2020 yılında kurulan Beşikdüzü Düşence Kulübü’nün düzenlediği çalıştaya CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun, Rize Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Cervatoğlu, CHP Ortahisar İlçe Başkanı Haluk Batmaz, CHP Beşikdüzü ilçe Başkanı Ahmet Kıran, Sol Parti Beşikdüzü İlçe Başkanı Emin Öztürk, ASKF Başkanı B. Cahit Erdem, partililer ve davetliler katıldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan çalıştayda açış konuşmasını Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun yaptı. Başkan Uzun yaptığı kısa konuşmada, “ Cumhuriyetimizin 100.yılında Beşikdüzü Düşünce Kulübümüzün düzenlemiş olduğu bu güzel programı çok anlamlı buluyorum. Emeği geçen bütün arkadaşlarımızı kutluyor, bu çalıştayın başarılı olmasını diliyorum” dedi.

Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez ise,”Beşikdüzü herhangi bir kara parçası değildir. Beşikdüzülüler’de herhangi bir kara parçası üzerinde yaşayan kişiler değildir. Beşikdüzü çok önemli bir yer. Beşikdüzülüler hepimiz için çok önemli insanlar. Türkiye’nin aydınlık yüzü, özellikle Trabzon’un aydınlık yüzü. Her zaman öncü oldular, önder oldular.  Bugün Beşikdüzü Düşünce Kulübü’nün düzenlemiş olduğu bu çalıştay da tam bu noktada çok önemlidir. Beşikdüzü susmuyor, durmuyor ya da bazıları yapsın biz seyredelim demiyor. Tam tersi kendisi çalıştay düzenleyerek ne yapılması gerektiğini ortaya koymaya çalışıyor. Yapılacak olan bu tür çalışmalar, siyasete ve ülkenin geleceğine önemli damga vuracaktır. Emeği geçenleri kutluyorum”  dedi.

Umut Uzun tarafından mini bir keman konserinin ardından Beşikdüzü Düşünce Derneği kurucularından Osman Balta, derneği kuruluş hikayesini ve amacını anlattı. Ardından  kürsüye gelen Rize Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Cervatoğlu da, belediyeciliğin sadece yol, su yapmak olmadığını belirterek,  kültür-sanat faaliyetlerinin de belediyelerin olmazsa olmazıdır dedi.

“TEMİZ BİR ÇEVRE İÇİN İLK ADIM BEŞİKDÜZÜ MYO’DAN” “TEMİZ BİR ÇEVRE İÇİN İLK ADIM BEŞİKDÜZÜ MYO’DAN”

Daha sonra kentsel dönüşüm, Beşikdüzü’nde spor faaliyetleri, eğitim faaliyetleri ve kentsel mekan mimarisi konularında sunumlar yapılarak ilk günkü program sona erdi.