Vakfıkebir;

Vakfıkebir Bağımsız aday Fuat Koçal dedi.

Pazar günü yapılan yerel seçim sonucuna göre 16.971 oyun 6.484’ünü alarak Vakfıkebir’de yeni belediye başkanı seçildi. En yakın adayına ise 648 oy fark attı. AK Parti adayı Muhammet Balta 5.836 oy alarak 2. sırada yer aldı.

Vakfıkebir Belediye Meclis Üyeliklerinde 13 tane AK Parti alırken, 2 tane ise CHP aldı ve toplamda 15 meclis üyesi seçilmiş oldu.

Belediye Meclis Üyeliğinde en yüksek siyasi partilerde AK Parti 7.074, CHP 2.611, İYİ Parti 1.577, Yeniden Refah Partisi 1.349 oy alırken, Bağımsız aday olan Oğuzhan Yılmaz, tek başına herhangi bir partiye mensup olmadan 1.457 oy aldı.

İlçede CHP, İYİ Parti, Yeniden Refah Partisi’ni başarılı görülmedi. Bağımsız Aday olan Oğuzhan Yılmaz tek başına 1.457 oy aldı ama seçilemedi. Baraj takıldı. Vakfıkebir’de tek bağımsız olarak isminden söz ettiren oldu.

En son yapılan seçimlerde Milletvekilliği seçimlerinde ilçede CHP’nin almış olduğu oy 2.599, İYİ Parti’nin almış olduğu oy 3.160, Yeniden Refah Partisi’nin almış olduğu oy 1.226…

Pazar günü yapılan yerel seçimler ile belediye meclis üyeliğinde partilerin almış olduğu oy, CHP 2.611 alırken bir önceki almış olduğu oyu 12 oy arttırmış oldu. İYİ Parti 1.577 oy alırken bir önceki alınan oyu 1.583 düşürmüş oldu. Partiler arasında İYİ Parti’nin ilçede hiçbir tamamen başarısız görüldü. Yeniden Refah Partisi 1.346 oy alarak, bir önceki

 Almış olduğu oyu 120 oy arttırmış oldu.

İlçede CHP 2 meclis üyesi çıkartırken, diğer partilerden sadece AK Parti 13 meclis üyesi Vakfıkebir Belediyesine girmiş oldu.

Çarşıbaşı;

Çarşıbaşı AK Parti Ahmet Keleş dedi.

AK Parti adayı Ahmet Keleş ile CHP’nin adayı Haydar Çoban arasında geçti.

Keleş 3.451 oy alırken, Çoban 3.433 oy almış oldu. Aralarında 18 oy farkı ile Ahmet Keleş kazanmış oldu. Bağımsız aday Zekeriya Karaçengel ise 2.050 alarak 3. Sırada yer aldı. Keleş, Karaçengel’e 1.401 oy fark atmış oldu.

Karaçengel ilçede kendine çok güvenmişti ama seçmen kendisine güvenmedi.

AK Parti İlçe başkanlığı görevini üstlenmişti bir dönem, şimdi ise AK Parti’nin karşısına çıkarak Bağımsız Aday oldu ama seçmen sandıkta ne olacağını kendisine göstermiş oldu.

Tonya;

Tonya Osman Beşel dedi.

Bir önceki dönemde de başarılı belediye başkanlığını yürüten Beşel, Pazar günü yapılan yerel seçimlerde 3.967 oy aldı.

Kendisine en yakın aday olan Bağımsız Veysel Kurt ise 3.742 oy da kaldı. Başkan Beşel, Tonya’da Kurt’a 225 oy fark attı. Tonya seçmeni, Bağımsız Aday çıkan Veysel Kurt’a ders vermiş oldu. O kadar miting yapıldı, insanların gözleri boyandı ama seçmen haktan yana oyunu kullandı. İnsanlar daha fazla narkoz etkisi yaratmamış oldu. İzlenen yol hatalıydı, şimdi seçimi kaybedince Veysel Kurt, bunu tamamen görmüş oldu. Yanına aldığı ve izledikleri yolun bu olmayacağını görmüş oldu sanırım.

Yenilgi kin, nefret’e dönüşmesin

Beşikdüzü;

Beşikdüzü Burhan Cahit Erdem dedi.

CHP’nin adayı Burhan Cahit Erdem ile MHP’nin adayı Barış Öztürk arasında geçti. Erdem 4.901 oy alırken, Öztürk 4.651 oy aldı. Aralarında 250 oy farkı ile Burhan Cahit Erdem kazanmış oldu.

Beşikdüzü’nde MHP’nin adayı Barış Öztürk, seçimi alabilmek için çok paralar harcamış. Demek ki insanlar paraya değil, hizmete aç olduğunu bir kez daha kendisine ve partililere hatırlatmış oldu. MHP ile AK Parti ilçe başkanları ilçe suçlu görülüyor. MHP ilçe başkanının tavırları insanlara olan bakış açısı kendini böyle belli etti. İnsanlar hor görürse, seçmen ona güzel bir ders vereceğini hiç düşünmemişti, neticesi de acı oldu. Seçen dönem Ramis Uzun CHP’den kazanmıştı. Şimdi ise yine CHP’den Burhan Cahit Erdem kazanmış oldu.

Beşikdüzü’nde AK Parti ve MHP ilçe başkanları bu sonuç karşısında insanlara ne tür cevap verecek. Vatandaş dediğini yapmadı, bizi arkadan vurdu mu? diyecekler yoksa seçmen bize güzel bir ders verdi mi? diyecekler…

“MİLLET BAHÇESİ VE EK HİZMET BİNASI ALTINDAKİ İŞYERİ İHALEYE ÇIKIYOR” “MİLLET BAHÇESİ VE EK HİZMET BİNASI ALTINDAKİ İŞYERİ İHALEYE ÇIKIYOR”

Şalpazarı;

Şalpazarı Refik Kurukız dedi.

Şalpazarı İlçesinde 10.320 seçmenin bulunduğu, 30 mahallede kurulan sandıklarda İlçe Belediye Başkanlığı oyların 2.619 oyu alarak Refik Kurukız, tekrar belediye başkanı oldu. En yakın adayı ise İYİ Parti Faruk Beldüz 2.564 oy aldı ve aralarında 55 oy farkla birlikte Kurukız başkan oldu. Şalpazarı’nda mevcut Başkan Refik Kurukız, ara vermeden 1.’si MHP olmak üzere 2.’si Cumhur ittifak Belediye Başkanı olarak seçilmesinin ardından, 36 yıllık İlçe tarihine üst üste seçilen tek Belediye Başkanı olarak yerini aldı.

Yeni seçilen ve görevine devem eden belediye başkanlarımıza Büyükliman Postası Gazetesi ailesi olarak başarılar diliyoruz. Her şey ilçeniz için olsun…