Vakfıkebir Halk Eğitimi Merkezi toplantı salonunda yapılan genel kurulun divan başkanlığını Büyükliman Mahallesi Muhtarı Sadık Aydın yaparken kâtip üyeliklere Kemaliye Mahallesi Muhtarı Ali İhsan Çavdaroğlu, Kirazlık Yeni Mahallesi Muhtarı Yaşar Kemal Yıldız yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından faaliyet ve denetleme kurulu raporları okunarak ibra edildi.

4 Divan Kuurlu

“TAŞIDIĞINIZ MÜHÜR SİZE CUMHURBAŞKANLIĞI TEMSİLCİLİĞİNİ SAĞLIYOR”

Genel kurulda Dernek kurucusu ve ilk başkanı Güneyköy eski muhtarı Ömer Öztürkoğlu selamlama konuşması yaparak, muhtarlık müessesesiniz devlet ile halk arasındaki bağı sağlayan kişi olduğunun altını çizdi. Öztürkoğlu;  taşıdığınız mühür size Cumhurbaşkanlığı temsilciliğini sağlıyor. Bunun önemini bilin ve buna göre de çalışmalarınızı yapın. Saygınlık çok önemlidir ve kesinlikle vatandaşlar arasında ikilik ve ayrımcılık yapmayın. Gelen şikâyetlerde karşı tarafı dinlemeden karar vermeyin. Sizlere önerim; çağımızın en büyük sorunlarından biri de çevre kirliliği. Çevre kirliliğine ve temizliğine önem verilmesi yönündeki öneride bulunarak birlikte hareket edilmesinin önemine vurgu yaptı.

2 İzzet Çilingir Dernek Başkanı

“BÜYÜKLİMAN BÖLGESİNİN ABİSİYİZ”

Başkan İzzet Çilingir yaptığı teşekkür konuşmasında; 2005 yılında kurulan derneğimize hizmet eden tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Her kurum bize ihtiyaç duyduğunda yanlarında olduk. Trabzon demek Türkiye’nin “T”si demektir. Muhtarlığın onursal bir görev olduğunu ifade eden Çilingir, Bu gün köy ve yaylalarımıza ulaşım sağlayabiliyorsak bunda muhtarlarımızın emeği vardır. Birçok muhtarımız yaptığı işlerde başarılı olmak için evini ve arsasını satanlar oldu. Muhtarlar olarak ilçemize gelecek olan hizmetlerde fedakârlık gösteriyoruz. Vakfıkebir olarak Büyükliman Bölgesinin abisiyiz. Ancak her ilçemizle gurur duyuyoruz. Beşikdüzü teleferiği ile Çarşıbaşı keşanı ile Tonya tereyağı ile Şalpazarı yöresel kıyafetleriyle gurur duyuyoruz. Hizmet kervanımız devam edecek. Vakfıkebir iş yükü yönünden çok güçlü bu manada iş adamlarımıza teşekkür ediyoruz. Bunun değerini bilmemiz lazım. Bizlere desteklerini sağlayan herkese teşekkür ediyoruz. Aramızda küskünlük ve dargınlık asla olamaz. Muhtarlık müessesesi siyaset üstüdür. Çünkü muhtara her siyasi partili oy verir. Bizlerin ilçe menfaatine olan konularda bir araya gelmemize hiçbir güç mani olamaz. İlçemize hizmet için elimizden geleni yapacaklarını ifade etti.

3 Mehmet Arslan Belediye Başkan Yardımcısı

“VAKFIKEBİRİMİZ BÜYÜK LİMAN’IN İNCİSİ”

Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Arslan yaptığı selamlama konuşmasından hem görev başında hem de görev sonrasında vefat eden tüm muhtarlara rahmetler dileyerek hem devletimizin hem de yerel yönetimlerin sesi kulağı olan muhtarlarımız çok önemli görevi ifa ettiklerini belirtti. Muhtarlarımız bizlere gelmeden bazı problemleri mahallinde halletmekteler. Önemli olan hizmet etmektir. Sizler ve bizler ilçemize gelecek olan hizmetleri daha iyi yapmak için gayret gösteriyoruz. Vakfıkebirimiz Büyük Liman’ın incisi, abisi ve 140 yıllık bir ilçedir. Sizlerle bir kuvvet doğurarak güzel hizmetler yapmayı ve vatandaşlarımızın beklentilerine cevap vermeyi inşallah başaracağız. Genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum dedi.

“YENİ YÖNETİM”

DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM

Genel kurul sonucunda mevcut Başkan İzzet Çilingir yeniden başkanlığa seçilirken yönetim kurulu şu şekilde oldu:  Sadık Aydın, Yaşar Kemal Yıldız, Nurettin Bilgin, Keleş Kudu, Mustafa Turutoğlu, Salih Çimşit, Sultan Aynacı, Hacı Ali Zaman ve Avni Özoğlu.

Denetim kuruluna; Cengiz Satan, Abdulkadir Bizel, Mustafa Çiçek. İl delegeliklerine; İzzet Çilingir, Sadık Aydın, Temel Kılıç, Yaşar Kemal Yıldız, Hakkı Şirin, Yusuf Bektaş, Ali İhsan Çavdaroğlu, Ali İhsan Koyun, Ahmet Tanrıkulu ve Halim Sağlam seçildiler.

Genel Kurula Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Sekreteri Turgut Alemdar ile Konfederasyon yöneticilerinden Halil Keleş ve İbrahim Solak’ın yanı sıra Vakfıkebir Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Arslan, Vakfıkebir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kadem Sağlam, Ziraat Odası Başkanı Muhammet Kılıç, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri ve mahalle muhtarları katıldı.