Çocuk Koruma İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Kaymakamımız Dr. Hacı Arslan Uzan başkanlığında Kaymakamlığımız toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda suça sürüklenen çocuklar hakkında alınacak önlemler ve yapılması planlanan çalışmalar, aile ve çocuklara yönelik gerçekleştirilmesi düşünülen sosyal faaliyetler, İlçemizde meydana gelen ve suç teşkil eden olaylarda kurumların üzerine düşen sorumluluklar ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aktarımı gerçekleştirildi.

“ÇOCUK KORUMA İLÇE KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI” “ÇOCUK KORUMA İLÇE KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI”

Vakfıkebir İlçesi Kaymakamlık Toplantı Salonunda yapılan toplantıda yetim, öksüz, anası-babası tarafından terkedilen çocukların korunması, haklarının ve esenliklerinin güvence altına alınması, refahlarının yükseltilmesi, ihmal ve istismarlarının önlenmesi, çocuk ve ailelerine yönelik hizmet veren kamu kurumları ile koruyucu ve destekleyici tedbirlerin yerine getirilmesi gibi konular görüşüldü.

Korunma ihtiyacı olan veya suça sürüklenen çocukların korunmasının her aile ve toplumumuz için son derece önemli olduğunu ifade eden Vakfıkebir İlçe Kaymakamı Sayın Dr. Hacı Arslan Uzan, çocukların korunmasıyla ilgili kurumlar arası koordinasyonun ve her kurumun üzerine düşen görevi hassasiyetle yerine getirmesinin önemini vurguladı.