Beşikdüzü Fen Lisesi salonunda düzenlenen ve sunuculuğunu edebiyat öğretmeni Hüseyin Küçüközer’in yaptığı tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

"MASA TENİSİNDE GURURLANDIRAN BAŞARILAR" "MASA TENİSİNDE GURURLANDIRAN BAŞARILAR"

“KENDİNİZE GÜVENİN”

Törenin açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Şenol Ziya Yıldırım, “ Dört yıl önce okulumuza kayıt yaptırırken biraz tereddütlü biraz da heyecanlıydınız. Dört yılın bu kadar hızlı geçeceğini düşünmediniz. Ama bugün okulumuzun 14.dönem mezunları olarak karşımızdasınız. Biz sizleri ülkesinin sorunlarını tanıyan, çözüm yolları arayan ve yurdun iktisadi sosyal ve kültürel kalkınmasına katkıda bulunma bilincini ve gücünü kazandırma doğrultusunda yetiştirdik. Bu eğitim sürecinde projeler, performanslar, sınavlar sizleri oldukça yordu ve son bir buçuk yılda tüm dünyayı saran pandemi nedeniyle uzaktan eğitim sürecini tecrübe ettiniz. Öğretmenlerinizle çok iyi iletişim kurdunuz ve projeler yürüttünüz. Arkadaşlarınızla birlikte dostluğu, dayanışmayı, anlaşmazlıkları çözmeyi keşfettiniz.

Sevgili gençler, kendinize güvenin. Dostluğa, arkadaşlığa, yardımlaşmaya çok önem verin. Çalışkan olun. Girişimci ve cesur olun. Meraklı olun. Kendinize başarıya atayın. Akıl ve ilim yol göstericiniz olsun. Sizlere bundan sonraki hayatınızda sağlıklı, başarılı güzel yıllar diliyorum. Yolunuz aydınlık, bahtınız açık olsun”dedi.

Mezun öğrencilerden Yağmur Arslan, Afra Yavuzyılmaz ve Sefanur Karabulut mezun arkadaşları adına birer konuşma yaptılar. Bayrak ve flama devir teslim töreninde ise 12.sınıf öğrencisi Hüsna Yanar, 11.sınıf öğrencisi Veysel Oğuzhan Turgun’a bayrağı, 12.sınıf öğrencisi Zehra Gün ise 11.sınıf öğrencisi İlayda Kara’ya okul flamasını teslim etti.

Okul birincisi Tuğba Dilli, okul ikincisi Arda Dilli’nin katılmadığı törende okul üçüncüsü Özge Demirtaş’a plaketinin verilmesinin ardından veda eden öğrencilerin hazırladığı veda videosunun gösteriminin bitiminde diploma törenine geçildi. 12-A sınıfı diplomalarını fizik öğretmeni Murat Aygün, 12-B sınıfı diplomalarını tarih öğretmeni Sayriye Sevencan’ın elinden aldılar. Son olarak emekli eğitimci-yazar Murat Cihan öğrencilere hitaben bir konuşma yaptı. Diplomalarını alan öğrenciler okul bahçesinde kep attıktan sonra müzik eşliğinde eğlenerek program sona erdi.