Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinin 5 yıllık dönemi veda toplantısı ile sona erdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, salonda bulunan Meclis üyeleri, ilçe belediye başkanları, Büyükşehir Belediyesi ve TİSKİ Genel Müdürlüğünün üst yöneticileri ve basın mensuplarını selamlayarak Meclis toplantısının açılışını gerçekleştirdi. Son meclis toplantısında Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve personelleri de yoğun ilgi gösterdi.

Büyükşehi̇r Beledi̇ye Mecli̇si̇nden Duygusal Veda (2)

HİZMETLERİ ANLATAN VİDEO SUNUMU YAPILDI

Meclis toplantısında ilk olarak gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Ardından Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu tarafından 5 yıllık sürede Trabzon’a kazandırılan yatırımları anlatan video sunumu yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman, AK Parti Grup Başkan Vekili Erhan Nadir, CHP Grup Başkan Vekili Turgay Şahin ve meclis üyeleri yaptıkları konuşmada Başkan Zorluoğlu ve Trabzon’a kazandırdığı projelerle ilgili övgü dolu sözler söyledi.

MECLİS ÜYELERİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Meclis üyelerine güzel düşünceleri için teşekkür ettiğini belirten Başkan Zorluoğlu, “Hem meclisimiz hem şahsım hem de hizmetler ilgili çok güzel sözler duyduk. Bizim için onur ve gurur verici sözlerdi. Şehrin tüm meselelerinin en ince ayrıntısına kadar tartışılabildiği, kavga ve gürültüden uzak, karşılıklı saygının hâkim olduğu Türkiye’nin en kaliteli meclisine 5 yıl boyunca başkanlık yapmaktan büyük onur duydum. Bu vesileyle tüm meclis üyelerimize en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum. Toplantımızın başındaki videoda yaptığımız hizmetleri kısmen hatırlama imkânı bulduk ama orada çok azı yer aldı. Şu an tek tek değinmeyeceğim ama küçük puntolarla yazıldığında 3 sayfa dolusu projelerimiz olmuş. Bu kadar kısa zamanda pandeminin, depremin, ekonomik zorlukların olduğu bir zamanda bu kadar çok projenin başlatılması ve hizmete alınması hepimizin ortak başarısıdır. Bununla hepimiz gurur duymalıyız. Bütün projelerin altında büyükşehir belediye meclisimizin imzası vardır, büyükşehir belediyemizin ilgili birimlerinin gayreti vardır, alın teri vardır. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

BAŞKAN GENÇ TRABZON GAZETECİLER CEMİYETİ'Nİ ZİYARET ETTİ BAŞKAN GENÇ TRABZON GAZETECİLER CEMİYETİ'Nİ ZİYARET ETTİ

HALKIN MENFAATİNİ BİREYSEL MENFAATTEN ÜSTÜN TUTTUK

“Belediyenin kurumsal yapısını güçlendirdik, belediyeye bir kamu kurumu disiplini getirdik. Kerameti kendinden menkul, kendine göre güç odağı olan kişilerin belediyede istedikleri gibi iş görme imkânını tamamıyla ortadan kaldırdık. Herkese eşit davrandık. Belediye hizmetlerini hatır gönül esasına göre değil, adalet ve hakkaniyet ölçüsü içerisinde yürüttük ve tüm vatandaşlarımızın taleplerini de öncelikli hale getirdik. Projelerimizi ve hizmetlerimizi halkımızın genelinin menfaatlerini hesaba katarak belirledik. Hiçbir zaman aman şu hatırlı kişinin arsasına dokunmayalım, şu önemli kişinin yerinden geçmeyelim, orayı atlayalım, burayı zıplayalım şeklinde bir yaklaşımımız olmadı. Aksine halkın ortak menfaatlerini her zaman bireysel menfaatlerden üstün tuttuk.”

İFTİRA ÜRETENLERE HAKKIM HELAL DEĞİL

“Birbirinin arkasında dolanarak, iftiralar, dedikodular üreterek, bel altı vuruşlarla siyaset yapmanın artık bu memlekete bir faydası olmadığını herkesin bilmesi gerekir. Mert olmak lazım. Dürüst olmak lazım. Sevdiğini de sevmediğini de beğendiğini de beğenmediğini de insanların yüzüne karşı söyleyebilmek erdemine sahip olmak lazım. Dik durmak lazım. Yüze başka arkadan başka konuşmamak lazım. Bunların her birini yaşadık. Ne ailemiz ne çoluk çocuğumuz kaldı. Bunları hatırladığım zaman canım hala çok sıkılıyor, canım hala çok yanıyor ama bir taraftan da yaptığımız projeleri sokakta gezerken gördüğümüzde o öfkemiz dağılıyor, tekrar bir huzurla mutlulukla içimiz ferahlıyor. İnsanlar da hizmetler için Allah razı olsun dediğinde bambaşka psikolojiye giriyorum. Bu manada elbette şehrimize hakkım helaldir. Ama hakkımızda çoluk çocuğumuzla ilgili iftira üretenlere hiçbir zaman hakkımız helal değildir. O mücadele hem yargı önünde hem toplum nezdinde hem de Allah indinde devam edecek.”

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA MÜTEŞEKKİRİM

“Bu vesileyle sevgileri ve destekleriyle halen yanımızda olan sevgili Trabzonlu hemşerilerime, şehrimin güzel insanlarına buradan kalbi şükranlarımı sunuyorum. Siz değerli meclis üyelerimize, Atilla ağabeyden başlayarak tüm yönetici kardeşlerime, beraber hizmet yaptığımız işçisinden memuruna, mühendisinden yöneticisine kadar tüm kıymetli mesai arkadaşlarıma ayrıca teşekkür ediyorum. Görevimiz süresince desteklerini esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, değerli bakanlarımıza ve milletvekillerimize de müteşekkir olduğumuzu ifade etmek isterim.”

VAKTİ KISA, GÖLGESİ UZUN

“Şehrimizde çeyrek asır valilik yapan Yavuz Sultan Selim’in padişahlık dönemi ikindi güneşine benzetilir. Vakti kısa, gölgesi uzun… Bizim belediye başkanlığı dönemimiz de biraz ona benzedi doğrusu neyse ki yarın var, umutların en sevdiği gün… Bu şarkı elbette burada bitmez. Şehrimize, memleketimize ve milletimize hizmet yolunda daha yapacağımız çok işimiz var.”

TEŞEKKÜR PLAKETİ TAKDİM ETTİ

Başkan Zorluoğlu açıklamalarının ardından 5 yıl birlikte çalıştığı meclis üyelerine teşekkür plaketi takdim etti. Duygusal bir atmosferde geçen veda toplantısı hatıra fotoğrafları çektirilmesinin ardından sona erdi.