Vakfıkebir İlçe Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan Başkanlığında, 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu’na göre uygulanan koruyucu ve destekleyici tedbirlerin izlenmesine yönelik Çocuk Koruma İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya ilgili kamu kurum ve kuruluşların amirleri katılarak ilçe genelinde çocuk koruma alanında hizmetlerin yürütülmesinin izlenmesi, koruyucu ve önleyici tedbirin uygulanmasında yaşanan sorunların tespiti ve bu sorunlara yönelik çözüm önerilerinin uygulamaya konulmasına ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

“19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI” “19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI”

“ÇOCUKLARIN KORUNMASI HER AİLE VE TOPLUMUMUZ İÇİN SON DERECE ÖNEMLİ”

Çocuk Koruma İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Kaymakamımız Dr. Hacı Arslan Uzan başkanlığında Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda suça sürüklenen çocuklar hakkında alınacak önlemler ve yapılması planlanan çalışmalar, aile ve çocuklara yönelik gerçekleştirilmesi düşünülen sosyal faaliyetler, İlçemizde meydana gelen ve suç teşkil eden olaylarda kurumların üzerine düşen sorumluluklar ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aktarımı gerçekleştirildi.

Korunma ihtiyacı olan veya suça sürüklenen çocukların korunmasının her aile ve toplumumuz için son derece önemli olduğunu ifade eden Vakfıkebir İlçe Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan, çocukların korunmasıyla ilgili kurumlar arası koordinasyonun ve her kurumun üzerine düşen görevi hassasiyetle yerine getirmesinin önemini vurguladı.