Her sene milyonlarca çocuğun Kur'an-ı Kerim ve dini bilgiler öğrendiği yaz Kur’an kursları 3 Temmuz 2023 Pazartesi günü başladı. Vakfıkebir İlçesi Büyükliman Mahallesi İmam Hatip Camiinde açılan yaz kuran Kursuna katılım sağlayan öğrenciler İmam Hatip Lokman Acer, Müezzin Kayyum Şenol Algan ve Bayan öğretici ile çocuklar dini konularda hem bilgilendiriyorlar hemde Kur’an-ı Kerim öğreniyorlar.

"SİZİN EN HAYIRLINIZ KUR'AN'I ÖĞRENEN VE ÖĞRETENDİR"

Büyükliman Mahallesi Muhtarı Sadık Aydın mahalle camiinde açılan yaz Kuran Kurslarına katılan çocuklara başarılar diledi ve velilere hayırlara vesile olmasını temennisinde bulundu. Muhtar Sadık Aydın, “Okulların tatil olmasıyla birlikte öğrencilerimiz camilere koşarak Kuranla buluşuyor, Kuranla coşuyorlar. Çocuklarımızı dinimizden ve Kuranımızdan mahrum bırakmayalım. Zira bu telafisi imkânsız bir sorumluluktur. Bu hizmetin devlet eliyle verilmesi de son derece önemli ve hassastır. Zira bu görev yasayla Diyanet İşleri Başkanlığı'na verilmiştir. Değerli halkımızın da bu konuda hassasiyet göstermesini istiyoruz.  Ayrıca "Sizin en hayırlınız Kur'an'ı öğrenen ve öğretendir" ilkesine kendisini adayan ve özverili şekilde görev yapan İmam arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, başarılar diliyorum dedi.”

“VARLIĞI İLE BU MEKANLARI SÜSLEYEN ÇOCUKLARIMIZA BAŞARILAR DİLİYORUM”

Vakfıkebir ilçesinde düzenlenen yaz Kur'an kursları devam ediyor. Büyükliman Mahallesi İmam Hatip Camii İmam Hatip’i Lokman Acer yaptığı değerlendirmede; Okulların tatil olmasıyla "Çocuklar koşun haydi, şimdi yaz Kur'an kursu vakti" sloganıyla ülke genelinde olduğu gibi ilçe müftülüğümüzün önderliğinde bütün camilerimizde olduğu gibi mahalle camimizde de Kur'an kursları açtıklarını söyledi. İmam Hatip Lokman Acer, "Camimize ve yaz Kur'an kursumuza gelerek varlığı ile bu mekanları süsleyen çocuklarımıza başarılar diliyorum. Değerli velilerimiz ve mahallemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ederim" dedi.

“MEMLEKETİMİZ, MİLLETİMİZ VE AİLELERİ İÇİN HAYIRLI NESİLLER OLACAKLAR”

HAYAT; YALNIZCA SINAVLARDAN,  KARNELERDEN İBARET DEĞİLDİR! HAYAT; YALNIZCA SINAVLARDAN,  KARNELERDEN İBARET DEĞİLDİR!

Büyükliman Mahallesi İmam Hatip Camii Müezzin Kayyumu Şenol Algan ise yaptığı açıklamada, "Okulda eğitimini tamamlayan yavrularımız inşallah manevi eğitimlerini de yaz kurslarında tamamladıkları takdirde memleketimiz için milletimiz ve aileleri için hayırlı nesiller olacaklar." dedi. Kursların önemine dikkati çeken Algan, insanların, hayatları boyunca yapacakları ibadetlerin temelinin çocuk yaşlarda Kur'an kurslarında atıldığını, Kur'an-ı Kerim, dua ve sureler başta olmak üzere birçok bilginin erken yaşlarda daha kolay öğrenildiğini ifade etti.