Vakfıkebir Karadağ Turizm Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Başkanı Abdulkadir (Cemil) Haliloğlu, yönetim kurulu üyeleri ve mahalle muhtarları tarafından Karadağ yaylasında misafir edilen Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Avukat Ahmet Metin Genç, yayla yolunda yapılan çalışmalar için emeği geçenlere teşekkür etti. Anne tarafının Vakfıkebir’li olması nedeniyle Vakfıkebir ilçemize karşı ayrı bir ilgi duyduğunu belirten Başkan Ahmet Metin Genç, dayılarım ve anne tarafından akrabalarım Vakfıkebir de yaşıyor. Belediye olarak sadece Vakfıkebir ilçemize değil diğer ilçelere de elimizin yettiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz dedi.

“YOLUN BİTMESİ İLE BİRLİKTE KARADAĞ YAYLASI TURİZM AÇISINDAN DAHA CANLI OLACAKTIR”

Vakfıkebir Karadağ yaylasında misafir edilen Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, asfalt yapılan yol güzergahında ve mesire alanlarında incelemelerde bulundu. Başkan Genç, dökülen asfaltın standartlara uygun 10-15 cm yüksekliğinde kaliteli malzeme kullanılarak döküldüğünü dile getirdi. Başkan Genç, şunu ilk önce dile getirmek isterim ki! asfaltlama yapan ekibin çok güzel bir işçilik çıkartıyorlar. Avrupa’yı bir asfaltlama yapılıyor. Dernek başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimizden aldığım bilgiye göre yolun altyapı ve asfaltlama çalışmaları için emek harcayan kişiler başında özellikle eski Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız şimdiki sayın vekilimiz Sayın Adil Karaismailoğlu geliyor. Ayrıca katkı sunan önceki dönem TBMM Çevre Komisyon Başkanımız ve eski Trabzon Milletvekilimiz Sayın Muhammet Balta Bey, İlçe Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan Bey, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Murat Zorluoğlu Bey, özelilikle meslektaşım Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta Bey ve AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Uzun Bey, Dernek Başkanı Sayın Abdulkadir Haliloğlu Bey bu yolun bu noktaya gelmesinde emek harcayanların başında geldiklerinin bilgisini aldım. Ben şahsım adına emek harcayanlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Güzel bir hizmet yapılıyor. Yolun bitmesi ile birlikte Karadağ yaylası Turizm açısından daha canlı olacaktır. Bizlere de ne görev düşüyorsa yerine getirmek için yardımcı olacağım. Vakfıkebir Belediye Başkanımız Sayın Muhammet Balta ile birlikte istişare içerisinde dernek başkanımızın talepleri doğrultusunda imkanlarımız dahilinde yaylamız için ne yapılması gerekiyorsa yapmaya hazırız dedi.”

“BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Vakfıkebir Karadağ Turizm Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Abdulkadir (Cemil) Haliloğlu, “Karadağ Yaylası Vakfıkebir’in en büyük yaylası olması vesilesi ile bölgenin merkezi yaylası konumundadır. Sayın Trabzon Ortahisar Belediye Başkanımız Ahmet Metin Genç Bey, yaylamızı ziyaret ederek bizleri onurlandırmıştır. Ayrıca yaylamızda eksikliğini hissettiğimiz bazı sorunlarımızda da bizlere Vakfıkebir Belediye Başkanımız Sayın Muhammet Balta Bey ile birlikte istişare içerisinde bulunarak yardımcı olacağını söyleyerek bizleri son derece mutlu etmiştir. Özellikle topuk otu ve ganez piknik alanlarında yapmak istediğimiz kamelyalar için destek istedik. Şahmerdan suyunun olduğu yere de bir kamelya yapmayı planladık. Ayrıca Camimizin yanında bulunan tuvaletlerin yeniden bay-bayan olarak tamiratının yapılması, çocuk parkının yenilenmesi konularında bizlere yardımcı olacaklarını söyledi. Derneğimiz ve yayla sakinlerimiz adına kendisine teşekkür ediyorum dedi.”

“YAYLA TURİZMİ AÇISINDAN DA ÇOK ÖNEMLİ BİR CAZİBE MERKEZİ”

Başkan Haliloğlu, “Karadağ Yaylasına her zaman Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinden insanlar geliyor. Çünkü Karadağ’da bizim bildiğimiz dedelerimizden daha eski yaklaşık 200 yıldan fazladır bir canlılığın ve pazarın kurulduğudur. Buraya çeşitli yaylalardan insanlar ihtiyaçlarını görmek için geliyor. Karadağ Yaylasının yolu tamamlandığında bu yaylamız ticaret merkezi olacak konumda olacaktır. İnsanların çok rahatlıkla Pazar kurarak, tüm yöre insanını buraya çekebileceğini biliyoruz. Zaten geçmiş yıllardan bilindiği üzere Cuma günleri Karadağ Yayla pazarı kurulurdu. Bütün ilçelerden gelen vatandaşlar burada alış veriş yapma imkanı buluyorlardı. Ayrıca Yayla Turizmi açısından da çok önemli bir cazibe merkezi olacak konumda olan Karadağ Yaylasında yamaç paraşütünün yanı sıra kış turizmi içinde önemli kayak merkezi yapılabilir dedi.”

HER BİRİNİZİN BAŞARILARI BİZLER İÇİN GURUR KAYNAĞIDIR HER BİRİNİZİN BAŞARILARI BİZLER İÇİN GURUR KAYNAĞIDIR

“EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Başkan Haliloğlu, “Bu yapılan çalışmalar ve hedefler doğrultusunda Dernek olarak İlçemizin yetiştirdiği önemli değerlerden biri olan ve ilçemizin öz avladı eski TBMM Çevre Komisyon Başkanımız ve eski Milletvekilimiz Sayın Muhammet Balta, her zaman desteğini bizlerden esirgemeyen, her sıkıntımıza çare bulan Belediye Başkanımız Sayın Muhammet Balta ve AK Parti Vakfıkebir İlçe Başkanımız Ahmet Uzun ile yaptığımız görüşmeler doğrultusunda onlarında yoğun çabaları sonrası yaylamızın yolunun yapılması için vekilimiz ve başkanlarımız gerekli girişimleri yaparak yolun başlamasını sağladılar. İlçemize çeşitli ziyaretlerde bulunmak için gelen eski Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız şimdiki Trabzon Milletvekilimiz Sayın Adil Karaismailoğlu’ndan da bu yol için talepte bulunmuştuk. Yapılan bu girişimler sonrası alt yapı çalışmalarının ardından geçtiğimiz ay yayla yolumuzun asfaltlanması başladı. Bu çalışma Karadağ yayla ciminin yanından aşağıya doğru asfaltlama çalışmaları sürüyor. Çalışmalar aksamadan devam ediyor. Yaklaşık 8 kilometrelik yol asfaltlandı. Temennimiz en kısa sürede yolun asfaltlama çalışmalarının tamamlanarak bölge halkının hizmetine sunulmasıdır. Yol tamamlandığında bölge insanı ve dışarıdan gelen misafirler günü birlik olarak yaylaya gelerek, hem temiz ve serin bir havada stres atıp rahatlama fırsatı bulacaklar. Hem de yaylamızın ticari yönden canlanmasını sağlayacaklar. Bu yol bölgemiz ve yaylamız için çok önemlidir. Karadağ Turizm Derneği, yaylamız sakinleri ve bölge halkımız adına eski Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız şimdiki Milletvekilimiz Sayın Adil Karaismailoğlu’na, eski TBMM Çevre Komisyon Başkanımız ve 25. 26. 27. Dönem AK Parti Trabzon Milletvekilimiz Sayın Muhammet Balta’ya, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Murat Zorluoğlu’na, özellikle her zaman desteğini bizlerden esirgemeyen Belediye Başkanımız Sayın Muhammet Balta’ya, AK Parti Vakfıkebir İlçe Başkanımız Ahmet Uzun’a, Trabzon Orman İşletme Müdürü Sayın Uğur Er’e, Vakfıkebir Orman İşletme Şefi Sayın İlhan Kutanis’e, eski Karayolları Genel Müdürü olan ve şimdiki Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Abdulkadir Uraloğlu’na ve emeği geçen herkese çok teşekkürler ediyoruz dedi.”