“ÇAL MAĞARASI’NIN OTOPARK SORUNU ÇÖZÜLÜYOR” “ÇAL MAĞARASI’NIN OTOPARK SORUNU ÇÖZÜLÜYOR”

Vakfıkebir;

Vakfıkebir’de sevgi seli devam ediyor.

Belediye Başkanı olarak seçilen Fuat Koçal, tebrikleri kabul ediyor. Ramazan Bayramı’nda Vakfıkebir Belediyesi önünde müthiş bir kalabalık vardı. Seçmen Fuat Koçal ile bayramlaşmak için belediyenin önüne akın etti. Bu gelişmeler yaşanırken Belediyenin ilk meclis toplantısı da gerçekleşti. Toplantıda birlik ve beraberlik mesajları verilirken komisyonlara üye seçiminin yanı sıra meclis başkan vekili seçimi de yapıldı.

Çarşıbaşı;

Vakfıkebir İlçe seçim kuruluna itiraz yapılmıştı. Yapılan bu itirazın ardından geçersiz oyların tekrar sayımına karar verildi. Tekrar sayılan geçersiz oylar, yine Cumhur İttifakı’nın oyunu birkaç tane daha artırmış oldu. Aynı gün Trabzon İl Seçim Müdürlüğüne yapılan itirazda Yüksek Seçim Kurulu bütün itirazları değerlendirdikten sonra bütün hepsini reddetti. Çarşıbaşı’nda Belediye Başkanı Cumhur İttifakı Adayı Ahmet Keleş olarak seçilmiş oldu.

Beşikdüzü;

Buran Cahit Erdem, mazbatayı aldı.

Beşikdüzü’nde devir teslimde Başkan Ramis Uzun yoktu. Başkan Uzun izin aldı ve yerine belediye meclis üyelerinden bir yetkili bırakarak, devir teslim görevini gerçekleştirdi. Devir teslim töreninde Başkan Ramis Uzun’un olmaması halk tarafından tepkiyle karşılandı. Başkan Ramis Uzun, 31 Mart yerel seçimlerinde Demokrat Parti ile seçime girdi. Seçimde Beşikdüzü’nde 819 oy aldı. Almış olduğu oy Başkan Uzun’u hiç hoşuna gitmedi ve kendisi de devir teslim törenine katılmadı.

Tonya;

Seçim sonucuna göre Osman Beşel, belediye başkanlık seçimini kazanarak tekrardan belediye başkanı oldu. Geçen hafta Cuma günü mazbatasını alan Beşel, hiç durmadan görevini devam ettiriyor. Tonya halkı hizmetten yana oy kullandı. Tonya’lılar Beşel’e güveniyor. Bu seçimde de seçmen tekrar kararını vererek, yeniden Osman Beşel dedi.

Şalpazarı;

Kurukız tebrikleri kabul ediyor.

Şalpazarı İlçemizdeki 10.320 oydan en fazla oyu alarak, yeniden Belediye başkanı seçilen, Cumhur İttifak adayı Refik Kurukız, tebrik ve kutlama mesajlarının yanı sıra makamında ziyaretler yoğun şekilde devam ediyor. Şalpazarı İlçemize bağlı bulunan 30 mahallenin 20 mahalle muhtarının değişmesiyle ilçe bazında %67 değişim oldu.