Trabzon Ortahisar Belediyesi'nde çok amaçlı salonda düzenlenen Genel Kurul saat 10.00'da başladı. Gerçekleşen Olağan Genel Kurula Muhtarlar Federasyonu Başkanı Bekir Aktürk, AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu, Ortahisar Belediye Başkanı Yardımcısı Murat Özçilingir, CHP İl Başkanı Mustafa Bak, MHP İl Başkanı Ömer Ayar ve 18 ilçenin muhtarları katıldı.

ÖZÇİLİNGİR: "MUHTARLARIMIZ ÖNEMLİ ADIMLAR ATACAKTIR"

Ortahisar Belediye Başkanı Yardımcısı Murat Özçilingir, Genel Kurul'da yaptığı konuşmada, "2 ay önce yapmış olduğumuz seçimlerde muhtar seçilen arkaşlarımızı tebrik ediyorum. Siz muhtarlarımız vatandaşlarımızın sesi kulağısınız. Muhtarlarımızın toplumumuz ile kurduğu iletişim yerel demokraside büyük etkendir. Halkımızın beklentilerini en hızlı çözen kişiler sizlersiniz. Ortahisar Belediysi olarak muhtarlarımızın çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Trabzon'un kalkınması ve başarılı olması için muhtarlarımız önemli adımlar atacaktır. Hiçbir ayrım gütmeden yanınızdayız. Şehrimizi daha modern hale getirmek için hep birlikte çalışacağız" dedi.

AKTÜRK: "SAĞLIK GÜVENCEMİZ YOK"

TGC’NİN GURUR GÜNÜ TGC’NİN GURUR GÜNÜ

Muhtarlar Federasyonu Başkanı Aktürk ise konuşmasında, "Devlet aklıyla millet aklının kesiştiği kutsal bir görevdir. 12 yıl önce Türkiye muhtarlık federasyonu kurulduğunda kaldırılsın mı diye düşünüldü. Bizler neler yapılması gerektiğini söyleyeceğiz. Gelinen noktada ödenek çok cüzi. Sağlık güvencemiz yok" dedi.

BAK: "HER TÜRLÜ ADIMI ATMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

CHP İl Başkanı Mustafa Bak genel kurul konuşmasında, "Muhtarlarımızın yanında olduğumuzu bir kez daha göstermek istedik. Bu şehrin sorunlarını çözmeye ve refah içerisinde yaşanmasına gayret ediyoruz. Bu şehre katkı sağlamak için elimizden geleni yapacağız. Her türlü adımı atmaya ve şehri yönetmeye devam edeceğiz. Genel kurulumuz hayırlara vesile olsun, başkanımızı bir kez daha tebrik ediyoruz" ifadelerini kullandı.

AYAR : “MUHTARLIK ÇOK ÖNEMLİ BİR KURMDUR”

MHP İl Başkanı Ömer yaptığı konuşmada, “Muhtarlarımız, bulunduğu mahallelerde ve köylerde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında bir köprü vazifesi görmektedir. Demokrasimizin ilk halkasını oluşturan muhtarlıklarımız ve muhtarlarımız, demokrasimizin yerel temsilcilikleri ve temsilcileridir.” dedi.

MUMCU: "YASA İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM"

Genel kurulda söz alan AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu, "Muhtarlık artık demokrasinin vazgeçilmez bir yapı taşı durumunda. Muhtarlık çok değerli. Muhtarlar mahallerinin hizmetine koşan kanaat önderidirler. Biz çok muhtarımızla mesai arkadaşlığı yapmışızdır. Siyasiler olarak çözülemeyen problemleri onlarla beraber çözeceğiz. Bekir Başkanımızın tekraren konfederasyon başkanı olarak görmek bizi gururlandırdı. Yasa için de elimden geleni yapacağım. Kurulumuz hayırlı olsun" dedi.

TEŞEKKÜR EDEN BEKİR AKTÜRK: "BAŞKA TÜRKİYE, BAŞKA TRABZON YOK"

Bekir Aktürk, Genel Kurul sonrası yaptığı teşekkür konuşmasında, "Bu güveniniz için sizlere teşekkür ediyorum. Yükümüz ağırdı, şimdi daha ağır oldu. Bunun bilincindeyiz. Önde gidenin hali ve çektiği farklı oluyor. Camiaya hizmet ediyoruz. El ele kol kolayız. Komşu arkadaş olmuşuz. Başkan değil abiyiz. Aynı siyasi görüşten olmayabiliriz. Başka Türkiye, başka Trabzon yok. Biz büyük bir aileyiz. Kanunlarla milletimize hizmet etmek için yasa istiyoruz. Tekrardan hayırlı olsun. Teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu. Trabzon Muhtarlar Federasyonu Başkanı seçilen Bekir Aktürk'ün yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor.

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ

NEŞAT AYDIN, ÖMER HOTAMAN, İZZET ÇİLİNGİR, RASİM ÇEBI, HALİL İBRAHİM KARA, ALİ FUAT BEYAZ, DURSUN ALİ MUSAOĞLU, ŞÜKRÜ BAYRAK, İSMAİL BOSTAN, TEMEL AKSOY, İBRAHİM SOLAK, ALAATTİN ŞEKER, KEMAL KARA, MEHMET ERGÜN