Büyükliman Havzasını oluşturan Vakfıkebir, Beşikdüzü, Tonya, Çarşıbaşı ve Şalpazarı ilçelerine yeni seçilen Belediye Başkanlarından ilk icraatları merakla bekleniyor…

Bazı belediye başkanlarının görevi devam ederken, yeni seçilen belediye başkanları hesap-kitap işleri ile uğraşmaya başladı.

Yeni seçilen başkanlar, belediye’nin ne kadar borcu var.

Onları çıkartmaya devam ediyorlar…

Bazı belediyeler de maaş ödemesi sıkıntısı olduğu söylenmekte, bazı belediyeler de ise vergi ödemeleri ile esnaf ödemeleri olduğu söyleniyor…

Bazı belediyeler de seçimden sonra kesilen faturalar konuşuluyor…

Başkanlar, bu gibi kendilerine rahatsızlık vermeyecek şekilde bütün her şeyi yönetmeye çalışacak…

AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu, Ortahisar ve bazı belediyeler de başarısız oldu. İl başkanının değişmesi gündem de, yeni isimlerde ortaya çıktı. İl Başkanlığı için Ahmet uzun ve Ferhat Aksoy isimleri dönmeye başladı.

Vakfıkebir;

Vakfıkebir’de büyük coşku…

Vakfıkebir Veteranlar, Türkiye Şampiyonu oldu.

Bu yıl Antalya’da yapılan karşılaşmaların ardından 22 takım arasında MasVep Veteranlar Türkiye Şampiyonu oldular…

Geçen yıl yine Vakfıkebir Veteranlar Türkiye 3. olmuştu. Geçen yılki kaçan şampiyonluğun ardından Vakfıkebir bu yıl şampiyon oldu…

Bizlerde Vakfıkebir Veteranlar Futbol takımını tebrik ediyoruz…

**********************

Vakfıkebir Belediyesi Başkan odası gündemden düşmüyor…

Herkes bir şeyler üretme peşinde…

Vakfıkebir Belediye Başkanı Fuat Koçal’a sorduk; makam odasının maliyeti ne?

Kendisi 16.500 TL olarak açıkladı…

Herkes kafasından bir şeyler uydurup eleştiriyor.

Makam odasının maliyeti yukarıda yazdığımız gibidir…

İlçe başkanlarının bazıları, bazı partililer ve bazı vatandaşlar makam odası derdine düştü, Vakfıkebir’de neden ilk bunu yaptı? Diye sorgulamalar başladı…

Adamın kendi odası değil mi?

Siz onu bunu bırakın da, seçimden bir gün sonra olup biteni sorgulayın.

Görev eski belediye başkanındayken kesilenleri bakın, sorgulayın…

Eleştiriyi her zaman yapıyoruz, artık icraat zamanıdır.

“BÜYÜKŞEHİR’DEN SIFIR MALİYETLİ UNUTULMAZ KONSER” “BÜYÜKŞEHİR’DEN SIFIR MALİYETLİ UNUTULMAZ KONSER”

Beşikdüzü;

Beşikdüzü ilçesinde beklenen oldu ve Cumhuriyet Halk Partisi adayı Burhan Cahit Erdem seçimden zaferle ayrıldı. Böylece CHP’nin kalesi olarak bilinen Beşikdüzü ilçesinde yine CHP adayı kazandı. Başkan Erdem görevi devraldıktan sonra çalışmalarına ara vermeden başladı.

***************************

Beşikdüzü ilçesinde Cumhur ittifakı neden seçimi kaybettiklerinin analizini yapa tursun, ilçe halkı tarafından dile getirilen ise Cumhur ittifakı ilçe başkanlarının yanlış siyaset izledikleri yönünde fikir ortaya koydukları konuşuluyor.

Zıp zıp zıpladılar, o kadar paralar harcanmış, diyorlar…

Sonuçta yıkıldılar. Atı alan Üsküdar’ı geçti.

Bundan sonra boş boş konuşamaya gerek yok. Seçim kaybedildikten sonra başkan adayı ve ilçe başkanlarının kayıp olduğu, gezmelere gittiğini söylüyorlar.

Yeni seçim 2029’da…

Tonya;

Tonya ilçesinde ise iki belediye başkanı arasında müthiş bir seçim yarışı yaşandı.

Mevcut Belediye Başkanı ve seçimden de zaferle ayrılan Osman Beşel, taraflı tarafsız herkesin gönlünde taht kurmuş devletçi bir belediye başkanı. Bizler saha çalışmalarında seçimin Osman Beşel tarafından kazanılacağını gözlemlemiştik. Başkan Beşel seçim sonrası birlik beraberlik çağrılarında bulundu. Tonya ilçesi için verdiği mücadeleden zaferle ayrılan başkan Osman Beşel, çalışmalarına ve yatırımlara hız kesmeden devam ediyor.

 Çarşıbaşı;

Çarşıbaşı ilçesinde Cumhur İttifakı adayı Ahmet Keleş seçimlerde yoğun bir çalışma programı ile seçimlerden kıl payı da olsa zaferle ayrıldı. Başkan Ahmet Keleş itirazlar sonucu görevi gecikmeli de alsa ilçede yapılacak çalışmalar için beklemeden harekete geçti. Yapılacak ve devam eden yatırımlar için çalışmalarını sürdürüyor. 

Şalpazarı;

Yurdumuz genelinde olduğu gibi Trabzon Şalpazarı İlçesinde çoklu başkan adaylarının yarıştığı bir yerel seçimi daha tamamladık. Artık şimdi seçimi kazanan Başkan adaylarından halk hizmet bekliyor. Yeni dönemde Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Başkan’da çalışma arkadaşlarının görev dağılımını yaparak artık hizmet etme zamanı diyerek sahaya indi. Başkan Kurukız 3. defa mazbata almanın mutluluğunu ilçe halkının kendisine verdiği desteğe layık olmak için tek sevdamız olan Şalpazarı için artık hizmet zamanıdır dedi.