Plaj ve yürüyüş yolu güzergahımızda düzenlenen çöp toplama etkinliğine; Vakfıkebir İlçe Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan, Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Yunus Ali Civil,  Temizlik İşleri Müdürü Özcan Alp, Okul Müdürleri, lise ve ortaokul öğrencileri katıldılar. Çevre bilincinin önemine değinen İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Yunus Ali Civil, "Sahip olduğumuz bu tabii güzelliklerle emsali olmayan ilçemizi, doğal kaynaklarımızı bilinçli kullanıp, yenilebilir enerji kaynaklarımıza sahip çıkarak yeşil, tertemiz bir çevre bilinciyle gelecek nesillere taşımalıyız." ifadesini kullandı.

“HAKSIZ KAZANCA VE REKABETE SON VERİN” “HAKSIZ KAZANCA VE REKABETE SON VERİN”

"DOĞAMIZA SAHİP ÇIKMAK, YARINLARIMIZA NEFES OLMAKTIR"

Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, “Çevre denince aklımıza sadece ağaç gelmesin. Tertemiz bir toprak gelsin. Tertemiz bir hava gelsin. Fabrikalar havayı kirletmesin. Araçların egzozundan dünyamızın havasını kirletici gazlar salınmasın. Topraklarımız kirletilmesin, yeşilimiz yok edilmesin. Bu güzel dünyamızı nasıl ki şimdi hep birlikte kullanıyoruz. Bizden sonra da bizim çocuklarımızla, torunlarımızla çok güzel bir çevre olarak kullanılsın istiyorum. Bugün burada güzel de bir mesaj verildi. Etrafa çöp atmayalım. Çöp kutularının içerisine atalım. Böylece çevremiz daha temiz olsun.  Doğamıza sahip çıkmak, yarınlarımıza nefes olmaktır. Hedefimiz Türkiye Çevre Haftası çalışmalarına destek vermek ve bu toprakları vatan bilen her bir bireyin bilinçli bir çevre dostu olmasına katkı sağlamaktır. Doğaya bıraktığımız her bir çöpün, her bir atığın çevreye zararının çok yüksek olduğunu ve sadece dünyamıza değil, ülkemize de gerek toplum sağlığı gerekse ekonomik açıdan ciddi bir yük getirdiğini aklımızdan hiçbir zaman çıkartmamalıyız.” dedi.

“ÇEVRE HAYATIMIZIN VAZGEÇİLMEZİ”

Etkinlikte konuşan Vakfıkebir İlçe Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan, çevrenin korunmasının çok önemli olduğunu, bu bilinci genç kuşaklara aktarmak istediklerini söyledi. Bu etkinlik ile çevrenin önemine dikkat çekmek istediklerini dile getiren İlçe Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan, şunları kaydetti:  "Çevre hayatımızın vazgeçilmezi. Bu nedenle çevreyi ihmal edemeyiz. İhmal edilen çevre bize olumsuz ve kullanılamaz halde geri dönüyor. Her gün gelişen, değişen dünyamızda çevreye olan değer git gide önem kazanıyor. Bunun farkında olmamız lazım. Bunun için bizde bugün burada geleceğimiz olan gençlerimizle bir farkındalık oluşturmak için etkinlik düzenledik, tüm bireylerin çevre temizliğine karşı duyarlı olmalarını istiyoruz dedi. "