Bir süre önce yapılan Cumhuriyet Halk Partisinin Vakfıkebir ilçe kongresinde ilçe başkanı olarak seçilen Olcay Bahadır, kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaretleri kapsamında gazetemizi de ziyaret etti. Başkan Bahadır, Büyükliman Postası Gazetesi Yazı İşleri Müdürümüz Ahmet Kamburoğlu ile bir süre sohbet etiler.

“BÜYÜKLİMAN POSTASI GAZETESİ BÖLGENİN EN GÜÇLÜ SESİDİR!”

CHP Vakfıkebir İlçe Başkanı Olcay Bahadır ziyaret sırasında yaptığı açıklamada; “Bizler şunu biliyoruz ki Türkiye Cumhuriyetimizin en büyük güvencesi doğru ve tarafsız haber yapan basın emekçileridir. Her türlü zorlu koşul ve şartta görevlerini fedakârca yerine getiren basın mensuplarımız, Vakfıkebir ve bölgemiz için önemli bir rol üstlenmektedirler. Bu rolü tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışınız ile Büyükliman Postası Gazetesi olarak sizler yerine getiriyorsunuz. Büyükliman Posta Gazetesi Büyükliman Bölgemizin ve Vakfıkebir ilçemizin en güçlü sesi olarak yayın hayatına devam ederken, bizlerde sizleri tarafsız, ilkeli ve basın ahlakına uygun yayın yaptığınız için takdir ediyoruz dedi.”

“ BU TOPRAKLARDA ÖZGÜR BASIN OLMADAN HİÇ KİMSE ÖZGÜR OLAMAZ”

Başkan Bahadır; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği gibi ‘Basın, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikrî gıdayı vermekte, hulâsa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir.’ Kamuoyunun gözü, kulağı ve sesi olan, her gün kolayca ulaşabileceğimiz bilgileri bizlere sağlayan siz değerli basın emekçilerinin yaşadıkları zorlukları, harcadıkları çabayı görmememiz mümkün değil. Bu anlamda yazı işleri müdüründen editörüne, muhabirine, matbaasında çalışanına kadar bir gazeteyi vatandaşın eline yoğun emekle ulaştıran; yağmur çamur sıcak soğuk demeden 7/24 görev başında olan başta Büyükliman Postası Gazetesi olmak üzere yerel medya mensuplarımız ve tüm basın çalışanlarına teşekkür ediyorum. Onlarca basın emekçisi haksız, hukuksuz şekilde hapse atılmakta, binlerce gazetecinin gerekçesiz şekilde basın kartları iptal edilmektedir. Türkiye, Dünya Basın Özgürlüğü Endeksi’nde 180 ülke arasında 149. sıradadır. İktidar yeni sansür yöntemleri için yasalar hazırlamakta basını tamamen susturmaya çalışmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki bu topraklarda özgür basın olmadan hiç kimse özgür olamaz. Bu duygu ve düşüncelerle; İktidarın sözcülüğünü yapan değil, halkın haber alma hakkını savunan, haber yazdığı için cezaevinde olan, kalemini satmayan tüm basın emekçilerimizi kutluyorum. Hayatını kaybeden tüm basın mensuplarını rahmetle anıyor, başta ilimizde görev yapan basın mensupları olmak üzere tüm basın çalışanlarını kutluyor;  sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum diyerek sözlerini tamamladı.”

“KALEMİMİZİ ASLA SATMADIK/SATMAYACAĞIZ”

Büyükliman Postası Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kamburoğlu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ve kendileri için sarf edilen iyi niyet dilekleri için Başkan Olcay Bahadır’a teşekkür etti. Yazı İşleri Müdürü Kamburoğlu, 1908 tarihinde gazetelerimizden sansürün ilk kez kaldırıldığı tarihtir. Bu tarihte gazeteciliğin olmazsa olmazlarından olan özgürlük uygulanmaya başlanmıştır. Bizlerde Büyükliman Postası Gazetesi olarak hem tarafsızlık ilkemizi muhafaza ederken hemde basın ahlak kurallarına uygun ilkeli habercilik anlayışımız ile bölgemizde hizmet vermeye çalışıyoruz. Bu anlamda halkımızın yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarının, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının sesi, kulağı ve gören gözü olmaya gayret ediyoruz. Ayrıca sizlerden bu tür övgüleri almak bizleri son derece mutlu ediyor. Bu övgüler gösteriyor ki doğru işler yapıyoruz. Aynı ilkeler doğrultusunda herkesin sesi olmaya devam ederken asla kalemimizi satmadık/satmayacağız dedi. Kamburoğlu, Başkan Bahadır ve yeni yönetim kurulu arkadaşlarına başarı dileklerinde bulundu.” 

ŞİDDET BİR İNSANLIK SUÇUDUR ŞİDDET BİR İNSANLIK SUÇUDUR