2023-2024 Eğitim Öğretim yılı okul sporları Halk Oyunları Yarışmasında Beşikdüzü Anadolu Lisesi Kız Halk Oyunları ekibi Trabzon İl Birincisi oldu. Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokol ile düzenlenen okul sporları halk oyunları yarışmaları Beşirli Çok Amaçlı Spor Salonunda tamamlandı. Protokol üyeleri tarafından, Halk Oyunları Tüm Kategoriler İl Birinciliği müsabakaları sonucunda dereceye giren takımlara ödülleri takdim edildi.

Beşikdüzü Anadolu Lisesi Okul Müdürü Şenol Ziya Yıldırım, “Okulumuzun Halk oyunları ekibi Gençler Kategorisi yarışmalarında Trabzon İl Birincisi olmuştur.  Emeği geçen öğretmenlerimizi, öğrenci ve tüm paydaşlarımızı tebrik eder teşekkür ediyoruz. Bölge ve Türkiye şampiyonasında ekibimize başarılar diliyoruz dedi.

“DÜNYA ŞAMPİYONLARI YETİŞTİRMİŞ ŞAMPİYONLARIN ŞEHRİDİR TRABZON”

İLK HEDEFİMİZ BAL LİGİ İLK HEDEFİMİZ BAL LİGİ

Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdür İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu ödül töreninde yaptığı konuşmada; “Tarihi, kültürü, konumu, turizmi, folkloruyle kadim şehir olan Trabzon, aynı zamanda spor şehri olarak Türkiye’ nin en önemli mihenk taşlarındandır. Şehrin gururu Trabzonspor’la şampiyonluklar yaşamış, bir futbol şehri olması yanında olimpik ve paralimpik branşlarda olimpiyat sporcuları, dünya şampiyonları yetiştirmiş şampiyonların şehridir Trabzon. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’ nın en önemli projelerinden olan okul sporlarında Trabzon olarak binlerce öğrencinin bu faaliyetlerde aktif olarak yer aldığı, proje ortağımız Milli Eğitim Müdürlüğümüzün tüm mensuplarına katkılarından dolayı teşekkür ederim. Katılım sağlayan saygıdeğer protokole, emeği geçenlere teşekkür eden Arıcıoğlu, dereceye giren tüm takımları ve sporcuları kutluyor, Türkiye şampiyonlarında bizleri en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum dedi.