Çalışmalarına 2022-2023 Eğitim Öğretim yılında başlayan ve şu anda 15 Psikolojik Danışmanın gönüllü olarak görev aldığı projede, yapıla gelen aile eğitim programlarına farklı bir soluk getirmek hedefleniyor. Aile eğitiminde işlenen birçok konu, asıl hedef kitlesi veliler olan oyunda, skeçler yoluyla sunuluyor. Çocukları ile ilgili yaptıkları doğru ve yanlışları bir tiyatro oyununda görmek veliler için çok daha etkili ve aklıda kalıcı bir deneyim haline geliyor. Bu Sahne Aynı Biz ekibi ayrıca skeçler yoluyla yapılan eğitim ile klasik sunum yöntemiyle verilen eğitimin etkililiğinin karşılaştırılması üzerine bir proje yürütüyor.

“BİLİNÇLİ TEKNOLOJİ KULLANIMI” VE “AKRAN ZORBALIĞI”

Galasını 2022-2023 Eğitim Öğretim yılında Trabzon Devlet Tiyatroları Haluk Ongan sahnesinde yapan Bu Sahne Aynı Biz ekibi, Trabzon İl Milli Eğitim müdürlüğü bünyesinde yürüttüğü çalışmalarına hız kesmeden bu yıl da devam ediyor. 2023-2024 Eğitim Öğretim yılında Trabzonun Ortahisar, Maçka, Yomra, Of ilçelerinde 2000’e yakın velinin karşısına çıkan gönüllü Psikolojik Danışmanlar, bu kez de 6 Mart 2024 Çarşamba günü Vakfıkebir Fen Lisesi Pansiyonu Konferans salonunda velilerle buluştu. 5 farklı skeç sergileyen ve yaklaşık bir buçuk saat sahnede kalan Psikolojik Danışmanlar (Rehber Öğretmenler) Vakfıkebir’de ki veli, öğretmen ve idarecilerden çok olumlu tepkiler aldı.”Bilinçli Teknoloji Kullanımı” ve “Akran Zorbalığı” gibi ülkenin her daim gündeminde yer alan çok önemli konuların işlendiği skeçler izleyiciler tarafından büyük bir dikkatle takip edildi.”Bu Sahne Aynı Biz” ekibi bu konuları çok ilgi çekici ve eğlence unsurlarını dahil ederek işlemesiyle seyirciler üzerinde çok olumlu etkiler bıraktı. Oyun sonrasında Karekodlar kullanılarak değerlendirme formuna ulaşan izleyiciler tüm skeçleri ve süreci değerlendi.

TÜRK POLİS TEŞKİLATI, DEVLETİN ÇELİK BİLEĞİ, GÜVENLİĞİMİZİN TEMİNATIDIR TÜRK POLİS TEŞKİLATI, DEVLETİN ÇELİK BİLEĞİ, GÜVENLİĞİMİZİN TEMİNATIDIR

“KAYMAKAM UZAN’A VE BAŞKAN BALTA’YA TEŞEKKÜR ETTİLER”

Vakfıkebir İlçe Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan’ın da katıldığı tiyatro gösterini 300 e yakın kişi izledi. Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan gönüllü Psikolojik Danışmanları tebrik etti ve sergilenen skeçlerdeki mesajlara dikkat çekerek oyuncuların çok profesyonel bir iş çıkardıklarını vurguladı. Gönüllü Psikolojik Danışmanlarda oyun sonrası Vakfıkebir Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan’a, Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta’ya, Vakfıkebir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın’a teşekkür ederek tüm süreçte gösterdikleri üstün misafirperverlikten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Proje kapsamında mevcut oyunlarını sergilemeye devam ederken ayrıca yeni oyunlarını da yazma sürecine devam eden “Bu Sahne Aynı Biz” ekibi, proje kapsamında yürüttüğü çalışmalarına, ilçeler ve çevre illerde velilere yapmayı planladığı gösterimlerle devam edecek.