınız hizmetlerle asıl mükâfata erişeceksiniz.
Karnenin bir değerlendirme içerdiği unutulmamalıdır. Arzu edilen notlara sahip olmayan öğrenciler için yarıyıl tatili eksiklerini gidermek ve yeni döneme daha iyi hazırlanmak için bir fırsat olacaktır.
Değerli anne-babalar; Çocuklarımızın kalbimizdeki değeri, karnelerdeki notlardan daha büyüktür. Çocuklarınızın karneleri sizin onlara göstereceğiniz sevginin göstergesi olmasın. Bize düşen karnelerde karşılaşılan durum her ne olursa olsun çocuklarımıza duyduğumuz güveni ve desteği esirgemeyip daima sürdürmektir. Birinci dönemde beklediğiniz karne notları olmayabilir. Böyle bir durumda onları anne baba şefkatinden mahrum etmeden ikinci döneme hazırlamaktır.
2019-2020 Eğitim-Öğretim yarıyılının hayırlı olmasını diliyor, çalışmalarının karşılığı olan karnelerini alan tüm öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum” dedi.