Vakfıkebir İlçesi Büyükliman Mahallesi İmam Hatip Camii'nde, hafta sonu "Çocuk Cami Buluşması" etkinliği düzenlendi.Vakfıkebir İlçe Müftülüğü'ne bağlı Büyükliman Mahallesi İmam Hatip Camii'nde görevli İmam Hatip Lokman Acer ve Müezzin Kayyım Şenol Algan'ın, Büyükliman Mahallesi Muhtarı Sadık Aydın ile birlikte organize ettikleri "Çocuk Cami Buluşması" etkinliğine İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal ve öğrencilerle birlikte velileri ve vatandaşlar iştirak etti.
Hafta sonu düzenlenen program ikindi namazının cemaatle kılınmasıyla başladı. Tesbihat, dua ve Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından kısa bir konuşma yapan İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, hafta sonu düzenlenen etkinliklerin; özellikle yaz Kur'an kurslarına katılan öğrencilerle irtibatın kesilmemesi, öğrencilere ibadet, cami ve cemaat alışkanlığının kazandırılması, elde edilen iyi alışkanlık ve kazanımların uygulama ile devamının sağlanması ve geleceğin cemaatinin yetiştirilmesi amacı taşıdğını söyledi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği halinde, ilçedeki ilkokul ve ortaokul öğrencileri ile lise öğrencilerine yönelik de "Çocuk Cami Buluşması", "Sabah Namazı Buluşması” , “Cuma Namazı Buluşması” gibi çeşitli faaliyetler yürüttüklerini belirten İlçe Müftüsü Köksal, ilçe müftülüğünün öğrencilere yönelik faaliyetleri kapsamında hafta sonlarını da değerlendirmek istediklerini ve bu maksatla düzenlenen etkinliklerde öğrencilerle bir arada olmaktan son derece mutlu olduklarını ifade etti. Müftü Köksal, etkinliğe katılan öğrencilere özellikle teşekkür ederken, organizasyonu gerçekleştiren cami görevlilerine, mahalle muhtarına, katkı ve katılım sağlayan herkese ayrıca teşekkür etti ve duada bulundu.
TOPLUMUN FAYDASI VE YARARINA OLAN HER HAYIRLI HIZMETTE VARIZ
Programda söz alarak kısa bir konuşma yapan Büyükliman Mahallesi Muhtarı ve aynı zamanda Büyükliman Postası Gazetesi Haber Müdürü Sadık Aydın ise; cami görevlileri Lokman Acer ve Şenol Algan ile birlikte uyumlu bir çalışma içerisinde olduklarını, cami programlarının yanısıra, mahallede yaşayan engelli, hasta ve yaşlıları da zaman zaman birlikte ziyaret ederek gönüllerini ve dualarını aldıklarını söyledi. Muhtar Sadık Aydın, başta İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal olmak üzere, toplumun faydası ve yararına olan her hayırlı hizmette birlikte çalışmaktan gurur duyduğunu ifade ettiği cami görevlilerine, programa iştirak eden öğrencilere ve vatandaşlara teşekkür etti. Program sonrası öğrencilere ve vatandaşlara lahmacun ve ayran ikramında bulunuldu.