Vakfıkebir İlçesi’nde tamamı Cumhuriyet Ortaokulu ve Gülbahar Hatun Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan,  10-18 Yaşları arası 1 kız 2 erkek toplamda 3 takım kuruldu. Bu yıl yapılan Okul sporlarında il birinciliğinde Cumhuriyet Ortaokulu ve Gülbahar Hatun Anadolu Lisesi Kız ve erkek takımları il birincisi olarak Karadeniz Bölge Şampiyon’u olarak Türkiye finallerinde yarışma hakkı elde ettiler. Bu başarıların ardından yoğunlaşan çalışmalar sonrası 10-18 yaş aralığında seçilen sporcularla üç takım kuruldu.

“HEDEFİMİZ YETENEKLİ SPORCULARI KEŞFEDİP, ONLARI MİLLİ TAKIMLARA KAZANDIRMAK”

İlçe Spor Müdürü Yunus Ali Civil;  ilçemize yeni atanan ve bu branşta milli sporculuğa kadar yükselip milli takımlarda da çeşitli başarılara imza atan Çim Hokeyi Antrenörümüz İsmail Tan’ın ilçeye yeni atanmasına rağmen kısa sürede bu branşı çocuklara sevdirmesi bu başarılarda çok önemli rol oynadı. Antrenör İsmail Tan’ın ilerleyen süreçte daha güzel başarıların altına imza atacağını söyledi. 

İlçeye Antrenör olarak yeni atanan İsmail Tan yaptığı açıklamada;  Trabzon’un yetiştirdiği çeşitli dallardaki sporcular her branşta ülke genelinde başarı elde ettiğini, Çim hokeyi branşında da kısa sürede daha iyi başarılar alacağını dile getirdi. Amacım, önünde çeşitli fırsatlar bulunan bu branşta benim gibi milli sporcu olabilecek yetenekler keşfedip onları milli takımlara kazandırmak olduğunun altını çizdi.

Ülkede henüz gelişmekte olan Çim Hokeyi branşı Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinde gittikçe yaygınlaşıyor. Ücretsiz olan bu kursa kız, erkek 10-18 yaş aralığındaki tüm öğrenciler katılım sağlayabilirleri bildirildi. >Mehmet Bülent ALP

“AVRUPA ŞAMPİYONU’NA MUHTEŞEM KARŞILAMA” “AVRUPA ŞAMPİYONU’NA MUHTEŞEM KARŞILAMA”