“HİZMET NOKTASINDA HER ZAMAN YANINIZDA YER ALARAK DESTEK OLACAĞIZ” “HİZMET NOKTASINDA HER ZAMAN YANINIZDA YER ALARAK DESTEK OLACAĞIZ”

Vakfıkebir İlçe Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan 2022-2023 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatiline girmesi dolayısı ile mesaj yayımladı. Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan mesajında, öğrencilerin tatili verimli bir şekilde değerlendirmesi gerektiğini vurguladı. Kaymakam Uzan, öğrencilerin azimle çalışmaya devam etmesi tavsiyesinde bulundu.

Başarının yolunun herkese açık olacağını ifade eden Kaymakam Uzan, mesajında şu ifadelere yer verdi; Sevgili Öğrenciler, “Bu tatili kitap okuyarak, sosyal ve kültürel faaliyetlere katılarak değerlendirin. Sizlerin kaliteli zaman geçirmeniz için tüm kurumlarımızla destekçiniz olacağız. Karneleriniz, yol haritanızı belirleyen işaretlerdir. İkinci dönem ağırlık vermeniz gereken çalışmalar ve alacağınız kararlar için karneleriniz yön gösterici olacaktır. Bizler için varlığınızın kıymeti elbette ki ölçülemez. Başarının yolu herkese açıktır, yeter ki siz hedefinizi doğru tespit edin ve ona göre planınızı yapın. Eğitimde yeniliğe, gelişime ve dinlemeye her zaman açık olun. Çalışma azminiz ve kararlılığınız hiçbir zaman azalmasın.”

Değerli Öğretmenlerimiz, “2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının birinci döneminde göstermiş olduğunuz özverili çalışmalardan dolayı sizleri kutluyorum. Sahip olduğunuz bilgi birikimini, mesleki deneyiminiz ve sevginizle en güzel şekilde gelecek nesillere aktardığınızı biliyorum. Devletimizin geleceği, kıymetli çocuklarımızı “milli eğitim “ bilinciyle ilmek ilmek yarınlara hazırlıyorsunuz. Öğrenci menfaatini gözeterek en iyi ve kaliteli eğitimi vermek için gösterdiğiniz çaba takdire şayandır. Eğitim öğretim sürecinin her kademesinde yanınızda olduğumuzu unutmayınız. Çocuklarımızın başarıları devletimizin ve milletimizin medarı iftiharıdır.”

Değerli veliler; “Çocuklarımızı sadece dönem veya yılsonunda aldıkları notlarla değerlendirmeyiniz. Bazı öğrencilerin karnelerinde arzu edilmeyen notlar olabilir. Çocuklarımızın sosyal, zihinsel, duygusal ve fiziksel kapasitelerinin karnelere sığmayacak kadar zenginliğe sahip olduğunu unutmamalıyız. Çocuğunuzun karnesi nasıl olursa olsun, desteğinizi esirgemeyin. Çocuğunuzu başkalarıyla kıyaslamayın, çünkü her çocuğun kişiliği, yetenekleri ve özellikleri birbirinden farklıdır. Evlatlarımızla konuşarak onlara ve fikirlerine değer verdiğinizi gösterin. Başarı ve başarısızlıklarında hep yanlarında olun, en büyük destekçileri siz olun dedi."