İlçe seçim kurlundan mazbatasını alan yeni Başkan Erdem, belediyede düzenlenen devir teslim törenine katıldı. Beşikdüzü Belediye Başkanı Burhan Cahit Erdem, Belediyeye gelişinde Belediye Başkan Vekili Ahmet Karadeniz tarafından karşılandı. Devir-teslim törenine CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, Trabzon İl Başkanı Mustafa Bak, Beşikdüzü İlçe Başkanı Ahmet Kıran, muhtarlar ve partililer katıldılar.

“BELEDİYE BAŞKANLARIMIZA, MECLİS ÜYELERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Görevi devraldıktan sonra yaptığı selamlama konuşmasında Başkan Burhan Cahit Erdem, “Biz şeffaf bir belediye olacağız. Mal varlığımı panoya asacağım. Belediyenin gelir ve giderlerini panoya asacağız. Meclis toplantılarımız canlı yayınlayacağız. Bizim tek düşüncemiz Beşikdüzü’ne hizmet. Bundan önce Beşikdüzü’ne hizmet etmiş, aramızdan ayrılmış Mehmet Gözaçan’a, Hüseyin Ateş’e Allah’tan rahmet diliyorum. Diğer başkanlarımıza, meclis üyelerimize teşekkür ediyorum”  dedi.

Trabzon İl Başkanı Mustafa Bak da konuşmasında, “Beşikdüzü bizim için çok önemli, çok kıymetli. Beşikdüzü bizimle beraber mutlaka devam etmeli diye yola çıktık. Hakikaten 4 ay boyunca çok büyük mücadele verdik. Biz ilkelerimiz doğrultusunda Beşikdüzü’nde yola devam ediyoruz. Beşikdüzü bundan sonra çok daha güzel işlere imza atacaktır” dedi.

“BEŞİKDÜZÜ TRABZON’UN, KARADENİZ’İN, TÜRKİYE’NİN AYDINLIK YÜZÜDÜR”

BAŞKAN KOÇAL’A BÜYÜK SÜRPRİZ BAŞKAN KOÇAL’A BÜYÜK SÜRPRİZ

CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez ise,”31 Mart gecesinden itibaren yüreğimiz yerinde duramıyor.  Beşikdüzü ilçesinden iyi haberler gelince çok sevendik. Nitekim Ortahisar ve Beşikdüzü kırmızılık oranımızı çok çok artırdılar. Fazla bir şey söylemeye gerek yok. Beşikdüzü Trabzon’un, Karadeniz’in, Türkiye’nin aydınlık yüzüdür. Şimdi yeni bir hikaye yazma dönemi. Biz şuana kadar hizmet eden belediye başkanlarımıza, meclis üyelerimize çok teşekkür ediyoruz. Biliyoruz ki Beşikdüzü bundan sonra Türkiye’de başka bir hikayeyle yer alacaktır. Başkanımızın, meclis üyelerimizin, halkımızın bu hikayeyi en iyi şekilde yazacağına inanıyor, yolunuz açık olsun diyorum. Gönülden Beşikdüzü halkını tebrik ediyorum” dedi.

CHP Beşikdüzü ilçe Başkanı Ahmet Kıran da konuşmasında, “Bundan sonra Beşikdüzü siyasetini Cumhuriyet Halk Partisi ilkeleri doğrultusunda yapmaya çalışacağız. Başkanımız burada. Seçmene verdiği vaatleri yapmanın peşinde olacak. Belediye görev yapacak, biz siyaset yapacağız. Biz belediyenin yapacağı işlere karışmayacağız, belediyede bizim siyasetimize karışmayacak” dedi.