Yurdumuz genelinde 1 Mart 2024 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimleri çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal Trabzon Şalpazarı DP Belediye Başkanı Metin Günay’ın davet üzerine İlçeye geldi. Genel Başkan’ın İlçeye girişinden konuşmaların yapılacağı alana kadar sevgi çemberi eşliğinde sık sık yolu kesilerek kendisiyle konuşmak selfi yapmak fotoğraf çektirmek isteyenler eşliğinde İlçe merkezine geldi. İlçe merkezinde Şalpazarı İlçesine özgü bayanlar eşliğinde genel Başkan Uysal çiçeklerle karşılandı. Ardından da Seçim çalışmaları için otobüs üzerinde konuşmada bazı sıkıntılar oldu. Ancak seçim saha çalışmalarında tek Çare Son Çare Selvitop Şalpazarı için diyen Büyük Birlik Partisi seçim aracından otobüse çekilen kablo ile konuşma gerçekleşti.

“NİYET HAYIR, AKIBET HAYIRDIR”

Cengiz ve Günay’dan Kısa Konuşma; Şalpazarı İlçesinin Belde olduğu dönemlerde DP Belediye Başkanlığı yapan merhum Hacı Hasan Hüseyin Cengiz anıldı ardından bir dönem Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Fehmi Cengiz Başkan da bildik konuşmalarını yaptı. Daha sonra Belediye Başkan Adayı Metin Günay’da İlçede yaptığı İlçe Başkanlığı ve Belediye Meclis üyeliği dönemlerindeki çalışmalardan kesitle sunumunda bulundu. Günay ben daha sözü uzatmadan sözü sahibine Genel Başkanım Gültekin Uysal’a bırakıyorum o sizlere gerekenleri anlatacak dedi. Genel Başkan Uysal Konuşmasına Başlarken öksürük apnesi tuttu; Uysal desene bayağı yükseldik Ağasar’ın havası bizi çarptı galiba diyerek konuşmalarına başladı. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal niyet hayır, akıbet hayırdır diye çıktığımız bu yolda her daim milletin vicdan hizasında duran zihniyet siyasi hareket olarak yola çıktık.

“DÜN MİLLET DEDİK, BUGÜN DE MİLLET DİYORUZ”

İL BAŞKANI AYAR, ŞALPAZARI COĞRAFYASINI DEĞİŞTİREN KİŞİNİN ADIDIR REFİK KURUKIZ İL BAŞKANI AYAR, ŞALPAZARI COĞRAFYASINI DEĞİŞTİREN KİŞİNİN ADIDIR REFİK KURUKIZ

Uysal, Günay’a destek istedi; DP Genel Başkanı Uysal Partisi tarafından Trabzon Şalpazarı İlçe merkezinde düzenlenen aday tanıtım programında 31 Mart 2024 pazar günü yapılacak olan seçimlerin hayırlara vesile olmasını diledi. Uysal dünde millet dedik, bugün de millet diyoruz değerli Şalpazarılı kardeşlerim Şalpazarı Belediye Başkan adayı Metin Günay’a desteğinizi istiyoruz. Genel Başkan Uysal; Belediyeciliğin kaynak üretmek ve üretilen kaynağı da etkin kullanmak olması gerektiğini altını çizerek hep beraber milletin huzuruna millet adına bu vazifeye talibiz. Allah yolumuzu açık etsin diy0rum ben hep şuna inandım hep doğru yolda olanların görünmez orduları vardır. Konuşma programı Demokrat Parti Genel Başkan yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ali Haydar Altıntaş’ın konuşmasıyla son buldu.

Genel Başkan Uysal Şalpazarı Esnaf ziyareti gerçekleştirdi; Uysal’ın Şalpazarı aday tanıtım toplantısı konuşmasın ardından İlçe turu yaptı. Bu İlçe turu esnasında Şalpazarı Belediye Başkanı yardımcısı Mustafa Özendi ve muhtarlar ile fotoğraf karesinde yer aldı. İlçe esnaf ziyareti sonrasında Türkiye’nin en büyük tekstil atölyesi ‘’Anadolu Şapka’’ üretim atölyesini ziyaret ederek genç iş insanı Ömer Özdemir’e çalışmalarında başarılar diledi. Ardından İlçe esnaf ziyareti bitimin ardından Şalpazarı İlçesinden ayrıldı.