Programa Beşikdüzü Kaymakamı Ferhat Vardar, Belediye Başkanı Ramis Uzun, İlçe Emniyet Müdür Ahmet Bekar, İlçe Jandarma Komutanı Astb. Bçvş.Hamit Taş, Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Ertuğrul Karoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emrah Demiral, Okul Müdürleri, siyasi parti ilçe başkanları, STK temsilcileri, daire amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.

İLK HEDEFİMİZ BAL LİGİ İLK HEDEFİMİZ BAL LİGİ

“EĞİTİM, BİR TOPLUMUN GELECEĞİNİ BELİRLEYEN BİR SÜREÇ, BİR MEMLEKET MESELESİDİR”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Emrah Demiral, Ülkemizde olduğu gibi ilçemizde de 2022-2023 eğitim-öğretim yılının başlamasının coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz dedi. Demiral, “Eğitim, bir toplumun geleceğini belirleyen bir süreç, bir memleket meselesidir. Türk Milli Eğitimi fikri hür, vicdanı hür, irfanı her nesillerin dengeli ve düzgün karaktere sahip olmasını, aynı zamanda iyi insan ve iyi bir vatandaş olarak yetiştirme görevini üstlenmiştir. Kuşkusuz eğitim, üzerinde durulması ve her şeyden fazla sahiplenilmesi gereken, kararlılık isteyen ve süreklilik taşıyan uğraş dolu bir süreçtir” dedi. Demiral konuşmasını öğretmenlere ve öğrencilere de hitap ederek tamamladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Emrah Demiral’ın konuşmasının ardından öğrencilerin hazırladığı skeç izleyicilerin beğenisine sunuldu. Ardından 8.sınıf öğrencileri, okulun 1.sınıf öğrencilerine “Okulumuza hoş geldiniz” çiçeği sundular. Öğrencilerden Zeynep Şura Kasımay, Bilge Ada Vardarbaşı, Doğa Su Dilli ve Gülsu Çolak İlköğretim Haftası adlı şiiri okudular. Okula gelmek isteyen bir öğrenci ile onu okula gitmemesi konusunda ikna etmeye çalışan öğrencinin konu alındığı skecin sahnelenmesinin ardından Öğrencilerden Ebrar Ada Dilli yaptığı konuşmada, “Okullarımızın açıldığı bu haftayı İlköğretim Haftası olarak kutluyoruz. Şuanda hepimiz yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamış olmanın coşkusu içindeyiz. Yüzyüze eğitime başlayacak olmamız öğretmenlerimizi ve arkadaşlarımızı sevindiriyor. Yeni katılan arkadaşlarımızla biran önce tanışmayı arzuluyoruz. Okul bizim ikinci evimiz gibidir. Okulumuzda yeni bilgilere, yeni dostluklara, güzel günlere ve aydınlık fikirlere kavuşmamız dileğiyle İlköğretim Haftamızı kutluyorum” dedi. Kaymakam Ferhat Vardar’ın okul zilini temsili olarak çalmasıyla program sona erdi.